←  Xperia arc S

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Administratorzy urządzenia

Locked

DariuszEE's Photo DariuszEE 05 Nov 2012

Witam
W telefonie jest taka pozycja .

USTAWIENIA / ZABEZPIECZENIA / ADMINISTRATORZY URZĄDZENIA /

koledzy czy wiecie coś na ten temat ? bo wnioskując z tego to istnieje najprawdopodobniej mozliwość założenia konta administratora , tylko jak ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Nov 2012

Aby uzyskać prawa administratora musisz zrobić root telefonu... A żeby uzyskać pełną kontrolę nad urządzeniem najlepiej do tego odblokować bootloader :) W dziale z poradnikami dla Androida masz instrukcje jak tego dokonać: http://sony.yt/forum...adniki-android/ ;)
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 05 Nov 2012

to wszystko się zgadza
zrobiłem to , uzyskałem "tajemny kod" do boot loadera , telefon pisze że mogę to zrobić
i co i nic po wpisaniu , program pisze że NIE MOŻLIWE

więc przywróciłem A. 4.0.4 i nie mogę korzystać z HOSTA USB :-(
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 05 Nov 2012

telefon jest z PLAY niema żadnych blokad
przy pomocy flashtool-0.9.8.0 wprogramowałem LT18i_4.1.A.0.562
zrobiłem ropt-a DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su i root jest ok.
wszedłem w menu serwisowe kodem *#*#7378423#*#* i telefon pisze że mogę odblokować BootLoader
więć pobrałem kod na

Please Login or Register to see this Hidden Content


następnie uruchomiłem fastboot.exe sprawdziłem komunikację "fastboot.exe -i 0x0fce getvar version" odpowiedz jest poprawna
niestety wpisanie następnej komendy "fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xMój_kod" powoduje komunikat , odblokowanie zakończone niepowodzeniem :-(

teraz mam aktualnie LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716).ftf bez roota


Zastanawiam się dlaczego nikt jeszcze nie zrotował tej LT18i_4.1.B.0.587 wersji softu ?
Edited by DariuszEE, 05 November 2012 - 23:36.
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 05 Nov 2012

Dziękuje o tym nie wiedziałem
sprawdzę jutro :-) Dobrej Nocy , Pozdrawiam Darek
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 06 Nov 2012

niestety program nie działa
wpisuje IMEI / naciskam
pojawia się komunikat "Fetching information from server..."
po chwili "Ready"

i nic się nie dzieje , nie pojawia się kod. :(
Quote

neron's Photo neron 06 Nov 2012

Przy wpisywaniu IMEI pomijasz ostatnią cyfrę. Można zrobić root na o.587 metodą z karnelami,tylko trzeba najpierw wiedzieć,czy jest dostępna aktualizacja przez OTA do 0.587.
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 07 Nov 2012

Tak to oczywiste , wpisuje tylko 14 cyfr pomijając ostatnią piętnastą

czy jest dostępna aktualizacja przez OTA , nie wiem co to OTA ?

spoko już wiem

Please Login or Register to see this Hidden Content

i polecam innym :)

NIESTETY NIE WSPIERANY ROM :(
Edited by DariuszEE, 07 November 2012 - 18:25.
Quote

Jurij's Photo Jurij 07 Nov 2012

OTA - Firmware Over The Air - czyli aktualizacja firmware przez internet z poziomu telefonu. Napisz mi na GG: 1793684 datę produkcji swojego urządzenia, to Ci powiem czy da się go odblokować boxem, skoro darmowymi metodami masz problemy... Jeśli się da, to za 40 PLN będziesz miał odblokowany telefon i backup na wypadek konieczności zablokowania go :)
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 10 Nov 2012

Udało mi się odblokować bootloader
jesnak nie mogę zrotować fona

robię tak
wgrałem LT18i_4.1.B.0.587.ftf
wgrałem LT18i_4.1.A.0.562_KERNEL.ftf
odpaliłem DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su wszystko sukces full
a fon nadal nie jest zrotowany

o co chodzi ? bo nie rozumiem
Quote

neron's Photo neron 10 Nov 2012

Na dzień dobry właśnie straciłeś gwarancje bezpowrotnie odblokowując bootloader aby zyskać prawa administratora wystarczył root. Chcąc zrobić rota metodą karneli to musisz wgrać karnel z innego modelu np. NeoV zrotować i użyć programu DooMLoRD_v4 potem wgrać CWM i z powrotem wgrać karnel pod swój model np. 0.587 i ma być sam to testowałem.
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 10 Nov 2012

