←  Xperia E | E dual

Sony.yt - International Sony Forum

»

Sony Xperia E - pierwszy smartphone Sony z...

Jurij's Photo Jurij 05 Dec 2012

Sony najwyraźniej spłatało wszystkim swoim miłośnikom figla, bo jeszcze w tym roku postanowiło zaprezentować zapowiadanego na 2013 rok smartphone'a C1505, o którym pisaliśmy tutaj. Jest to pierwsze urządzenie od Sony wprowadzone do sprzedaży od razu z zainstalowanym systemem Google Android 4.1 Jelly Bean.


Nowy smartphone Sony C1504/C1505 będzie sprzedawany pod nazwą Sony Xperia E. Przyjrzyjmy się zatem jego specyfikacji.

Dane techniczne:
  • 1GHz procesor Qualcomm S1 MSM7227A,
  • wyświetlacz 3,5 cala HVGA, 320 x 480 pikseli, 16 777 216 kolorów TFT,
  • GPU Adreno 200,
  • 512 MB pamięci RAM,
  • 3,2 MPx aparat fotograficzny z autofocusem,
  • nagrywanie wideo VGA,
  • 4 GB wbudowanej pamięci (2,2 GB dostępne dla użytkownika),
  • slot kart microSD do 32 GB,
  • Certyfikat DLNA
  • HD Voice
  • Noice supression
  • Technologia xLOUD Experience ? filtr audio
  • Ręczny korektor graficzny
  • Aplikacja ?WALKMAN?
  • Music Unlimited [2]
  • Dedykowane klawisze do gier
  • bateria 1530 mAh
  • wymiary 113,5 x 61,8 x 11,0 mm
  • waga 115,7 gram,
  • dostępne kolory: czarny, biały, różowy
Jak widzimy ze specyfikacji jest to ulepszona nieco wersja Xperii tipo wyposażona w większy ekran i procesor znany z Xperii J. Dodatkowo Xperia E będzie obsługiwała wysoką jakość rozmów telefonicznych w nowej technologii HD Voice. Telefon będzie dostępny w sprzedaży w 1 kwartale 2013 roku.

Wideo promujące smartphone Sony Xperia E:
 




Jak Wam się podoba najnowsze dziecko Sony? Zapraszam do dyskusji :)

Pełną specyfikację telefonu znajdziecie tutaj: http://sony.yt/topic...?-????????????/
Źródło: Sony
Quote

Artrix's Photo Artrix 05 Dec 2012

Specjalnie wstrzymałem się z kupnem Xperi Tipo specjalnie dla tego telefonu oby tylko cena nie była jakoś mocno wygórowana i dostanie go w Heyah :D
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 05 Dec 2012

wygląda nie najgorzej, sprzętowo tak jak seria xperii z 2011 czyli tak sobie, może być hit środkowej półki
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Dec 2012

He he chyba żartujesz ;) Sony Xperia E chciałaby mieć takie podzespoły, jak Xperie z 2011 roku, ale niestety - nastało Sony. Przecież ten wynalazek ma Snapdragona S1 MSM7227A i GPU Adreno 200. Xperie z 2011 roku mają Snapdragona S2 MSM8255 i Adreno 205. Poza tym większość Xperii z 2011 roku ma lepszą rozdziałkę ekranu, lepsze aparaty, niektóre nawet kamerki z przodu, klawiatury qwerty i cała masa różnic. To jest taka podrasowana X8 w trzecim wcieleniu ;) Ale trzeba przyznać, nawet nie brzydka jak na klon iPhone'a ;) I nie ze środkowej półki, tylko z niskiej.
Quote

phillix's Photo phillix 05 Dec 2012

Nie ma LED ;) to już skresla telefon.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 05 Dec 2012

1GHz procesor Qualcomm S1 MSM7227A,


:facepalm:

HD Voice


:facepalm:

  • wyświetlacz 3,5 cala HVGA, 320 x 480 pikseli, 16 777 216 kolorów TFT,
  • GPU Adreno 200,


:facepalm:

Naprawdę? Sony naprawdę? 2013 i podzespoły stare? To już moja Xperia Live jest lepsza od tego . A te 0,3" wielkiej różnicy nie zrobi. Masakra jakaś. Zwątpiłem w Sony.
Quote

vad3r's Photo vad3r 05 Dec 2012

A żeby było jeszcze śmieszniej, Xperia E będzie pracować pod systemem Android 4.1 - kompletne nie porozumienie, to xperie z 2011 kończą na ICS a to coś ma od razu JB


