←  W960

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Kilka pytań odnośnie W960i

Locked

abdul190's Photo abdul190 16 Aug 2012

Witam.

Mam kilka rzeczy z którymi po prostu nie potrafię sobie poradzić w W960i.

1. W skrzynce odbiorczej wiadomości widnieją także wiadomości zapisane na karcie SIM (w moim wypadku życzenia świąteczne). Da radę jakoś to ukryć, żeby w skrzynce odbiorczej były tylko odebrane wiadomości a nie cały syf z karty SIM? Przy usuwaniu wszystkich wiadomości przychodzących można się zapomnieć i usunąć przez przypadek to, co ważne.
2. Apliakcje java. Mimo iż zezwalam im na dostęp do internetu, to nie mogą się z nim połączyć. Chodzi mi tu konkretnie o operę mini. Standardowa przeglądarka chodzi jak trzeba.
3. Jest możliwość ustawienia szybkiego wybierania coś na styl SE z A2. Chodzi o to, że wplepuję z klawiatury np 2642 i z kontaktów przykładowo pokazuje się kontakt "Ania". Bardzo to było przydatne niż przekopywanie się po strecie kontaktów w poszukiwaniu tej jednej osoby.
4. Rozumiem, że ekranu nie da się skalibrować?
5. Jakim programem złamać system?
6. Czym zrobić zrzut ekranu?
7. Jak wgrać czysty soft do tego cuda? W SEUSie nie ma go już na liście wspieranych a PCC w ogóle nie wykrywa telefonu.


Z góry dzięki za pomoc ;)

Pozdro.
Edited by abdul190, 16 August 2012 - 11:13.
Quote

not found's Photo not found 16 Aug 2012

Cześć.
1. W skrzynce odbiorczej masz wszystkie wiadomości odebrane, także te z SIM. Jeśli nie chcesz widzieć tych z sim to utwórz sobie nową skrzynkę i przenieś tam wiadomości z SIM :)
2. Użyj moda MIDlet permissions i po sprawie.
3. Jest szybkie wybieranie (nazywa się Szybkie kontakty) ale na takiej zasadzie, że możesz przypisać sobie do 9 numerów i potem w trybie gotowości wystarczy, że klikniesz np. 1 i połącz i dzwonisz pod ustawiony numer.
4. Ekran kalibrujesz po wejściu w panel sterowania->inne->kreator konfigur.
5. Używasz sis-installer mod i Caps Switch.
6. Ja używam do tego programu QScreenSnap
7. Możesz zrobić to Xs++ albo Emma 2 offline albo boxem.

:)
Quote

abdul190's Photo abdul190 16 Aug 2012

1. Zrobiłem tak jak napisałeś z nową skrzynką. Jednak to powoduje, że wiadomości z karty SIM po prostu się kasują i wpadają do nowej skrzynki. Jakby mi padł soft, to wiadomości są nie do odratowania, bo nie ma ich na sim. W miare dobre rozwiązanie, ale nie ma czegoś lepszego?
2. Zobacze co i jak
3. Dobre i to
4. Zrobione
5. Zobaczę
6. j.w
7. któryś z w/w programów jest darmowy? XS++ wiem, że jest darmowy, jednak nie chce mi odczytać telefonu, mimo iż np omnius robi to ok. Poza tym jakie rozszerzenia ma soft pod symbianowego W960i? W downloadzie forum jest jeden, ale dość stary i ma dziwną zawartość.

Pozdro
Quote

Jurij's Photo Jurij 16 Aug 2012

Ad.7. XS++ jest darmowy. Poszukaj w sieci softu. Jeśli chcesz mogę Ci wgrać najnowsze firmware boxem. Wymagania: windows 7, internet 2 megabity, naładowana bateria i 20 PLN :)
Quote

abdul190's Photo abdul190 16 Aug 2012

Znaczy soft działa jak trzeba, ale wiesz, wole dmuchać na zimne jak to się mówi i w razie czego wiedzieć co i jak.
Quote

not found's Photo not found 16 Aug 2012

1. Ja nie znam innego sposobu :)
7. Zainstaluj najnowsze stery flash, załącz xs++, zaznacz SMARTPHONE CONNECT, kliknij connect, podłącz telefon z "c". Potem dajesz zakładkę flash, w polu smartphone flashing dodaj soft spakowany zipem i kliknij flash PDA i zaczekaj aż soft się wgra ;)
Ten w downloadzie nie jest nowy ale gdzieś miałem najnowszy, poszukam.

