←  Samsung

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Zalany samsung x640

Locked

unknow79's Photo unknow79 01 Jul 2012

Yo
Moja mama zalała niechcący szajsunga x640 (w ogórkach kiszonych). Co mam robić jak nie mam śrubokrętów do rozkręcenia,mogę mu zrobić kąpiel relaksacyjną w spirytusie w obudowie??

EDIT: Są postępy, podsuszyłem go, po włożeniu baterii cały czas wibruje
Edited by unknow79, 01 July 2012 - 12:45.
Quote

faflak's Photo faflak 01 Jul 2012

woow :blink: prawdopodobnie bardziej juz mu nie zaszkodzisz :lotpot: po slonej wodzie czarno to widze.... tak na serio to trzeba rozkrecic fona wymontowac mikrofon glosniki -o ile to mozliwe zamiast spirytusu polecam izopropanol (cleanser)
Quote

unknow79's Photo unknow79 01 Jul 2012

nie mam takiego śrubokrętu :( to jak kąpać z obudową??
Quote

bartq92's Photo bartq92 01 Jul 2012

to jak kąpać z obudową??


A Ty myjesz się w ubraniu ? :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Jul 2012

EDIT: Są postępy, podsuszyłem go, po włożeniu baterii cały czas wibruje


Po pierwsze primo pierwsze co powinieneś był zrobić, to wyjąć baterię a nie wkładać.

nie mam takiego śrubokrętu :( to jak kąpać z obudową??


Nie. Rozbierz telefon na części pierwsze, wykąp płytę główną w spirytusie lub izopropanolu przez co najmniej 12 godzin lub w serwisowej wanience ultradzwiekowej, potem go wysusz przez kolejne 12 godzin, obudowę wymyj, resztę części połóż w ciepłym i suchym miejscu. Potem go poskładaj.
Quote

unknow79's Photo unknow79 01 Jul 2012

A Ty myjesz się w ubraniu ? :)

No kiedyś wrzucili mnie do basenu ubraniu (ucierpiała wtedy moja k750, aż się łezka w oku kręci).

...Rozbierz telefon na części pierwsze....


...nie mam takiego śrubokrętu ...


A czym mam rozkręcić?? :angry:
Edited by unknow79, 01 July 2012 - 13:07.
Quote

faflak's Photo faflak 01 Jul 2012

ja kiedys w warunkach polowych t68i rozkrecalem gwozdziem szlifowanym o byton .....jak sie chce to sie da :)
Quote

unknow79's Photo unknow79 01 Jul 2012

te śruby są tak mocno powkręcane że nie dam rady ich nawet nożem :/
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Jul 2012

Na szczęście ludzkość wymyśliła na tę okoliczność cudowny wynalazek, zwany śrubokrętem :) Można go kupić już za kilka dolarów na popularnym serwisie aukcyjnym:

Please Login or Register to see this Hidden Content

lub w każdym sklepie z narzędziami i dzięki takiemu zestawowi możesz rozebrać niemal każdy telefon czy urządzenie elektroniczne ;)
Quote

unknow79's Photo unknow79 01 Jul 2012

udało mi się go "rozbebeszyć" nożem, ale męczyłem się z dobre półtorej godziny. Po oględzinach stwierdzam: Cegła z klapką, czyli pożytku już z niego nie będzie. Próbowałem go w spirytusie kąpać, płyta odpala, lecz "górna" część kompletnie zniszczona (ekran, głośnik, głośnik słuchawki, aparat). Dziękuję za porady. Temat można zamknąć :)
Quote
Locked