←  Elm

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z aparatem

matik2712 - zdjęcie matik2712 02 gru 2012

Otóż mam dziwny problem w moim Elmie. Otóż nie chce on zapisywać zdjęć, ale tylko tych co są w trybie normalnym i z wykrywaniem uśmiechu, jeśli włącze ramke lub panorame zapisuje bez problemu, próbowałem wgrać softa na nowo, wyciągałem karte pamięci, bo może to było przez nią, nawet wgrałem modowane sterowniki aparatu, ale i to nie pomoglo :/ będę wdzięczny za pomoc, lub pomysły jak można to jeszcze spróbować naprawić :( dodam jeszcze że filmy też nagrywa bez problemu
Odpowiedz

bartolinio3 - zdjęcie bartolinio3 02 gru 2012

Jeśli telefon jest jeszcze na gwarancji - skorzystaj z niej. W przeciwnym wypadku możesz pobrać instrukcję serwisową, rozebrać telefon i sprawdzić jak wygląda mocowanie aparatu. Jeśli telefon spadł to może zwyczajnie coś się wypięło i wystarczy podłączyć/przeczyścić jakieś styki :)
http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/

Odpowiedz

matik2712 - zdjęcie matik2712 02 gru 2012

rozebrałem cały telefon, ale aparatu się nie da rozebrać, nie mam już bladego pojęcia co zrobić :/ a jak na zlosc gwarancja mi się na dniach skończyła :/
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 03 gru 2012

Rozbierz jeszcze raz, wymontuj aparat jak się da, przeczyść styki spirytusem, wysusz dokładnie w ciepłym i suchym miejscu a potem zamontuj dokładnie i włącz. Jeśli nie będzie poprawy no to pozostanie pogodzić się z tym i zacząć zbierać na lepszy telefon ;) Chyba, że uda Ci się kupić okazyjnie moduł aparatu od Elma i przełożyć, to może uda się go uratować. Albo z jakiegoś rozbitego egzemplarza...
Odpowiedz