←  X10 mini pro

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] X 10 mini pro mało miejsca w...

Locked

hawczyn's Photo hawczyn 09 Jun 2012

Witam ponownie:) Tym razem mam taki problem, instalowałem sobie gry i aplikacje z Android Market aż tu nagle, błąd i komunikat o małej ilości miejsca w telefonie... Mam kartę 2g i myslałem, że wszystko istaluje się na karcie... czy można to jakoś zmienić? czy w tym telefonie można mieć gry i aplikacje na karcie? jeśli nie to jak uwolnić więcej miejsca w moim telefonie? Jest jakiś prosty program? Pozdrawiam i proszę o pomoc
Quote

phillix's Photo phillix 09 Jun 2012

Możesz przenieść apliakcje na karte SD. W ustawieniach, w zakładce Aplikacje, w danej aplikacji czy grze powinna być opcja Przenieś na SD. Jeżeli przeniosłeś wszystko i dalej brak miejsca to polecam zrootować telefon i przenosić do woli :)
Quote

hawczyn's Photo hawczyn 09 Jun 2012

niestety nie mam takiej opcji... w menu aplikacje, daje opcje zarządzaj aplikacjami, jeśli klikne na dana aplikacja mam tylko do wyboru: odistaluj, wyczyść pamięć podręczną, wyczyść domyślne, wymuś zatrzymanie.
Quote

phillix's Photo phillix 09 Jun 2012

Nie masz takiego czegoś?
Attached File  uploadfromtaptalk1339254218198.png   55.67K   8 downloads

Jak bawiłem się tym telefonem to była jakaś opcja, żeby przenieść.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Jun 2012

Pewnie trzeba zainstalować Astro File Manager, bo standardowo Andek 2.1 jest bardzo ubogi...
Quote

bartq92's Photo bartq92 09 Jun 2012

Z tego co pamiętam w tej Xperii wymagany jest po pierwsze Root i trzeba utworzyć partycję EXT2 na karcie pamięci. Wtedy dopiero przenosisz aplikację na karte.
Mogę mieć jedna przestarzałe informacje, X10 Mini Pro miałem dawno.
Quote

hawczyn's Photo hawczyn 09 Jun 2012

no dziwne ale nie mam takiego czegoś... czym może to być spowodowane? czy jeśli zainstaluje jakiegoś roota to stracę gwarancje?
Quote

bartq92's Photo bartq92 09 Jun 2012

Nie dziwne, że nie masz musisz to wszystko zrobić. Root powoduje utratę gwarancji, ale zawsze przed oddaniem na gwarancję można odrootować telefon i wtedy gwarancja powinna być uznana w 99%
Root zrobisz np. programem SuperOneClick
Quote

hawczyn's Photo hawczyn 09 Jun 2012

a jeśli chodzi o odinstalowanie programów fabrycznych to też muszę zrootować?
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 09 Jun 2012

Przede wszystkim do X10 mini pro najlepiej dograć jakiś gotowany ROM, będziesz miał nowszą wersję Androida oraz takie możliwości jak przenoszenie aplikacji, usuwanie, OC cpu i inne. Niestety SE na tyle był odważny że nie wypuścił już aktualizacji Androida do X10M/X10MP i X8
Quote

hawczyn's Photo hawczyn 09 Jun 2012

ok to chyba będzie najmądrzejsze, u Was na stronie jest kilka romów do tego telefonu, czym się różnią i jaki wybrać? czy w razie niepowodzenia można cofnąć zmiany i powrócić do fabrycznego stanu? np poprzez przywracanie systemu? i jak to jest wkońcu z tą gwarancją? da sie od ukryć albo cofnąć te romy?
Quote

jack79's Photo jack79 09 Jun 2012

Ja ostatnio próbowałem to z tą partycją to telefon w ogóle jej nie widział :blink: ,a w dodatku doprowadziłem do takiego stanu że Windows przestał widzieć tą kartę, ale o dziwo jakoś to naprawiłem. Hawczyn musisz mieć odblokowany bootloader że móc wgrywać custom ROM-y
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 10 Jun 2012

Nie musi mieć, nie wszystkie ROMy wymagają tego. Do X8 GingerDX nie wymagał odblokowanego i innego kernela.
Quote

hawczyn's Photo hawczyn 10 Jun 2012

Dziękuje wszystkim za pomoc. Udało mi się uporać z problemem dzięki, programom PC COMPANION (reset telefonu+ nowy czysty soft), SUPREONECLICK I TYTANIUM BACKUP ROOT (odinstalowanie wszystkich zbędnych programów), dzięki temu mam skromne 150mb wolnego miejsca co i tak narazie powinno mi wystarczy :) Jak na pierwszy kontakt z rootowaniem to jestem zadowolony i znając życie za jakiś czas będe szedł dalej :lol: Pozdrawiam i polecam ten sposób wszystkim którym przeszkadzają programy i gry dołaczone do systemu. :rock:
Quote

Jurij's Photo Jurij 10 Jun 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked