←  T-Mobile

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Pakiet internetowy w T-mobile...

Locked

jack79's Photo jack79 04 Jul 2012

Witam
Aktywowałem sobie jakiś miesiąc temu w T-mobie pakiet internetowy 100 MB i szybko go wykorzystałem, a prędkość została ograniczona do jakiś 14 kb/s (czyli niezbyt użyteczna) niezależnie czy byłbym w EDGE czy 3G.Jednak dziwi mnie że teraz podwyższyli mi w przypadku EDGE do około 200 kb/s, a w HSDPA do około 2,5 MB/s co w przypadku HSDPA jest akurat szybsze niż mój internet stacjonarny.Czy to normalne ? Dodam że internet mam rozliczany ryczałtowo i poza opłatą za pakiet nie mam żadnych dodatkowych kosztów, a mam na abonament. Boję się tylko żeby nie powtórzyła się sytuacja (jeszcze w erze) sprzed trzech lat, gdzie po wykupieniu pakietu i tak miałem naliczane opłaty i wyszło prawie 200 zł rachunku
Quote

Jurij's Photo Jurij 04 Jul 2012

Nie bardzo rozumiem, w czym masz problem. Kupujesz u nich 100 MB transferu a potem masz nielimitowany z ograniczoną prędkością. Reszta Cię nie interesuje, bo płacisz im określoną stawkę a potem jedynie ograniczają Ci prędkość do końca okresu rozliczeniowego. Jak szybko wykorzystasz ten transfer to już jest kwestia tego jaki masz zasięg i jaki masz modem. Możesz sobie je sączyć powoli korzystając z transmisji GPRS / EDGE, możesz pojechać do większej miejscowości i korzystać z 3G do 356kb/s a możesz też korzystać HSDPA lub HSPA+. Np. gdybyś pojechał do centrum Warszawy pod Pałac Kultury i Nauki, gdzie operatorzy mają pokazowy zasięg, to korzystając z tego 100MB pakietu i W995 mógłbyś pobierać dane z prędkością do 3,6 megabitów na sekundę, korzystając z Satio miałbyś do 7,2 megabitów na sekundę a korzystając z najnowszej Xperii ion HSPA+ miałbyś do 14,4 megabitów na sekundę i nawet nie zauważyłbyś kiedy by ten pakiet przepadł :)
Quote

jack79's Photo jack79 04 Jul 2012

To znaczy sytuacja jest o tyle dziwna że czasami żadne proste strony nie chcą się wczytać pomimo zasięgu HSDPA, a czasami nawet przy EDGE internet tak śmiga jak przez Wi-fi. Dodam jeszcze że mam zmodyfikowany plik "bulid.prop" wraz z tweakami na przyspieszenie internetu więc to może od tego tak jest. Ciekawie prezentują się również testy prędkości internetu:
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Ale i tak dzięki za pomoc
Quote

Jurij's Photo Jurij 04 Jul 2012

Xperia neo ma bardzo dobry modem, więc wszystko zależy od operatora - konkretnego nadajnika, mocy sygnału, obciążenia w danym momencie itd.
Quote

jack79's Photo jack79 04 Jul 2012

Mieszkam około 200 m od nadajnika, ale sprawdzę ten internet jeszcze na C702
Quote

Jurij's Photo Jurij 04 Jul 2012

No ale nie wiesz czy to jest ten nadajnik, z którego akurat korzysta telefon, jakie jest obciążenie tego nadajnika, czy jest on w 100% sprawny i jakie sieci obsługuje :)
Quote

jack79's Photo jack79 04 Jul 2012

Na tej stronie

Please Login or Register to see this Hidden Content

był dokładny adres nadajnika, sieci które obsługuje oraz że należy do T-mobile i w zasadzie dzięki niemu mam pełny zasięg 3G/HSDPA który wyjątkowo rzadko spada o jedną kreskę. Dodatkowo znalazłem taki fajny widżet (wyciągnięty z softu Orange) który wyświetla informacje z sieci (czego nie ma w standardzie) i rzeczywiście telefon jest podłączony do niego ale potrafi się przełączyć na inny
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 04 Jul 2012

Na tej stronie

Please Login or Register to see this Hidden Content

był dokładny adres nadajnika, sieci które obsługuje oraz że należy do T-mobile i w zasadzie dzięki niemu mam pełny zasięg 3G/HSDPA który wyjątkowo rzadko spada o jedną kreskę. Dodatkowo znalazłem taki fajny widżet (wyciągnięty z softu Orange) który wyświetla informacje z sieci (czego nie ma w standardzie) i rzeczywiście telefon jest podłączony do niego ale potrafi się przełączyć na inny


zapodaj no to ten widget jak możesz
Quote

jack79's Photo jack79 05 Jul 2012

zapodaj no to ten widget jak możesz


Zapomniałem dopisać że nie działa na ICS-e (przynajmniej mi nie chciał) ale możesz go sprawdzić

Attached Files

Quote

hunter3000's Photo hunter3000 05 Jul 2012

Nie będzie działał bo aplikacje Orange są na tyle "złe" że nie są kompatybilne z nowszymi systemami
Quote

jack79's Photo jack79 05 Jul 2012

Jurij rzeczywiście masz rację to zależy od sieci, bo na C702 jest tak samo, raz chodzi bardzo szybko,a czasami bardzo wolno i z fakturą też się już chyba wyjaśniło bo mam nadpłaty (czy jak to nazwać) tylko 3,22 zł + 12,10 zł za pakiet internetowy.Wielkie dzięki za pomoc i temat uważam za zamknięty
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Jul 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked