←  Xperia U

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Problem z przeglądaniem plikó...

Locked

gronos's Photo gronos 08 Sep 2012

Witam proszę o pomoc!
Problem polega na tym że, jak podłaczam telefon z komputerem za pomocą USB i za pomocą programu Sony PC Companion.
Telefon jest wczytywany. ale jak biorę Menadzer plików nic się nie dzieje. A chciałbym przegrać sobię muzyke,filmy, zdjęcia a nie mam jak. Próbowałem też bez tego programu nie wyszukuje mi go w Mój Komputer.
Mój komputer to XP
Co moge zrobić by wczytało mi normalnie telefon i zebym mógł przesłać pliki na komórkę ???:?
Edited by gronos, 08 September 2012 - 22:57.
Quote

najodleglejszy's Photo najodleglejszy 09 Sep 2012

spróbuj wejść w Ustawienia/Xperia/Łączność i tryb połączenia USB zmienić na "Tryb pamięci masowej (MSC)".
Quote

gronos's Photo gronos 09 Sep 2012

Ale ja nie moge jak wchodzę w Xperię łączność i tryb polączenia USB to się wyświetla komunikat i jest napisane:
Tryb przesylania multimediow (MTP)
Zarządzanie plikami aktualizowanie oprogramowania telefony łączenie sie przez siec wi-fi.Najcześniej używany protokół do komunikacji z komputerami z systemem Windows. Ten tryb jest normalnie wlączony domyślnie
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Sep 2012

Znalazłem solucję na forum Sony, mam nadzieję że Ci pomoże.

You need first to launch pc companion on your computer (optional)
Then in the phone go in settings > Sony Ericsson Menu > connectivity
Enable install of PC companion and be sure that the usb connection mode is set to multimedia transfer mode.
When it's done disconnect / connect your phone to your PC


Krótkie tłumaczenie:

Włącz PC Companion na komputerze. Wejdź w telefonie do ustawień => Sony Menu => łączność => Włącz instalację PC Companion i upewnij się, że tryb połączenia jest ustawiony na transfer multimediów. Kiedy to ustawisz, odłącz i podłącz telefon do komputera.


Powinno działać :)
Quote

gronos's Photo gronos 09 Sep 2012

Nie działa. ale wiem jaki jest tego problem..... Chodzi oto ze dali mi telefon ze zly wgranym oprogramowaniem. bo moja mama też ma telefon taki sam i jej normalnie wczytuje bez problemu.... a jest taka możliwość zeby wgrac np najnowszą aktualizacje do xperii U zeby się dalo ściągnąć przez telefon ??
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Sep 2012

A jaki masz w niej soft? Bo może branding blokuje niektóre funkcje?
Quote

gronos's Photo gronos 09 Sep 2012

właśnie naprawiłem telefon. jak podłączam pod kabel telefon. to wyskakuje czy zainstalować program wtedy sie bierze instaluj i podczas instalacji normalnie mi wczytuje. to dziwne ale wazne ze dziala :)) Dzieki ogolnie za pomoc :))
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Sep 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked