←  Entertainment Zone

Sony.yt - International Sony Forum

»

Modem do internetu przez wifi

timmi's Photo timmi 01 Nov 2012

Czy jest taki modem 3g ktory można polaczyc przez wifi?
Edited by bartolinio3, 01 November 2012 - 15:55.
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Nov 2012

A tak właściwie to o co pytasz? Chodzi Ci o modem 3G czy o punkt dostępowy wifi?
Quote

timmi's Photo timmi 01 Nov 2012

O modem 3g tablet nie ma złącza na kartę sim :( a i tak muszę kupić modem bo ten co mam do nie obsługuje :/ Chwilowo używam htc jako modem tzn w telefonie udostępniam neta z 3g ale na dłuższą metę to nie rozwiązanie.
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 01 Nov 2012

Huawei E586 - ale szczerze mówiąc lepiej kupić zwykły modem 3g a potem router wifi z wejściem usb i obsługą takowego modemu. niewiele drożej wychodzi (choć jeśli masz zwykły modem 3g to niekoniecznie) a komfort wyższy
Quote

timmi's Photo timmi 01 Nov 2012

Tylko mi chodzi o przenośne bo w domu mam wifi.
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 01 Nov 2012

W takim razie dlaczego nie możesz w dalszym ciągu używać htc do tego? Chyba lepiej nosić tablet i w kieszeni telefon, niż jeszcze dodatkowo w drugiej kieszeni jakiś modem. ;)
Quote

timmi's Photo timmi 01 Nov 2012

Chwilowo używam karty takiej "normalnej" nie z przeznaczeniem tylko do neta.Przekładanie kart będzie uciążliwe.
Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Nov 2012

Zamiast wydawać kasy na modem kup sobie lepszy tablet, netbooka lub drugiego smartphone'a np. Xperię mini ST15i albo Live with Walkman - będziesz miał i HSPA i wejście na SIM i tethering wi-fi ;) Albo jeszcze inna opcja - używaj HTC tylko do neta i innych rzeczy, a kartę sim do smsów i dzwonienia przełóż do innego telefonu od K750 wzwyż ;) Niestety bardziej Ci nie pomogę bo nie bardzo rozumiem co chcesz z czym łączyć.
Quote

timmi's Photo timmi 03 Nov 2012

Gdyby od moich pieniędzy zależał tablet to bym brał już ze złączem kart sim.@Jurij mi chodzi o zewnętrzny modem 3g,który nie łączy się po kablu tylko przez wi-fi.HTC za nie długo nie będzie mój(koniec męczarni z pisaniem i małym prockiem),chyba że ojciec bd używał nadal swojego a htc bd robił jako modem pożyjemy zobaczymy.
Quote

Jurij's Photo Jurij 03 Nov 2012

No ale momencik. Modem 3G to jest urządzenie (zwykle usb) do którego wsadzasz kartę sim i łączysz się z siecią 3G. Tobie zdaje się chodzi o urządzenie które łączy się z siecią 3G a dodatkowo rozdziela sygnał, aby można było z tej sieci korzystać poprzez inne urządzenia za pomocą wi-fi. Więc może chodzi Ci o nie modem 3G tylko o router 3G wifi? Coś takiego na przykład:

Please Login or Register to see this Hidden Content

?
Quote

not found's Photo not found 03 Nov 2012

W takim razie dlaczego nie możesz w dalszym ciągu używać htc do tego? Chyba lepiej nosić tablet i w kieszeni telefon, niż jeszcze dodatkowo w drugiej kieszeni jakiś modem.


Dokładnie. Jeśli to ma być przenośne to przecież to samo uzyskujesz wykorzystując do tego swój telefon z wifi ;) A w domu mówisz, że masz wifi także miałbyś internet wszędzie.
Quote