←  Xperia mini

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Czy się opłaca kupić z tą wadą?

Locked

Dabronik's Photo Dabronik 10 Nov 2012

Witam znalazłem na allegro prawie nową Xperię mini za 299 zł

Please Login or Register to see this Hidden Content

ale w aukcji napisane jest że nie działają klawisze dotykowe ponieważ aktualizacja została przerwana. Czy jest sens kupienia tego telefonu? Da się go zrobić?
Quote

Jurij's Photo Jurij 10 Nov 2012

Bzdura kompletna, ponowny reflash załatwił by sprawę. Podejrzewam uszkodzony ekran / digitizer a to koszt naprawy ok. 200-300 PLN. Ja bym tego nie kupił :)
Quote

Dabronik's Photo Dabronik 10 Nov 2012

No tak oferta kupna zachęcająca no ale, jeszce się spytam czytak się po aktualizacji zrobiło :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 10 Nov 2012

Takie dopytywanie się nie ma za bardzo sensu, bo ponowny reflash flashtoolem czy PC Companionem naprawiłby telefon. Samego digitizera nie wymienisz, bo jest on scalony z LCD, więc musisz kupić całą górę z LCD i digitizerem. Także na same digitizery za 120 PLN z allegro nie daj się nabrać ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 11 Nov 2012

Podczas aktualizowania systemu flashtoolem przerwane zostało połączenie z komputerem co naruszyło chyba niektóre sterowniki od ekranu gdyż po zakonczeniu wgrywania systemu dotyk ekranu przestał reagować.

wszystkie przyciski dzialaja poza tymi dotykowymi.

nie wiem o co chodzi.

przestalem wiec robic cokolwiek z obawy abym czegos nie uszkodzi

jezeli ktos umie sobie z tym poradzic to zapraszam


Albo robi ludzi w uja z tym i nie chce się przyznać że wyświetlacz padł, albo faktycznie tak się stało w co bardzo wątpię żeby takie coś uszkodziło wyświetlacz. Tot akie duże ryzyko bo jak po poprawnym flashu nie będzie działać dotyk to będziesz do tyłu z kasą.
Quote

Dabronik's Photo Dabronik 11 Nov 2012

Napisał że przed aktualizowaniem z wyświetlaczem było wszystko w porządku
Quote

bartq92's Photo bartq92 11 Nov 2012

Samego digitizera nie wymienisz, bo jest on scalony z LCD, więc musisz kupić całą górę z LCD i digitizerem. Także na same digitizery za 120 PLN z allegro nie daj się nabrać ;)


Digitizer jest zgrzany z wyświetlaczem LCD w Xperii Mini Pro, ale to nie są te same modele telefonu. :)
Przy zakupie tego telefonu mimo wszystko trzeba się liczyć z zakupem digitizera, koszt około 150zł
Quote

Dabronik's Photo Dabronik 11 Nov 2012

W takim razie chyba sobie daruję bo raczej nie ma sensu dokładać 150zł czyli wyszłoby 450zł a za tyle mogę mieć sprawną w całości Xperię mini
Quote

not found's Photo not found 12 Nov 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked