←  Live with Walkman

Sony.yt - International Sony Forum

»

Recenzja telefonu Live! with Walkman b...

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 18 cze 2012

Sony Ericsson Live! with Walkman


Video recenzje tego telefonu:


http://www.youtube.com/watch?v=06-f3I4BEck


http://www.youtube.com/watch?v=w4CxX_J3BWs


Recenzja elektroniczna:


Sony Ericsson Live! with Walkman? to kolejny telefon (zaraz po W8 czy Yendo) muzyczny z serii :w: alkman, jednakże tym razem na systemie operacyjnym AndroidOS 2.3.4 bądź 4.0.4 Telefon ten w dobrej cenie możemy już dostać na popularnych portalach aukcyjnych za około 500zł

Pierwsze wrażenia:

Telefon ten tak naprawdę już od dawna mnie zauroczył swoim wyglądem i funkcjonalnością jeszcze przed zakupem. Jego konstrukcja jest podobna do telefonu Xperia Mini czy Active. Sporym wrażeniem dla niejednego użytkownika może wywołać duży ekran o przekątnej 3,2" oraz dwoma miłymi w dotyku przyciskami dotykowymi + jednym fizycznym. Wszystko ładnie prezentuje się w czarnej bądź białej kolorystyce z akcentem zieleni/pomarańczy. :)

Dołączona grafika

Tył telefonu też niczego sobie, zrobiony z gumowanego plastiku wygodnie trzyma się w ręce. Troszkę podobny do tyłu W20i ^_^ co też w jakiś sposób dla użytkownika który kupuje kolejny produkt tej firmy może zwrócić na znane akcenty stylistyczne. No i oprócz tego znajdziemy ładny znaczek :w: oraz głośniki stereo z aparatem.

Dołączona grafika

Pudełko jest 2x większe niż w Zylo, ale zobaczymy tam oprócz klasycznie telefonu, ładowarkę, kabel usb oraz kartę pamięci MicroSD 2GB.

Dołączona grafika

W pudle:
  • Telefon komórkowy
  • Kabel USB
  • Ładowarka USB
  • Papiery
  • Gwarancja
  • Szybka Instrukcja
  • "Pokrowiec" Green Heart na telefon
  • Słuchawki MH410 (Badziewne jak na taki telefon)
Trochę o wyglądzie:

Telefon bardzo ładnie trzyma się w ręce, posiada na górnej części przyciski :w: oraz wł/wył wraz z wejściem na jack 3,5mm. Dół natomiast mikrofon i wejście na przywieszkę. Jeden bok telefonu wejście na MicroUSB, drugi przyciski ściszania oraz dwu-spustowy przycisk aparatu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Górna przednia częśc telefonu pokrywa kilka modułów używanych przez telefon:
  • Czujnik zbliżeniowy
  • Czujnik światła
  • Kamerę VGA do wideorozmów
  • Diody sygnalizujące
Dołączona grafika

Jeżeli chodzi o górną część telefonu to mamy również wokół wejścia na jack 3,5mm obręcz świecącą do rytmu muzyki w kolorze pomarańczowym. :rock:

Dołączona grafika


Trochę specyfikacji:

Przód telefonu czyli duży ekran dotykowy o rozdzielczości WVGA (320x480) jest zamieszczony pod szkłem hartowanym Gorilla Grass chroniącym przed zadrapaniem. Jest to zwykły ekran TFT bez technologi BRAVIA Mobile. Oprócz tego obsługuje multi touch, niestety po lekkim przechyleniu telefonu na boki tracimy kontrast i kolory. Bynajmniej jakość wyświetlacza jest piorunująco dobra i ładna :o

Dołączona grafika

Oprócz tego telefon posiada równie dobrą specyfikację sprzętową:
  • 1GHz ARMv7 CPU
  • 512MB RAM
  • 320MB Flash Memory
  • Adreno 205 GPU
  • Obsługę MicroSD do 32GB

Oprogramowanie, rozrywka, inne:

