←  Live with Walkman

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z flashowaniem Live with Walkman,...

Kacper323's Photo Kacper323 27 Jun 2012

Witam. Nie chcialem zakladac nowego tematu bo widze ze na forum panuje porzadek., a nie wiem gdzie mialbym go umiescic. Moj problem dotyczy aktualizacji LLW przy pomocy flashtoola i pojawia sie na samym starcie. Mam windowsa 7, drivery sa zainstalowane, ale flashtool nie widzi romu mimo ze jest on w formacie ftf. Szukalem informacji wszedzie, ale zadna z odpowiedzi nie rozwiazala mojego problemu. Prosze o pomoc.


Jurij: Przeniosłem dyskusję do nowego tematu, do właściwego działu.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 27 Jun 2012

a wrzucasz go do folderu firmware? w katalogu flashtool?
Quote

Kacper323's Photo Kacper323 27 Jun 2012

Tak. Zmieniam nawet rozszerzenia. Problem w tym ze zadnego pliku nie widzi flashtool nawet tego ktory jest na poczatku instalacji. Flashtoola sciaglaem ze strony producenta i zaktualizowalem do wersji 0.8.6.0 Jakies pomysly?
Quote

phillix's Photo phillix 27 Jun 2012

1. Wybierasz Flashmode?
2. Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z WinXP sp3.

juz wiem! :D
teraz to sprawdzilem, bo właśnie flashuje rom.
w flashtoolu jak wchodzisz w folder gdzie znajduje się plik *.ftf nie widac pliku, tak? to wejdź to tego "pustego' fodleru i kliknij open. na prawo, na liście ukażą CI się pliki do flashowania :)
Quote

Kacper323's Photo Kacper323 27 Jun 2012

Niestety bez zmian. Moze to wina romu? Pobralem najnowszy rom juriego z tego forum. Moze inny rom bedzie dzialal? Chcialem sciagnac inne, ale wyskakiwal mi komunikat ze najpierw musze ukonczyc inne pobierania chociaz nic nie pobieralem...
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2012

Pliki dodawane przeze mnie są w 99% przeznaczone dla Setool2 boxa i można z nich korzystać posiadając boxa lub będąc klientem naszego serwisu online. Do flashtoola musisz mieć pliki ftf.
Quote

Kacper323's Photo Kacper323 27 Jun 2012

To zmienia postac rzeczy. Dzieki za info, a dowiem sie od Ciebie skad mozna sciagnac ICS'a na WT19i w formacie ftf? Mam problem z klasyczna aktualizacja przez odblokowany bootloader.
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2012

Ja nie zajmuję się supportem flashtoola, natomiast mogę zaoferować zdalne przeflashowanie telefonu boxem. Koszt takiej usługi to 20 PLN, trzeba posiadać internet 1-2 megabity, windowsa 7 i naładowaną baterię. Wtedy mogę wgrać Androida 4.0.4 lub Ginberbread (zależnie od potrzeb). Jeśli chcesz szukać plików ftf i bawić się w to samemu, to myślę że powinieneś przeszukać xda-developers ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 27 Jun 2012

Zaoszczędź te 20 zł i wgraj sobie flash toolem :

Please Login or Register to see this Hidden Content



Czysty ICS którego sam używam. Wypakuj przerzuć do firmwares i wgraj ;)
Quote

jezushzb's Photo jezushzb 22 Jul 2012

Jak z powrotem zainstalować androida 2.3.4 z androida 4.0 ?

not found: Poprawiłem ort. i literówki :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Jul 2012

Jeżeli masz internet przynajmniej 2 megabity, windowsa 7 32-bit, kabelek usb i naładowaną baterię, to za 20 PLN mogę przywrócić Ci zdalnie soft 2.3.4 Gingerbread. Jeśli wolisz sam się bawić, to użyj flashtoola, ale nieumiejętne posługiwanie się tym programem grozi uszkodzeniem telefonu a konkretnie kontrolera ładowania. Po tym uszkodzeniu można albo wymienić płytę główną na nową w serwisie Sony lub wgrać patch, który będzie uczył telefonu ile % baterii jeszcze zostało. Opcja z patchem jest mało dokładna i kłopotliwa. Jeśli chcesz mieć sprawny telefon z androidem 2.3.4 i spełniasz wyżej wymienione wymagania techniczne - zapraszam na gg: 1793684 :)
Quote

jezushzb's Photo jezushzb 22 Jul 2012

czy mógłby mi ktoś pomóc zainstalować androida 2.3.4 używając programu flashtool ?
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 22 Jul 2012

Jurij w każdym poście musisz proponować pomoc tylko za pieniądze?

Jezushzb na pewno ktoś Ci pomoże za darmo, ale wiedz, że musisz mieć plik w formacie ftf. Wejść w folder firmware od Flashtoola i wgrać tam swojego andka w rozszerzeniu. Potem Włączyć flashtoola i nacisnąć PIORUN. Wybrać Flashmode i tam instrukcje już będą same wyskakiwały.
 

Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Jul 2012


Jurij w każdym poście musisz proponować pomoc tylko za pieniądze?


Zwykłe bezczelne kłamstwo. Spójrz człowieku ile poradników darmowych napisałem, w ilu postach pomogłem ludziom zupełnie bezpłatnie. To czego się nie da zrobić za darmo jedynie proponuję zrobić online. A czy ktoś skorzysta z tej oferty czy nie to już jego sprawa.

Poza tym poradnik do flashtoola jest na naszym forum od wielu miesięcy: http://sony.yt/topic...stemem-android/ - można go sobie przeczytać i skorzystać. Niestety wiele osób przy pomocy tego programu uszkodziło swoje telefony w sposób nieodwracalny. Uszkodzony telefon zawsze pokazuje 0% naładowania baterii bez względu na to jaki jest stopień naładowania baterii i jak długo ów telefon jest ładowany. Dlatego jeśli ktoś chce mieć wgrany inny firmware oraz nieuszkodzony telefon, proponuję jedynie skorzystanie z naszego serwisu online i bezpieczne wgranie firmware za pomocą boxa :)
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 23 Jul 2012

To czego się nie da zrobić za darmo jedynie proponuję zrobić online. A czy ktoś skorzysta z tej oferty czy nie to już jego sprawa.


pardąsik za offtop ale to co tu proponowałeś da się zrobić za darmo, bez problemu można przeflashować z androida 4.0 na gingerbreada za free

czy mógłby mi ktoś pomóc zainstalować androida 2.3.4 używając programu flashtool ?


Please Login or Register to see this Hidden Content

- masz instrukcje co i jak z załączonymi linkami do softu w werji .ftf

Jurij: Sugeruję czytać całe posty, a nie tylko trzy pierwsze zdania ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 23 Jul 2012

Forum jakoś się musi utrzymywać więc chcą jak najwięcej kasy zarobić , co się dziwisz ;)

A jakby user był na tyle ogarnięty to by zobaczył poradniki jak za darmo sobie zmienić oprogramowanie. Nawet w jednym jest wideo jak to zrobić.

Jurij: Post użytkownika krzysiek21nh został usunięty - brak związku z tematem.
Quote

ser333's Photo ser333 05 Nov 2012

flashtool nie wykrywa mi żadnego firmware? co jest przyczyną?

not found: Witaj, poprawiłem literówki.
Edited by not found, 05 November 2012 - 22:43.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Nov 2012

Do flashtoola musisz użyć plików z rozszerzeniem .ftf . Jeśli używasz plików z rozszerzeniem sin_file_set, to są one przeznaczone do programu setool2 ( boxa).
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 06 Nov 2012

ważne jest też gdzie umieścisz pliki z softem - powinny siedzieć w flashtools\firmwares
Quote

neron's Photo neron 06 Nov 2012

Każdy antywirus przy ściąganiu pliku z kombinacją cyfr lub podobnym widzi to jako zagrożenie(trojan,wirus) i rozłącza albo ściąga niekompletnie ewentualnie ściągnąłeś plik pod setola i efekt będzie taki sam. A pod plikiem wyraźnie pisze,że jest pod co jest.
Quote