←  Google Android General

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Do czego jest potrzebne konto...

Locked

Jurij's Photo Jurij 12 Nov 2012

Witam,

Od pewnego czasu intryguje mnie zagadnienie, do czego potrzebne jest konto Google w smartphone'ach z Androidem? Śledząc przeróżne recenzje, opinie, instrukcje obsługi zawsze człowiek natyka się na stwierdzenie "wprowadź lub utwórz swoje konto Google". Moje pytanie brzmi - do czego jest to potrzebne? Z tego co mi wiadomo bez konta Gmail nie można korzystać z marketu... czy tylko do tego? A może smartphone z Androidem w ogóle nie będzie działał bez G-maila? Intryguje mnie ta kwestia bo Google ma niesamowite skłonności inwigilacyjne i jestem ciekaw, czy można używać smartpone'a z systemem Google bez konta Google.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 12 Nov 2012

Bravo. Konto google niestety jest potrzebne bo to Android "Google" co też wymaga aby móc korzystać z Google Play, tak samo jak podobne u AppStore gdzie musisz mieć konto w Apple. W windows phone tak samo, musisz mieć konto żeby korzystać z store. (Czy nawet w Windows 8)

Oczywiście nie musisz tworzyć konta, ale wtedy nic nie pobierzesz z Google Play. Więc telefon jak najbardziej użyteczny. Co do inwigilacji to przesadzasz w nadmiarze trochę z tym. Dlatego u siebie korzystam tylko z konta po to żeby aplikacje ściągać z marketu i ewentualnie zapisać kopię kontaktów.
Quote

jack79's Photo jack79 12 Nov 2012

Powiem ci że odkąd posiadam Neo nie zastanawiałem się nad tym tak bardzo, jednak konto założyłem po to żeby mieć dostęp do aplikacji z Google play no i co za tym idzie mam od razu pocztę na Gmail więc to musi być jakoś ze sobą powiązane. Korzystając także z tych danych można zalogować na wszystkich usługach google a jak nie to przynajmniej większości usług np. youtube. A bez konta google możesz normalnie korzystać ze smartpone'a tyle że nie będziesz miał dostępu do np. Google play
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 12 Nov 2012

To jest takie synchro kilku usług w jedno. Majac główne konto Google można korzystać od razu z Google+, Gmail oraz Youtube, nie zabraknie też synchro kalendarza czy kontaktów. Tak samo z resztą konfiguracji. W Windows 8 konto umożliwia synchro samego systemu oraz Xbox Games, Music, Video jak i kalendarza z store.
Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Nov 2012

Bravo. Konto google niestety jest potrzebne bo to Android "Google" co też wymaga aby móc korzystać z Google Play, tak samo jak podobne u AppStore gdzie musisz mieć konto w Apple. W windows phone tak samo, musisz mieć konto żeby korzystać z store. (Czy nawet w Windows 8)


No tyle to wiem ;)

Oczywiście nie musisz tworzyć konta, ale wtedy nic nie pobierzesz z Google Play. Więc telefon jak najbardziej użyteczny.


O to mi chodziło, bo nie byłem pewien ;)

Co do inwigilacji to przesadzasz w nadmiarze trochę z tym. Dlatego u siebie korzystam tylko z konta po to żeby aplikacje ściągać z marketu i ewentualnie zapisać kopię kontaktów.


Jesteś pewien? Dzięki temu, że wyszukiwarka, mapy, youtube, dokumenty, poczta i wszystko masz u jednego dostawcy, ten wie o Tobie o wiele za dużo niż powinien. Ja tam nie ufam Googlowi.

W takim razie dzięki Wam za odpowiedzi, zagadka wydaje się być rozwiązana :)

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked