←  Satio

Sony.yt - International Sony Forum

»

Oprogramowanie nie-Nokiowskie

kemira's Photo kemira 27 Jun 2012

Dzień dobry,
niedawno zakupiłam używany Satio i jeden ze znajomych polecił aby zmienić oprogramowanie na NIE-Nokiowskie.
Wiem że Symbian jest Nokii więc nie bardzo rozumiem co przez to chciał powiedzieć a nie mogę nigdzie znaleźć podpowiedzi do mojego problemu.

Jeśli nie da się zmienić oprogramowania (w sumie już się przyzwyczaiłam) to proszę o poradę, czy da się go jeszcze zaktualizować i zoptymalizować, bo zauważyłam, że czasem przy uruchamianiu np. multimediów prosto z "pilpitu" na ułamek sekundy włączają się multimedia, później na ułamek sekundy z powrotem widać pulpit i po kolejnym ułamku już się załącza to co chcę.
Do tego wydaje mi się, że to się zaczęło dziać po wymianie głośniczka w serwisie.

Dane z telefonu:
Wersja oprogramowania: 1218-9500_R2AK007
Data wersji: 02-03-2010
Wersja niestandardowa: 1225-9491_R2AK007
Data wersji niest.: 02-03-2010

Bardzo proszę o podpowiedzi czy wskazówki co z tym można zrobić.
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2012

Aktualnie masz wgrany najnowszy dostępny firmware z polskim językiem, nowszego już nie będzie. Spytaj kolegi, co miał na myśli mówiąc "NIE-Nokiowskie oprogramowanie" bo ja nie mam pojęcia o co chodzi. Satio ma czystego Symbiana S60 V edycji - wielu twierdzi że trochę muli, ale generalnie rzecz biorąc spełnia swoje zadanie i jest raczej niezawodny. Naturalnie można go przeflashować w naszym serwisie online - to kosztuje 20 PLN. Ale nie sądzę, żeby telefon znacznie przyspieszył :)
Quote

kemira's Photo kemira 28 Jun 2012

Dziękuję za odpowiedź. Oprócz znikomego przyspieszenie co mi da jeszcze przeflaszowanie? (tzw. debranding jest w tym? - mam teraz Vodafone)
Quote

jack79's Photo jack79 28 Jun 2012

Skoro masz soft Vodafone to przeflaszowanie (wgranie czystego oprogramowania) powinno go trochę jeszcze przyspieszyć, ale najgorszy branding ma Orange
Quote

Jurij's Photo Jurij 28 Jun 2012

Tak, po przeflashowaniu czystym softem pozbędziesz się śmieci operatora, będziesz miał najnowszy niebrandowany soft :) W przypadku telefonów pracujących pod kontrolą Symbiana S60 V edycji jest tylko jedna uwaga - przed flashowaniem zgraj sobie wszystkie dane z karty pamięci. Jeśli poprzedni użytkownik założył na nią hasło, po flashowaniu telefon będzie prosił o podanie kodu do karty pamięci. Jeśli go nie znasz, konieczny będzie format tejże karty a co za tym idzie utrata wszystkich danych na niej zgromadzonych.
Quote