←  Xperia arc S

Sony.yt - International Sony Forum

»

Arc S Orange 12w28 czy da radę w ogóle coś...

re_dips's Photo re_dips 23 Oct 2012

Witam!

Mam telefon od Orange wyprodukowany 12w28.
Podobno Orange oficjalnie powiedziło że nie będzie aktualizacji do ICS i klienci chyba muszą radzić sobie samil.

Niestety telefon pokazuje że nie ma możliwości odblokowania bootloadera.
Generalnie mniej mi zależy na ICS a bardziej na Cyanogenmodzie i roocie.

Pytanie czy jest w ogóle możliwa zmiana systemu w moim telefonie?

Czy komuś udało się coś zrobić z młodszymi telefonami bo z tego co się orientowałem to telefon jest całkowicie zablokowany.

Generlanie Orange zachowuje się jak ostatnie nie powiem co... najpierw spóźniają się z aktualizacją a potem mówią że jej nie zrobią jednocześnie w którymś momencie blokjąc kompletnie telefon.

Normalnie błagam o pomoc... mam dość niepotrzebnych aplikacji i chciałbym mieć kilka dodatków które oferuje CM
Quote

Jurij's Photo Jurij 23 Oct 2012

Bootloadera nie odblokujesz. System możesz zmienić na czysty Android 4.0.4 ICS samemu za pomocą flashtoola lub za pomocą naszego serwisu online :)
Quote

neron's Photo neron 23 Oct 2012

Rota zrobisz samemu i pousuwasz nie potrzebne aplikacje. Co do ICS najpierw poczytaj tu i tam czy warto. Jest w nim kilka bugów(i nie tylko) które można naprawić za pomocą patchy tylko jeden warunek odblokowany bootloader. Co do blokowania telefonów przez żabojadów to nie w "którymś momencie" tylko od początku. Poszukaj czystego GB 2.3.4 uważam,że jest lepszy od ICS-a z wyjątkiem walkmana. Jutro postaram się wrzucić listę aplikacji które można usunąć bez żadnego ryzyka.
Quote

re_dips's Photo re_dips 24 Oct 2012

No wreszcie jakieś pożądne forum :) długo szukałem zanim znalazłem :)
Dziękuję za odpowiedzi :)

Rozumiem że mogę zapomnieć o Cyanogenmodzie... No ale root mi wystyarczy do szczęścia :)

Rozumiem że żeby zrobić roota muszę najpierw wgrać niebrandowany ROM?

Jeżeli chodzi o ICS to mówią że 4.0.4 jest już spoko i raczej nie ma się do czego czepiać.

Jeżeli da radę zrobić to on-line to pewnie wolałbym tak bo zawsze można liczyć na podpowiedź w razie problemów.

Generalnie kiedyś zmieniałem systemy w LG GT540 Swift i na ich forum instrukcje były pisane jak do małpy :) z każdym najmniejszym kroczkiem i opisem co on powoduje i co mi się po czym wyświetli łącznie ze zdjęciami i dlatego mi się tam udawało bez problemu i coś tam niby wiem na ten temat.
Ale jakbyście mi podrzucili linki do zmiany do ICS on-line i zmiany roota to byłbym bardzo wdzięczny :)
Quote

neron's Photo neron 24 Oct 2012

Ustawienia>Informacje o telefonie.
Podaj wszystko co tam jest.
Quote

re_dips's Photo re_dips 24 Oct 2012

Wersja Android
2.3.4
Wersja pasma podstaw,
8x55A-AAABQOAZM-203028D-64
Wersja jądra
2.6.32.9-perf
SEMCUuser@SMECHost#1
Numer kompilacji
4.0.2.A.0.62
Quote

re_dips's Photo re_dips 24 Oct 2012

Czy przez flastoola mogę wgrać CM9?

I w którym momencie robić roota?
Edited by re_dips, 24 October 2012 - 09:53.
Quote

re_dips's Photo re_dips 24 Oct 2012

No to tylko jeszcze niech ktoś powie jak ogarnąć roota i w którym moemncie się za to zabrać i będę w domu :)
Quote

neron's Photo neron 24 Oct 2012

Tutaj masz jak zrobić Root. W telefonie ustawiasz w aplikacjach na "debugowanie" w "dla programistów" i nieznane źródła. Telefon włączony. Przy pobieraniu i rocie antywir off.
http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/

Jak masz Vistę sterowniki pobierze sam inaczej samemu instalacja. Ściąg PC Companion i podłącz telefon może jest już dostępna aktualizacja wyskoczy samo.

Quote

re_dips's Photo re_dips 24 Oct 2012

Dzięki wielkie.

Chyba dam radę ale jest mały problem. Chciałbym użyć titanium backup żeby nie stracić danych aplikacji.
Ale musze mieć roota. A żeby mieć roota musze zejść do 0.42 bo narazie mam 062 więc i tak wszystko co mam zapisane w aplikacjach stracę? dobrze rozumiem? czy jest inny sposób na zachowanie danych?

przypominam że mam telefon z zablokowanym bootloaderm i fastbootem wyprodukowany 12w28 i bootloader allowed: NO

[ciach]

Jurij: Takie wulgarne wstawki proszę sobie darować - forum to nie podwórko. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
Quote

neron's Photo neron 24 Oct 2012

Na co ci teraz dane aplikacji jak to jest sam syf. Dane potem możesz porobić jak już coś zainstalujesz a śmieci usuniesz. Root powinien pójść na 0.62 bynajmniej gdzie indziej tak wyczytałem.
Quote

re_dips's Photo re_dips 24 Oct 2012

Mi chodzi o takie dane jak stan gierek itd :) nie chce mi się od nowa wszystkiego przechodzić :) Spróbuję zrootować tym sposobem jak wrócę na chatę :)
Quote

neron's Photo neron 25 Oct 2012

Metoda z Karnelami działa li tylko i wyłącznie na ICS-ie. Ja swoją XPM rotowałem wcześniej na 0.58 potem poprzez OTA zaktualizowało mi do 0.62 taki jak miałem.
Quote

jack79's Photo jack79 29 Oct 2012

Pamiętam gdy miałem jeszcze zablokowany bootloader i wgrałem ICS-a to właśnie rootowałem tą metodą. A w przypadku GB wgranie kernela z wersji 0.42 nic nie daje i trzeba i tak mieć wersję 0.42 żeby móc zrootować metodą Doomlorda

Quote