←  Apple

Sony.yt - International Sony Forum

»

Apple ogłosiło polskie ceny iPhone 5

Jurij's Photo Jurij 08 Nov 2012

Od rozpoczęcia sprzedaży iPhone'a 5 w standardowej 16GB wersji, amerykanie mogą go kupić za tę samą cenę co poprzednie modele - 649 $. Wydawać by się mogło, że i w przypadku innych rynków cena powinna być również identyczna z ceną poprzednika. Czy tak jest w przypadku Polski?

Posted Image


Przykład Wielkiej Brytanii może sugerować, że nie do końca. Za 16 GB wersję iPhone 5 trzeba zapłacić 529 funtów czyli o 30 GBP więcej niż poprzednik - iPhone 4S, który kosztował 499 GBP. O ile w przypadku Wielkiej Brytanii jest to jedyna zmiana, na rynku polskim możemy tych zmian zaobserwować więcej.

Najtańsza 16GB wersja iPhone 5 kosztuje bowiem 2849 PLN, czyli o 150 PLN więcej niż iPhone 4S. Za wersje z 32 i 64 GB pamięci klienci muszą zapłacić odpowiednio 3299 i 3799 PLN, co jest kwotą o 100 PLN większą w porównaniu do ceny poprzedniego modelu.

Co sądzicie o nowych cenach iPhone 5? Zamierzacie się na niego skusić? Zapraszam do dyskusji ;)

Źródło: Apple
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 08 Nov 2012

Za tą cenę kupię dobry telefon i lustrzankę więc raczej się nie skuszę. Bardziej dziwi mnie fakt że za iPhona 5 płaci się więcej niż 4s, w zasadzie starsza wersja jest lepsza. ale to chyba tylko moja paranoja
Quote

marmal215's Photo marmal215 09 Nov 2012

Za 4000 to już można kupić jakiś starszy, przeciętny samochód, albo przynajmniej spory zapas paliwa. 1000zł wydać na telefon to już dużo, a co mówić o 4000? Chociaż zapewne w PL też znajdą się "fanatycy", którzy kupią ten "prześwietny telefon"....
Quote

neron's Photo neron 10 Nov 2012

!. Telewizor 3D 42" =1879pln
2. Telefon np. Neo lub Arc S(o klasę lepsze od Iphona) = 1000pln
3. Lustrzanka np. Fuji = 520pln
4. Karta 32G = 80pln
5. I jeszcze zostaje 300 z hakiem np. na małą imprezkę lub na co się uważa ewentualnie do skarbonki.
I wychodzi 5w1 a tak trzeba by było wywalić tyle kasy na takie badziewie.
Quote

timmi's Photo timmi 11 Nov 2012

Jak dla mnie to przesada z tą ceną co tu ma tyle kosztować ?Wiadomo snoby se kupią iszrota 5 64gb za ok 4k zł tylko po co za "chwilę" i tak wyjdzie nowszy,który będzie się różnić detalami i tak w kółko ,jakby nie mogli przejrzeć na oczy ze te smartfony są badziewne a każdy kolejny to nie wiele się różni i znowu 3-4 k na nowy,żeby nie być w tyle.Nie można przecież przeznaczać tyle kasy na telefon za te pieniądze można kupić o wiele ciekawsze rzeczynp. nowy pc lub jak kto woli laptop,samochód,skuter,tv,itd....Pamiętam kiedyś jak kupowałem zwykły telefon to mieściłem się w 250zł a teraz na w miarę wystarczającego mi smartfona muszę wydać z 1000zł a co dopiero tu.Rozsądny człowiek powinien wiedzieć co jest dobre a co złe.Osobiście nie kupiłbym żadnego iphona czy innych owoców tej firmy.
Quote

slivka91's Photo slivka91 13 Nov 2012

Ile maluchów za to bym mial :D jak ktos nie ma co robic z pieniędzmi albo jest osoba typu "smartphone mądrzejszy ode mnie" to taki bubel weźmie. Czekam na chińczyków ofertę :)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 14 Nov 2012

Są całkiem przyzwoite od chińczyków telefony, np. ten

Please Login or Register to see this Hidden Content



Dual-Core 1GHz, 512MB RAM, Android 4.0 :D Akurat dokładnej podróby dobrej iFona nie znałazłem
Quote

slivka91's Photo slivka91 14 Nov 2012

Dlatego czasem lepiej nie pokusić się o chinczyka w tym przypadku?? Osobiście nawet bym 200 na to nie dał :D Szkoda mi kasy na takie pierdoły :)
Quote