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
Edited by vad3r, 05 December 2012 - 22:17.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Dec 2012

Oj bo Xperie z 2011 roku nie mogą dostać JB z prostej przyczyny - nikt by wtedy iPhone'ów Sony z 2013 roku nie kupował ;) Z resztą bootloader się odblokować w większości przypadków da? Da. Developerzy są? Są. No to jak się komuś skończy gwarancja to sobie może wgrywać co mu się żywnie podoba. Grunt tylko, żeby nie czytać newsów w sieci i kupować to, czego się potrzebuje i to co się komu podoba. A Xperia E (zwłaszcza dual gold) może się podobać ;) Ostatnio przeczytałem na Chipie newsa wyrażającego niedowierzanie, że Xperia S posiadająca tylko dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem tylko 1,5 GHz dostanie aktualizację do JB :D Gdyby zagłębić się w to co ludzie wypisują, to wyjdzie na jaw że wszystko co nie jest najnowszym iPhone lub nie ma 4 rdzeni jak SGS III to szrot... A tak na zdrowy chłopski rozum, czy Xperia E nie spełni swojego zadania? Zadzwoni, wyśle wiadomość, odtworzy muzykę, film, wczyta stronę internetową i nawet w większość gier z marketu będzie się dało pograć. Jeśli procesor MSM7227A ma gwarantować wydajność i niską cenę - to czemu nie? Xperia J z każdym dniem staje się coraz bardziej popularna, myślę że Xperię E też czeka świetlana przyszłość :)
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 05 Dec 2012

ja tam E wróżę niezłą przyszłość, jeśli będzie oferowana za jakieś 400 max 450 złotych.

Ostatnio przeczytałem na Chipie newsa wyrażającego niedowierzanie, że Xperia S posiadająca tylko dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem tylko 1,5 GHz dostanie aktualizację do JB


dlatego nie czytuję newsów dotyczących telefonów komórkowych z portali dla informatyków. dla nich zawsze najważniejsza jest ilość jąder i jak najnowszy soft. nie wiem na którym portalu czytałem że SGS 3 jest gorszy od iphona bo ma obła obudowę i androida (bo Ios 6 jest cudowny i może android mu co najwyzej skoczyć)
Quote

jack79's Photo jack79 06 Dec 2012

Ale aż dziwne że do 3,2 Mpix aparatu dodali AF, jeszcze jakby była dioda doświetlająca to byłoby świetnie. A co do pozostałych parametrów to przecież to ma być zdecydowanie low-endowy model więc nie ma co się czepiać jednak modele 2011 pod względem technicznym są i tak lepsze i właśnie dlatego ten model jest zdecydowanie nie dla mnie. A co do Iphona to ostatnio czytałem recenzja w której był wychwalany i wywyższany wśród innym smartfonów między innym za najlepszy aparat :blink: i założę że K800i ze swoim 3,2 Mpix aparatem zrobiłby dużo lepsze zdjęcia niż ten "świetny aparat" w Iphone :D . Natomiast jeśli chodzi o JB dla modeli 2011 to wyraziłem swoją opinię w tym temacie:
http://sony.yt/topic...sji-jelly-bean/
Quote

Dabronik's Photo Dabronik 06 Dec 2012

A czy przypadkiem Xperia mini i mini pro nie mają takiego samego procesora tego samego układu graficznegi i takiej samej ilości pamięci Ram? Czy wiadomo jest jaka bęzie bateria w nim. Bo jak będzie poniżej 1500mHa to razcej kiepsko będzie.
Quote

Jurij's Photo Jurij 06 Dec 2012

Nie. Wszystkie Xperie z 2011 roku mają Snapdragona S2 MSM8255 taktowanego zegarem 1GHz i GPU Adreno 205 ;) Sony Xperia E będzie ma baterię 1530 mAh.
Quote

.RadziU.'s Photo .RadziU. 06 Dec 2012

A te 0,3" wielkiej różnicy nie zrobi.