Na dzień dobry właśnie straciłeś gwarancje bezpowrotnie odblokowując bootloader aby zyskać prawa administratora wystarczył root. Chcąc zrobić rota metodą karneli to musisz wgrać karnel z innego modelu np. NeoV zrotować i użyć programu DooMLoRD_v4 potem wgrać CWM i z powrotem wgrać karnel pod swój model np. 0.587 i ma być sam to testowałem.


dlaczego z innego modelu telefonu ?
Quote

neron's Photo neron 10 Nov 2012

Dlatego,że na ICS nie można zrobić roota tylko na roomie. Na GB 0.62 też nie można zrotować trzeba najpierw zaniżyć do 0.58 i potem OTA do 0.62. Ja najpierw wgrywałem karnel z Neo V(wyskakiwały błędy ale ich się pomija bo tak musi być) w XMP robiłem rota i CWM i z powrotem karnel ICS 0.587 i działało chociaż musiałem robić to 2x. Ale po testowani ICS-a po 2 dniach wróciłem do GB. Ewentualnie jeżeli już masz odblokowany bootloader to poszukaj romu ze zrobionym rootem i wgranym CWM na XDA coś znajdziesz.
Edited by neron, 10 November 2012 - 21:33.
Quote

neron's Photo neron 10 Nov 2012

Jak już zaczynasz tą kwestię, to ją kończ. Gwarancję tracisz, ale zawsze możesz przywrócić BL i oddać do serwisu. Ja tak robiłem i zawsze naprawiali ;)

Miałeś szczęście,że nie sprawdzali dokładnie(no chyba,że robiłeś test pointem) bo klucze tracisz i potem żadnym sposobem ich nie dograsz ;) a pisałem mu żeby sobie poszukał jakiegoś gotowego roma.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 11 Nov 2012

rom sam z siebie nie da ci roota, musisz mieć wtedy custom kernela, dlatego że w nim siedzi pre-root
Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 11 Nov 2012

Panowie pełen flash składa się z poniższych modłów , do czego lub co się znajduje w poszczegulnych modułach ?

adsp.sin
amss_fs_ayame.sin
amss.sin
apps_log.sin
cache.sin
fota0.sin
fota1.sin
kernel.sin
loader.sin
system.sin
userdata.sin
Edited by DariuszEE, 11 November 2012 - 10:40.
Quote

jack79's Photo jack79 11 Nov 2012

Panowie pełen flash składa się z poniższych modłów , do czego lub co się znajduje w poszczegulnych modułach ?

adsp.sin
amss_fs_ayame.sin
amss.sin
apps_log.sin
cache.sin
fota0.sin
fota1.sin
kernel.sin
loader.sin
system.sin
userdata.sin


Więc tak:

1)
adsp.sin
amss_fs_ayame.sin
amss.sin
apps_log.sin
fota0.sin
fota1.sin
loader.sin
Nie wiem


2)
cache.sin- jak sama nazwa wskazuje odpowiada z pamięć cache. Po wgraniu tego plik cache jest czyszczona
system.sin- partycja systemowa. Po wgraniu tego pliku wszystkie pliki systemowe które zostały podmienione zostają przywrócone do fabrycznych
kernel.sin- jądro systemu
userdata.sin- partycja danych użytkownika, są tu przechowywane dane osobiste np. aplikacje, kontakty itp. Po wgraniu tego pliku wszystkie dane osobiste zostają usunięte
Quote

neron's Photo neron 12 Nov 2012

Trzymaj stockowego karnela z rotem i CWM.

Please Login or Register to see this Hidden Content

Quote

DariuszEE's Photo DariuszEE 14 Nov 2012

po załadowaniu tego kernela po restarcie pojawił mi się wyłącznie napis XPERIA i telefon się nie włączył ?
Quote

jack79's Photo jack79 15 Nov 2012

A wgrywałeś może patcha na moduły ? Bo po wgraniu niektórych kerneli nie działa najczęściej Wi-fi i wtedy trzeba wgrać patcha na moduły. Może w twoim przypadku pomogło to na bootloopa, bo przypuszczam że tak jest u ciebie
Quote
Locked