Smartphone działa na platformie S1 MSM8255 i jest efektywnie bardzo wydajny. Nie ma żadnych spowolnień czy chwilowego dłuższego myślenia. Standardowo smartphone jest wyposarzony w interfejs Timescape UI? z kilkoma fajnymi widgetami oraz konfiguracją samego menu aplikacji. (więcej na filmie YT)
Jeżeli chodzi o wydajność w grach jest wręcz bardzo dobra. Bez problemów uruchomimy takie gry jak N.O.V.A, Max Payne czy Dungeon Defenders, nie wspominając o innych. Jeżeli chodzi o filmy wideo to bezproblemowo radzi sobie z filmami o rozdzielczościach HD (MX Player)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Fajnym dodatkiem jest Widget i aplikacja Timescape pokazująca wydarzenia SMS oraz ostatnio odtwarzaną muzyke czy zrobione zdjęcia

Dołączona grafikaDołączona grafika

Jako że możemy w tej wersji launchera zmieniać motywy na różne wersje kolorystyczne, również zmienia się wygląd aplikacji do wiadomości. Oprócz tego mamy także na układzie QWERTY funkcjonalność SWYPE (pisanie poprzez przeciągnięcie palcem po literach)

Dołączona grafika

Menu jest szybkie do zarządzania, możemy bezpośrednio usuwać aplikacje lub je rozmieszczać:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Walkman, czyli to co najważniejsze:

Jako że ten telefon jest głównie przeznaczony do muzyki, warto omówić jeszcze tą kwestię. Jeżeli chodzi o sam wygląd odtwarzacza to jest jak najbardziej wygodny w użytkowaniu. Mamy większość utworów pod ręką, podgląd listy, zmianę utworów, przewijanie itd. Aplikacja zmienia również kolor tła do okładki jaką mamy w utworze. Fajną opcją jest przycisk nieskończoności - możemy dzięki temu odnaleźć materiały na temat danego utworu/artysty w sieci. Niestety korektor jest ale bardzo znośny - kilka ustawień z góry narzuconych, bez manualnego korektora. W :w: tej seri nie powinno czegoś takiego być. Na szczęście poratowała mnie aplikacja DSP Manager + słuchawki Panasonic.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Nie zapomniano również dorzucić do telefonu xLOUD? - bardzo dobrze i efektownie zwiększa dźwięk telefonu na zewnętrznych stereo głośniczkach.

Dołączona grafika

Aparat:

No tutaj jestem pod wrażeniem z jakości robionych zdjęć. Nie są super ładne ale jak na aparat 5MPix z makrem i diodą doświetlającą dla mnie są wystarczające. Mamy sporo ustawień takich jak touch focus, smile shooter itd. Kamera nagrywająca w HD Ready filmy sprawuje się wyśmienicie z wysokimi parametrami pliku :)

Dołączona grafika

Na koniec jeszcze kilka zdjęć:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Galeria zdjęć zrobionych tym telefonem:


Please Login or Register to see this Hidden Content


No i moja ocena końcowa:

Plusy:
  • Wreszcie dobry Walkman na Androidzie
  • Aktualizacja do ICS
  • Dobry wyświetlacz z nierysującą się powłoką
  • Świetny wygląd
  • Wygodnie się trzyma w ręce
  • Głośniki stereo
  • xLOUD i dedykowana aplikacja Walkman
  • Dobry aparat fotograficznyz diodą LED
  • Nagrywanie filmów w 720p
  • MiniJack 3,5mm
  • Pociągnie wydajne gry
  • Jak na telefon z takiej półki bateria trzyma dobre 1,5 dnia (aktualizacja! 4 dni bez problemu - na JellyBean)
  • Dołączona grafika
  • Świetny interfejs użytkownika
Minusy:
  • Mizerny equalizer
  • Beznadziejne słuchawki dołączane do zestawu
  • Dla niektórych dotykowe klawisze mogą przeszkadzać
Pozdrawiam, Hunter3000. :TipHat:

bartq92: Przyklejam :)
Użytkownik hunter3000 edytował ten post 20 wrzesień 2012 - 15:35
Odpowiedz

bartq92 - zdjęcie bartq92 18 cze 2012

Bardzo fajna recenzja, duży plus za filmiki :)
Możesz wrzucić kilka przykładowych zdjęć zrobionych Live with Walkman ?
Odpowiedz

bartolinio3 - zdjęcie bartolinio3 18 cze 2012

Ciekawa recenzja, miło się ją czytało, gratulacje :) Mógłbyś podrzucić tapetkę z Susan Coffey? :D
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 18 cze 2012

Zdjęcia zrobione telefonem wrzucę jutro i jakiś filmik w HD a co do tapety to z tej korzystam:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Odpowiedz

carmaster18 - zdjęcie carmaster18 19 cze 2012

Bardzo fajna recenzja i ciekawy telefon :) Jednak mam jedno zastrzeżenie:
"Sony Ericsson Live! with Walkman? to kolejny telefon (zaraz po W8 czy Yendo) muzyczny z serii :w: alkman na systemie operacyjnym AndroidOS 2.3.4 bądź 4.0.4" - Yendo nie ma Androida :)
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 19 cze 2012

Yendo nie ma androida ale mi tu chodziło że jest z tej serii :w: podobnych do Yendo czy W8 ;)
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 19 cze 2012

Gratuluję świetnej recenzji :) Co ciekawe, do zestawu nieraz są dodawane bardzo dobre słuchawki MH1 :D

Dołączona grafika
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 19 cze 2012

Recenzja elektroniczna jest całkiem dobra, ale najbardziej podoba mi się wideo recenzja-świetnie się ją ogląda/słucha. Tylko dziwi mnie w niej określenie LWW jako flagowy model, myślałem że tylko Arc/Arc S były flagowymi modelami SE
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 19 cze 2012

SE LWW na swój sposób równieź jest zwłaszcza u naszych sąsiadów rosjan oraz w stanach zjednoczonych i innych pomniejszych
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 20 cze 2012

Sony Ericsson Live with Walkman nie jest produktem z wyższej półki, jedynie ze średniej. Produktami z wyższej półki są natomiast: Xperia arc, Xperia arc S, Xperia acro, Xperia PLAY oraz Xperia pro.
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 20 cze 2012

Tak jak ktoś z was prosił, zamieściłem galerię zdjęć zrobionych tym telefonem, kilka z LED jedno bez niego.

(

Please Login or Register to see this Hidden Content

) aktualizacja w 1 poście.
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 20 cze 2012

Xperie z 2011 roku robią świetne zdjęcia w trybie makro, ale już jakiejś panoramy to nie zbyt... jak możesz to zrób też jakiś krajobraz, zdjęcie w ruchu etc :)
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 20 cze 2012

Jak będę miał możliwość to postaram się zrobić, niestety jak na razie nie mam zbytnio jak. Fakt, faktem zdjęcia makro są świetne po prostu :)
Odpowiedz

bartq92 - zdjęcie bartq92 02 lip 2012

Sprzedałem Satio i szukam właśnie kolejnego odpowiedniego telefonu, dlatego mam dwa pytania :

1. Jak z wygodą klawiatury, da się w miarę wygodnie pisać na klawiaturze qwerty ? Mam teraz zastępczo HTC Legend, przyznam że nawet dobrze mi się na nim pisze (telefon w pionie)
2. Oryginalnie można włączyć potwierdzenie dostarczenia wiadomości ?
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 02 lip 2012

Ad1. Jest okej, chociaż ja używam alfanumerycznej z T9 i szybko się pisze. Do qwerty masz swype
As2. W moim przypadku tak (na ICS jak i GB)
Odpowiedz

soniaczW800i - zdjęcie soniaczW800i 15 lip 2012

Bardzo udana recenzja, materiały wideo świetnie ją wzbogacają :)

Słuchawki EC450 (Badziewne jak na taki telefon)


EC450 są to oznaczenia kabla USB, mógłbyś podać jaki model słuchawek miałeś w zestawie ;)
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 15 lip 2012

I tak badziewne MH410 ;)
Odpowiedz

krzysiek21nh - zdjęcie krzysiek21nh 15 lip 2012

Jak wyżej piszą, świetnie się czytało receznję, plus poleciał;d ale jak dla mnie mały wyświetlacz, ale to kwestia gustu;d nic nie poradzisz;).
Odpowiedz

Goomowiec - zdjęcie Goomowiec 15 lip 2012

czy ja wiem czy mały? mi się pisze na nim w miarę wygodnie a dzięki temu mieści się bez problemu do kieszeni :P
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 15 lip 2012

Jak wyżej piszą, świetnie się czytało receznję, plus poleciał;d ale jak dla mnie mały wyświetlacz, ale to kwestia gustu;d nic nie poradzisz;).


Wyświetlacz jest na tyle dobry żeby sprawnie na nim pisać wiadomości oraz przeglądać strony internetowe.
Odpowiedz