←  Elm

Sony.yt - International Sony Forum

»

ELM + Jabra BT3030 ZBYT CICHE

SaimON's Photo SaimON 20 Jun 2012

Witam, zakupiłem dziś słuchawki bezprzewodowe Jabra BT3030. Wszystko ładnie i pięknie ale martwi mnie to że zbyt cicho grają, w telefonie nie idzie dać głośniej po widnieje "Akcesorium nie obsługuje regulacji głośności" czy jakoś tak... Moje pytanie: Czy da się to jakoś zmienić aby grały głośniej, nie wiem czy jakieś sterowniki, inna akustyka do telefonu czy co? Da się jakoś obejść ten komunikat? Pozdrawiam.
Quote

Jurij's Photo Jurij 20 Jun 2012

Ale przecież te słuchawki mają regulację głośności na pilocie... Tutaj masz instrukcję:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:)
Quote

SaimON's Photo SaimON 21 Jun 2012

Wiem że mają regulację... -_- Dałem najgłośniej jak się na nich da a i tak jest strasznie cicho... Chyba wgram tę akustykę, może coś pomoże: "Akustyka - Hazel? Loudness and Quality Acoustic Mix [v2]"
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Jun 2012

Nie sądzę. Modyfikowane akustyki zazwyczaj są dostosowywane pod dźwięk na słuchawkach zwykłych, a nie bt. Za dźwięk na słuchawkach bt odpowiadają inne pliki akustyki: btl_play, bt_call, bt_call_clear. Możesz je samemu zmodyfikować korzystając z tego poradnika: http://sony.yt/topic...-db3210-db3350/ :)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 21 Jun 2012

Może też podmienić nazwy plików odpowiadające za dźwięk na słuchawkach do słuchawek BT, ale nie ma gwarancji że w ogóle będzie dobrze działać.
Quote

SaimON's Photo SaimON 24 Jun 2012

Jurij, bardzo dziękuję. Zaraz zobaczę co z tego wyjdzie. hunter3000, twoją propozycję też rozważę :D

Drogi Jurij! Jeśli modyfikuje plik BTL_play.wbxml i w polu "HK.AUX" "HK.SPKRN" mam domyślną wartość "00" to co mam wstawić aby było głośniej na moim zestawie Bluetoth, w sensie co jest mniejsze od "00" ?

A zna ktoś jakieś najlepsze sterowniki akustyki pod słuchawki Bluetoth dla mojej platformy?
Quote

Jurij's Photo Jurij 24 Jun 2012

Spróbuj sobie dawać stopniowo wyżej i testuj 01, 02, 03 i tak dalej :)

A zna ktoś jakieś najlepsze sterowniki akustyki pod słuchawki Bluetoth dla mojej platformy?


Powiem Ci tak - akustyka to nie wszystko. 90% efektu zależy od słuchawek. Ja używam zestawu Sony Ericsson MW600 i na oryginalnej akustyce na każdym telefonie grają rewelacyjnie. Jeśli słuchawki są kiepskie, żadna akustyka tego nie naprawi :(
Quote

SaimON's Photo SaimON 24 Jun 2012

Nom, te MW600 - moje marzenie... :) Spróbuję tak jak mówisz. A jak dam wartość trochę za wysoko to nie zepsuje mi słuchawek?

No niestety nic nie działa, dalej tak samo cicho :(
Quote

Jurij's Photo Jurij 24 Jun 2012

A w dobrym pliku zmieniasz? Za muzykę odpowiada ten: btl_play.wbxml ...
Quote

neron's Photo neron 24 Jun 2012

Powiem Ci tak - akustyka to nie wszystko. 90% efektu zależy od słuchawek.

Top podłącz sobie swój najlepszy zestaw do Zylo na oryginalnej akustyce i napisz wrażenia :) jeżeli jakość i głośność Cie zadowoli to odpowiedź dostaniesz w następnym poście.
@SaimON spróbuj te pliki wrzucić do akustyki i sprawdź je pojedyńczo.
Attached File  BTL_play.rar   826bytes   3 downloads
Attached File  BTL_play.rar   883bytes   4 downloads
Attached File  BTL_play.rar   883bytes   3 downloads
U mnie wszystkie grają głośno.
Quote

SaimON's Photo SaimON 24 Jun 2012

Tak Jurij, na pewno ten plik. Zaraz sprawdzę propozycje Nerona...

Powiem że jeden z plików Nerona znacznie wzmocnił BASY a lekko ale zauważalnie głośność. No niestety - ja człowiek słuchający metalu jestem trochę przygłuchy i może dlatego mam tak cicho :D Dzięki Wam za pomoc. ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 24 Jun 2012

Do metalu to polecam pilot MW600 + nauszniki HPM-85 :) Lub któreś od Sony podobne np. mdr-v150 lub lepsze ;)
Quote

SaimON's Photo SaimON 25 Jun 2012

Te mdr-v150 rozważenia :D tylko funduszy brak...
Edited by SaimON, 25 June 2012 - 19:53.
Quote