←  W995

Sony.yt - International Sony Forum

»

Zielona słuchawka i C nie działają...

yaqub3 - zdjęcie yaqub3 08 lip 2012

Witam!
Mój problem pojawił się wczoraj gdy w piękne słoneczne popołudnie pisząc sms'a chciałem skasować pewną treść za pomocą klawisza C. Oczywiście klawisz ten przestał funkcjonować... Jak później odkryłem przestała działać również zielona słuchawka... Nakombinowałem się troszkę aby użyć funkcji zadzwoń i przy tym kombinowaniu zauważyłem ze jeżeli slider jest minimalnie rozsunięty (tak na 0,5cm) to wtedy obydwa klawisze działają. Co to za usterka? Taśma slider'a się wypina? Uszkodzona? A może cała płytka klawiszy funkcyjnych do wymiany? Miał ktoś taki przypadek w tym modelu bądź innym slider'ze? Ile może kosztować naprawa w serwisie? (już pół roku po gwarancji)

Będę wdzięczny za odpowiedzi na te pytania :)

Pozdrawiam
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 09 lip 2012

Śrubokręt w dłoń i sam się przekonasz :) Tutaj masz instrukcję jak rozebrać W995: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ . Sprawdź w jakim stanie jest taśma, upewnij się że jest dobrze wpięta. Jeśli to nie rozwiąże problemu, kup w sieci taśmę za 15-30 PLN i wymień, dokręcając telefon tak żeby nie było luzów. Możesz też dogadać się z bartq92 - on Ci go może naprawić wysyłkowo, jeśli sam się boisz do tego zabierać :)

Odpowiedz

yaqub3 - zdjęcie yaqub3 09 lip 2012

Myślę że nie będę się sam tym zajmował bo może to wyjść na gorsze tylko. Jestem bardzo przywiązany do tego modelu i nie chciałbym go uszkodzić :) Napisałem już do bartq92 więc zobaczymy co z tego będzie :)
Odpowiedz

rune - zdjęcie rune 10 lip 2012

Prawdopodobnie ścieżki popękały od taśmy, norma w sliderach. Jeżeli chcesz być pewien, że w 100% kupisz oryginalną taśmę to polecam tą aukcję:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Nie jest tanio, ale z doświadczenia wiem, że lepiej dopłacić i mieć święty spokój na dłuższy czas.
Odpowiedz