P.S. Przed flashowaniem radzę zrobić kopię GDFS :)
Quote

abdul190's Photo abdul190 17 Aug 2012

Dzięki wielkie ;)

A mam jeszcze taki problem z jedną opcją, nie wiem do czego służy. Dokładnie:
Menu > Wiadomości > Więcej > Ustawienia > Pokaż okno postępu
Do czego może służyć opcja pokaż okno postępu? Po zaznaczeniu jej nie zauważyłem niczego nowego. Myślałem, że to będzie pokazywało stan wysyłania SMS (coś jak w starych SE DB2010 np K750) lecz to jednak nie jest to.
Quote

bartq92's Photo bartq92 18 Aug 2012

Ja też mam jedno pytanie. Jest jakaś modyfikacja umożliwiająca korzystanie ze słownika T9 bez znaków narodowych, tak żeby nie zmniejszało nam liczby znaków w smsie ?
Quote

not found's Photo not found 19 Aug 2012

@abdul190 Kiedyś sprawdzałem i działało to właśnie tak jak w starych SE ale teraz też nic mi się nie pokazuje :P Spróbuję poszukać jakiegoś rozwiązania.

@bartq92 Jest aplikacja T99 (tutaj oficjalna strona

Please Login or Register to see this Hidden Content

) aczkolwiek nie wysyła ona wiadomości od razu a zapisuje je bez polskich znaków w roboczych i dopiero stąd możemy wysyłać :facepalm: Ja z tego nie korzystam. Po prostu podczas pisania dodaję (właściwie już mam większość potrzebnych) słowa bez polskich znaków do słownika i potem telefon wybiera je zamiast tych ze znakami narodowymi :D
Można też używać klawiatury ekranowej, po małej modyfikacji staje się bardzo wygodna :)
Quote

bartq92's Photo bartq92 19 Aug 2012

Po prostu podczas pisania dodaję (właściwie już mam większość potrzebnych) słowa bez polskich znaków do słownika i potem telefon wybiera je zamiast tych ze znakami narodowymi


Możesz zarzucić plikiem słownika ? :)
Quote

not found's Photo not found 19 Aug 2012

Jeżeli wiedziałbym w jakim folderze się on znajduję to nie ma problemu :)
Quote

abdul190's Photo abdul190 01 Sep 2012

BTW jest jakaś konkretna aplikacja na W960i pozwalająca używać latarki bez konieczności włączania aparatu?
Quote

not found's Photo not found 01 Sep 2012

Ja używam tej z G900, trzymaj ;)

Attached Files

Quote

abdul190's Photo abdul190 01 Sep 2012

Nie można zainstalować.
Żądana funkcja nie jest subskrybowana.

Do instalacji latarki trzeba mieć złamany system?
Quote

not found's Photo not found 02 Sep 2012

Do instalacji latarki trzeba mieć złamany system?

To podstawa tuningu ;)

U mnie instaluje się normalnie.
Quote

matrix9pawel's Photo matrix9pawel 26 Sep 2012

Ja też mam pytanie odnośnie tego modelu...
jak złamać kod blokady telefonu? 0000 i inne podstawowe nie działają :(
Quote

not found's Photo not found 26 Sep 2012

Podłącz pod xs++ i na końcu loga wyświetli ci się

... and the phone lock code is:

I będzie podany kod ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Sep 2012

A jeśli się nie wyświetli, to możesz skorzystać z usług naszego serwisu online - zresetujemy Ci kod boxem za 15 PLN ;) Więcej info na gg: 1793684 :)
Quote

matrix9pawel's Photo matrix9pawel 26 Sep 2012

and the phone lock code is: 555500FF (only 6 digits)


Wpisałem bez tego FF na koncu i działa :)
Dzięki Panowie
Edited by matrix9pawel, 26 September 2012 - 15:19.
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Sep 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked