←  Live with Walkman

Sony.yt - International Sony Forum

»

Odblokowywanie BL w Live za pomocą testpoi...

piotr_a3's Photo piotr_a3 25 Nov 2012

Witajcie.
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę odblokować bootloader bez utraty kluczy drm w tym telefonie. WT19i 12w20

Wysłane ze smartphone'a WT19i z romem SpaceScape.
Quote

neron's Photo neron 25 Nov 2012

Testpointem nie odblokujesz za nowy model. Zostaje metoda oficjalna można zaryzykować,że w razie "W" w serwisie będą zbyt drobiazgowi(z reguły nie są) pewny jesteś,że potrzebujesz odblokowywać bootloader? na zablokowanym też można dużo zdziałać. Najważniejszy jest root i recovery bez tego ani rusz nawet przy odblokowanym bootloaderze.
Edited by neron, 25 November 2012 - 12:43.
Quote

piotr_a3's Photo piotr_a3 25 Nov 2012

Ponoć data produkcji nie zawsze ma znaczenie, znam osobe która ma 12w28 i mu poszło, a czasem na 12w10 nie idzie :)
Quote

neron's Photo neron 25 Nov 2012

No to próbuj. Tylko,czy to ci jest koniecznie potrzebne najpierw przemyśl.
Quote

piotr_a3's Photo piotr_a3 25 Nov 2012

A nie da rady boxem, gdyby testpointem z s1tool się nie powiodlo?

Wysłane ze smartphone'a WT19i z romem SpaceScape.
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Nov 2012

Nie. Zostaje Ci tylko oficjalna metoda. A jeśli masz telefon z Orange, to w przypadku nowych zabezpieczeń (telefon wyprodukowany po 14-16 tygodniu 2012 roku) w ogóle nie odblokujesz bootloadera.
Quote

piotr_a3's Photo piotr_a3 27 Nov 2012

A np. W serwisie zrobią mi testpointem? W testpoint nie chce się sam bawić bo jak grzebie przy hardware to mi się ręce trzesa i nie chce sobie telefonu uceglić :)

Wysłane ze smartphone'a WT19i z romem SpaceScape.
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 27 Nov 2012

raczej zrobią to "oficjalnym" narzędziem od Sony. no i po co ci klucze DRM? może mi ktoś (z sensem) wyjaśnić co one tak właściwie dają?
Quote

jack79's Photo jack79 27 Nov 2012

raczej zrobią to "oficjalnym" narzędziem od Sony. no i po co ci klucze DRM? może mi ktoś (z sensem) wyjaśnić co one tak właściwie dają?


Bez nich nie działają niektóre aplikacje korzystające z DRM np. Track ID jednak podobno można to łatwo naprawić, ale ile jest w tym prawdy jest to nie wiem. Natomiast klucze DRM traci się bezpowrotnie i gdy nie to, to u siebie też bym pewnie odblokował BL za pomocą oficjalnej metody, bo przy testpoincie trochę się bałem ale jakoś poszło
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Nov 2012

A np. W serwisie zrobią mi testpointem? W testpoint nie chce się sam bawić bo jak grzebie przy hardware to mi się ręce trzesa i nie chce sobie telefonu uceglić :)


Jak masz nowe zabezpieczenia to nigdzie nie odblokują Ci telefonu / bootloadera testpointem. Jeśli masz stare, możesz skorzystać z usług naszego serwisu online. Data produkcji 12W20 wskazuje na nowy typ zabezpieczeń, ale jeśli nie wierzysz no to zapraszam na gg: 1793684 lub skype: gen.jurij :)
Quote

neron's Photo neron 28 Nov 2012

Wyjaśnij sensownie do czego potrzebny jest Ci odblokowany bootloader????(chyba jedynie do utraty gwarancji jeżeli serwisanci będą nadgorliwi) bez niego też można duuużo zrobić.
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 28 Nov 2012

bootloader odblokowany czasem się przydaje - można dzięki niemu wgrać sobie custom kernel, od razu zrootowany i z CWM. na dodatek można dzięki nim podkręcić procka w telefonie, no i bez nich nie wgrasz niektórych custom romów (choćby CM)
Quote

piotr_a3's Photo piotr_a3 28 Nov 2012

@up Ponieważ mam nowe zabezpieczenia, chce się dowiedzieć co trace odblokowujac oficjalnie bl. Napiszesz mi ;) ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 Nov 2012

Przecież Ci napisali - tracisz klucze DRM i co najważniejsze - gwarancję. Więc żebyś potem nie płakał, jak Ci się popsuje telefon po odblokowaniu bootloadera i nie będą chcieli Ci go naprawić w ramach gwarancji, tylko wystawią kosztorys ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 29 Nov 2012

bootloader zawsze można zablokować ;)
Quote

jack79's Photo jack79 29 Nov 2012

Powtórzę ostatni raz: Aplikację wystarczy odinstalować i ponownie zainstalować !!!!. Co ciekawe, odblokowując BL w SXT Track ID działa bezproblemowo


No ale wiesz ja akurat zawsze wolę się upewnić w 100% niż stracić coś z czego nigdy nie będę mógł skorzystać, a sprawdzałeś to może na Arc ? bo na modelach z 2012 może być inaczej
Quote