Tak Ci się wydaje? Ja zastanawiając się na początku roku między Neo V i Arc S też myślałem "a co tam.. 0,5" żadna różnica" i do dziś pluję sobie w brodę od kiedy zobaczyłem jaką różnicę robi te pół cala ;) Więc 0,3 też na pewno będzie zauważalne.
Edited by .RadziU., 06 December 2012 - 23:55.
Quote

Jurij's Photo Jurij 07 Dec 2012

Zlitujcie się, nie mogą przecież do low endu wsadzić nie wiadomo jak mocnych podzespołów i nie wiadomo jak wielkiego ekranu...

Tak Ci się wydaje? Ja zastanawiając się na początku roku między Neo V i Arc S też myślałem "a co tam.. 0,5" żadna różnica" i do dziś pluję sobie w brodę od kiedy zobaczyłem jaką różnicę robi te pół cala ;)


Nie narzekaj, do obsługi w zupełności wystarcza, a jak Ci mało to zawsze możesz sobie podpiąć większy ekran przez HDMI do filmów czy gier ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 07 Dec 2012

No zaraz :

MSM7227A:
  • 45nm
  • ARMv7
  • Up To 1.0 GHz
  • ARM Cortex-A5
  • L2: 256 KB
  • Adreno 200
  • 200 MHz LP-DDR1
  • Wydany Q4 2011

MSM8255:
  • 45 nm
  • ARMv7
  • Up To 1.4 GHz Scorpion
  • L2: 512 KB
  • Adreno 205(enhanced)
  • Dual-channel 500 MHz LPDDR2
  • Wydany Q2 2010

Sony nie taki głupi ;) Wydał wprawdzie układ o niższym numerze, a nowszy jeżeli chodzi o wydanie. Niestety wydajnością może nieco osłabnąć, jednak ARMv7 jak i wykonanie 45nm jest powiedzmy jako takim standardem. Troche może boleć jednak niższa pojemność L2 i obsługa pamięci single channel do 200Mhz.

Dla porównanie układ w X8 i X10MP:

MSM7227:
  • 65 nm
  • ARMv6
  • Up To 800 MHz ARM11
  • Adreno 200
  • Wydany w 2008

Tak że na pewno lepiej to będzie chodzić, ciekawi mnie tylko jak to jest z faktyczną wydajnością pomiędzy platformami :)
Co do ekranu, mi jak najbardziej starcza 3,2" więc te 3,5" za dużo by nie zrobiło, zwłaszcza że rozdzielczość by się nie zmieniła.
Quote

jack79's Photo jack79 07 Dec 2012

Tak Ci się wydaje? Ja zastanawiając się na początku roku między Neo V i Arc S też myślałem "a co tam.. 0,5" żadna różnica" i do dziś pluję sobie w brodę od kiedy zobaczyłem jaką różnicę robi te pół cala ;) Więc 0,3 też na pewno będzie zauważalne.


Racja niby tylko 0,5" jednak w porównaniu np. do Arc widać dużą różnicę, a nawet do 4" SXP. Jednak mi 3.7" spokojnie wystarcza

PS: Zauważyliście że na tych zdjęciach przeciwstawiających Xperię E nie ma już znaczka :se:
Edited by jack79, 08 December 2012 - 09:58.
Quote

phillix's Photo phillix 08 Dec 2012

Już dawno nie dają loga ;)
Sony, to Sony. Już nie Sony Ericsson.
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

jack79's Photo jack79 08 Dec 2012

Już dawno nie dają loga ;)
Sony, to Sony. Już nie Sony Ericsson.
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)


Jak dawno ? jak np. pierwsza seria NXT jeszcze go ma oraz np. Xperia T o której wspomniał już Dante. A poza tym na niektórych zestawach słuchawkowych od Sonego można ujrzeć jeszcze napis "Sony Ericsson" oraz np. pod klapką w Xperi S
Quote

Jurij's Photo Jurij 11 Dec 2012

Sony Mobile Germany uchylił rąbka tajemnicy odnośnie ceny obu modeli... Tanio nie będzie. Sony Xperia E ma kosztować 160 euro, Sony Xperia E dual 170 euro. Sądzicie, że ktoś się skusi za tyle pieniędzy, skoro w tej cenie można dostać nową Xperię U czy solę? Bo ja szczerze w to wątpię... Może jakiś zapaleniec, ale 100-120 euro to chyba maksymalna cena, jaką można dać za te telefony...
Quote