←  Car kits | Akcesoria samochodowe

Sony.yt - International Sony Forum

»

Jaki transmitter do autka?

slivka91's Photo slivka91 23 Nov 2012

Witam. Chciałbym zasięgnąć sie waszych opinii jaki transmitter polecacie do samochodu :) zalezy mi na dobrym dźwięku przenoszonym przez owe urządzenie (możliwie na jak najmniejszych szumach i jak najwyrazistszym dźwięku).
I takie drugie pytanie jeszcze - jest taki se co taka funkcję posiada?
Edited by slivka91, 23 November 2012 - 20:28.
Quote

bartq92's Photo bartq92 23 Nov 2012

Funkcję transmitter'a posiada W980, działa ona bardzo fajnie. Miałem okazję przetestować.

Do telefonów SE idealnie spisuję się MMR-70. Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Odpowiednie ustawienie poziomu głośności, korektora daje dobre rezultaty. Sam używam MMR-70 w passacie :) Dla mnie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ zawsze wrzucam wszystkie nowe MP3 na telefon. :
Quote

slivka91's Photo slivka91 23 Nov 2012

Tak jak myślałem. :) Nasz MMR najlepszy. Akurat MMR-70 używam w Audi i Asterixie :) A czy są jakieś inne kompatybilne z SE??
Jak MMR-70 wypada na tle innych transmitterów??
Edited by slivka91, 23 November 2012 - 20:57.
Quote

Jurij's Photo Jurij 23 Nov 2012

Nie ma, tylko ten jeden model został wyprodukowany.
Quote

slivka91's Photo slivka91 23 Nov 2012

Ok :) A jak wypada na tle innych transmitterów??
Quote

bartq92's Photo bartq92 23 Nov 2012

A jak wypada na tle innych transmitterów??


Jakościowo pewnie tak samo :) Ba a może nawet lepiej. W SE odtwarzaczem jest walkman, a transmittery do zapalniczki mogą mieć slabą jakość odtwarzania... chociaż na radiu dużej różnicy nie będzie:)
Quote

kolact's Photo kolact 23 Nov 2012

Ja korzystałem z transmitera w Nokii N8 i był naprawdę super. Znajomy kupił jakiś uniwersalny za 3 dychy w pierwszym lepszym sklepie i też był ok ;)
Quote

slivka91's Photo slivka91 24 Nov 2012

Miałem styczność z N8 i jej funkcjami ale opinia 'był ok' to tak jak bys slepemu powiedzial zobacz a gluchemu slyszysz?? :P
Quote

soniaczW800i's Photo soniaczW800i 25 Nov 2012

MMR-70 nie był jedynym transmiterem od :se: był jeszcze MMR-60 który posiadał dodatkowo wejście fastport oraz był w zestawie w eleganckim czarnym etui z logiem :w: choć nie wydaję mi się aby jakość tych urządzeń różniła się znacząco od siebie, osobiście uważam że MMR-70 świetnie spełnia swoją funkcję i jeśli ktoś uważa że jest za "słaby" znaczy tylko że musi zmienić radio ;) U znajomego który miał niezły sprzęt audio w swoim aucie jakość była świetna, a zasięg MMR-70 przekraczał grubo ponad 10m bez utraty jakości. Oczywiście wiele zależy od optymalnych nastawień telefonu, co do innych "transmitterów" kuzyn też miał taki na gniazdo zapalniczki (na aukcjach internetowych pełno takich chińskich transmitterów) mimo że popsuł mu się w krótkim czasie to jednak spełniał swoją funkcję jednak jak wspomniałem jakość w głównej mierze zależy od auta, a za oryginalnym od SE przemawia mały rozmiar, sterowanie telefonem, oraz obecnie niska cena.
Quote

slivka91's Photo slivka91 25 Nov 2012

O to mi chodziło mniej więcej:) Śledziłem wcześniej właśnie tego mmr-60 ale wydawalo mi sie ze to podroba jakas. Zasięg MMR też mierzyłem po 15m dopiero byly drobne szumy (teren miejski)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 25 Nov 2012

To teraz jeszcze jakiś transmiter dla telefonów od SE które posiadają androida na pokładzie i nie mają FastPortu ;)
Quote

kolact's Photo kolact 26 Nov 2012

Miałem styczność z N8 i jej funkcjami ale opinia 'był ok' to tak jak bys slepemu powiedzial zobacz a gluchemu slyszysz?? :P


Wg mnie działał bardzo dobrze. Jakość dźwięku mocno zależała od auta, w którym go stosowałem.
Quote

slivka91's Photo slivka91 26 Nov 2012

No zależność to zależna od radia i od głośników w furce. Osobiście na te w Audi 80 B4 i Astrze F nie narzekam :) Elegancko dzialaja z MMR-70
Quote

kolact's Photo kolact 26 Nov 2012

Wg moich testów transmitera N8:

Opel Calibra - jakość bdb
Jeep Wrangler - jakość bdb
Mitsubishi Evo X - jakość db/średnia
Citroen C5 I - jakość słaba
Mercedes W123 Pulmann - tragedia - pewnie dlatego, że daleko antena.

W innych autach za krótko jeździłem, żeby oceniać.
Edited by kolact, 26 November 2012 - 13:58.
Quote

slivka91's Photo slivka91 26 Nov 2012

U mnie MMR testowany był w:
Trzech Audi 80 B4 (każda z innych sprzętem grającym i jakość perfekt) :)
Audi A6 C4 (tak samo)
Opel Astra F (również I klasa)
Fiat 126p (no tu odrobinę gorzej ale nie było źle)
Quote