←  Xperia arc S

Sony.yt - International Sony Forum

»

Podłączenie Arc S przez HDMI do TV

marmal215's Photo marmal215 27 Oct 2012

Posiadam Xperię Arc S, w pełni sprawną. Mam również do niej oryginalny kabel HDMI. Niestety gdy podłączam kabel do telefonu i do telewizora, w telewizorze nie wyświetla się obraz z telefonu, a na telefonie na ekranie nadal normalnie można operować. Inne urządzenia po HDMI działają dobrze, także odrzucam winę TV, kabel jest nowy, także uszkodzony raczej też nie jest. Czy coś trzeba zmieniać w ustawieniach (chociaż nie znalazłem jakiejś funkcji), żeby telefon wysyłał po HDMI obraz do TV? Czy to po prostu wina uszkodzonego gniazda?
Quote

marmal215's Photo marmal215 28 Oct 2012

Czyli powinno być tak, że jak podpinam kabel to się pojawia od razu na TV obraz, a na ekranie telefonu wyskakuje komunikat o podłączeniu kabla?
Quote

jack79's Photo jack79 28 Oct 2012

Czyli powinno być tak, że jak podpinam kabel to się pojawia od razu na TV obraz, a na ekranie telefonu wyskakuje komunikat o podłączeniu kabla?


Właśnie nie zawsze, bo w tym wypadku telewizor musi obsługiwać CEC, a jeśli telewizor tego nie obsługuje to wtedy trzeba samemu przełączyć go na HDMI
Quote

marmal215's Photo marmal215 28 Oct 2012

Znaczy w tv mam dwa wejścia hdmi. Pod które nie podłącze to nie działa. Wejscie sam wybieram. Chodzi mi o to, czy nie trzeba nic w ustawieniach telefonu zmieniać. Bo jak wybieram Wejscie w tv to jest komunikat brak sygnału. Tak jakby w ogóle nie był podłączony kabel. Nagrywarka dvd po hdmi działa w obu wejściach. Mozliwe żeby tv nie obsługiwał telefonu? Tv to jakies lg 32'' lcd
Quote

Jurij's Photo Jurij 28 Oct 2012

Ustaw telewizor na HDMI, zmieniaj porty, ruszaj delikatnie kablem przy gniezdzie - może załapie :unsure:
Quote

marmal215's Photo marmal215 28 Oct 2012

Niestety nie łapie. Patrzyłem na obu gniazdach w TV, ruszanie nic nie pomaga, czyli zapewne gniazdo w telefonie. Zobaczę jeszcze na drugim TV.
Quote

jack79's Photo jack79 29 Oct 2012

Znaczy w tv mam dwa wejścia hdmi. Pod które nie podłącze to nie działa. Wejscie sam wybieram. Chodzi mi o to, czy nie trzeba nic w ustawieniach telefonu zmieniać. Bo jak wybieram Wejscie w tv to jest komunikat brak sygnału. Tak jakby w ogóle nie był podłączony kabel. Nagrywarka dvd po hdmi działa w obu wejściach. Mozliwe żeby tv nie obsługiwał telefonu? Tv to jakies lg 32'' lcd


Też mam jakiegoś LG 32" i jak podłączałem laptopa do niego to musiałem sam przełączyć na HDMI
Quote

marmal215's Photo marmal215 29 Oct 2012

O to chodzi, ze przełączam sam na hdmi ale i tak jest brak sygnału
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 Oct 2012

A może masz jakąś modyfikowaną wersję firmware która nie obsługuje HDMI? Ja bym na Twoim miejscu spróbował na GB i ICS oryginalnym przed rozpoczęciem grzebania w HW...
Quote

marmal215's Photo marmal215 30 Oct 2012

Podłączyłem też pod inny telewizor, również nie działa.
Pewnie wgram mu stockowy rom i wtedy zobaczę. Teraz jest jakiś modyfikowany. Jeśli to nie rom, zapewne uszkodzone gniazdo....
Quote