←  Xperia neo

Sony.yt - International Sony Forum

»

Zmiana czcionki w Xperi Neo-Czy wystarczą...

jack79's Photo jack79 28 Jun 2012

Znalazłem ostatnio fajny ROM oparty na Gingerbreadzie, jednak mam identyczny problem co na ICS jeśli chodzi o odtwarzacz który nie podmienia ustawień w korektorze. Dlatego postanowiłem wyciągnąć niektóre pliki i wgrać i jak na razie wgrałem nowe motywy oraz pasek zadań. Tylko jak kiedyś próbowałem podmienić czcionkę to niestety w niektórych miejscach miałem tzw. krzaczki i nie wyświetlało mi poprawnie niektórych znaków
Quote

phillix's Photo phillix 28 Jun 2012

Tylko jak kiedyś próbowałem podmienić czcionkę to niestety w niektórych miejscach miałem tzw. krzaczki i nie wyświetlało mi poprawnie niektórych znaków


widocznie czcionka nie miała w sobie znaków Polskich. Musisz znaleźć czcionkę, która ma PL znaki. Najlepiej zrób paczuszkę w UOT Kitchen. Są tam czcionki do wyboru.
Quote

jack79's Photo jack79 28 Jun 2012

Tyle że w tym romie nie było problemów z tą czcionką.Chyba spróbuje ją jeszcze raz wygrać i nie orientujesz się gdzie znajdują się pliki odpowiadające za wygląd i samą klawiaturę
Quote

phillix's Photo phillix 28 Jun 2012

Wygląd czego? Chodzi o ikonki? To we frameworku są. A klawiatura to w system/App - textinput.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

jack79's Photo jack79 28 Jun 2012

Źle to ująłem chodziło mi tylko o samą klawiaturę, ale dzięki za odpowiedź


EDIT: Czcionka jednak działa o dziwo, tyle że wcześniej nie nadałem odpowiednich uprawnień i telefon złapał bootloopa, ale kopia w recovery mnie uratowała i teraz jest wszystko w porządku. Temat na razie pozostawię otwarty, bo w przyszłości może też tu o coś zapytam


EDIT: A wiesz może gdzie znajduje się wygląd oraz funkcje paska blokady ekranu ?
Edited by jack79, 29 June 2012 - 09:42.
Quote

phillix's Photo phillix 29 Jun 2012

Lockscreen też siedzi chyba we frameworku ( /system/framework/framework-res.apk ).

PS. codziennie sprawdzam forum i każdy temat, więc nie musiałeś pisać PW, ale ok :)
Quote

jack79's Photo jack79 29 Jun 2012

Tak, masz rację, bo właśnie to odkryłem. Aktualnie modyfikuje custom ROM oparty na stockowym GB którego aktualnie używam.Teraz pracuję właśnie nad możliwością zaznaczenia na stałe widoczności BT oraz nad tym lockscreenem
Quote

phillix's Photo phillix 29 Jun 2012

Z ciekawości, nad którym romem pracujesz? :D
Quote

jack79's Photo jack79 29 Jun 2012

Nad tym i mam nadzieję że nie dostanę ostrzeżenia za tego linka:

Please Login or Register to see this Hidden Content


i już go trochę dostosowałem według swoich potrzeb
Quote