←  Hazel

Sony.yt - International Sony Forum

»

Żółty ekran w Albumie

Sakret's Photo Sakret 29 May 2012

Witam opisz problem otóż wpadł mi telefon pod samochód lecz jedynie to ekran był cały w kawałkach więc kupiłem nowy ,po wymianie wszytko działa jednak gdy wchodzę po zrobieniu zdjęcia do albumu albo przenosi mnie automatycznie to robi się żółty ekran z powiekszoną prawie nie widoczną czcionką.

Postaram się zrobić zdjęcie tego ekranu.
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 May 2012

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od wgrania najnowszego softu. Jeśli to nie pomoże to:

a) kupiłeś nieoryginalny wyświetlacz,
b) oprócz lcd w telefonie podczas wypadku poszło coś jeszcze.

Telefon przechodzi pomyślnie wszystkie testy w menu serwisowym?
Quote

Sakret's Photo Sakret 29 May 2012

nie oddawalem go do serwisu, ale sam sprawdzam wszystkie funkcje i aplikacje i wszystko dziala.

najnowszy soft to FS_R7CA064_J20_CENTRAL-EUROPE ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 May 2012

No przeflashuj go tym co jest w downloadzie, jak to nie pomoże to szukaj przyczyny w hardware.
Quote

Sakret's Photo Sakret 29 May 2012

Ok dzięki wielkie. Napisz później czy problem został rozwiązany.

Jak mam go ręcznie zaktualizować? Bo w programie Sony PC Companion pokazuje, że mam akutalną wersje oprogramowania.
Edited by bartolinio3, 29 May 2012 - 15:50.
literówka
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 May 2012

Przeflashuj go Omniusem za darmo :)
Quote

Sakret's Photo Sakret 29 May 2012

Ok dzięki , zapomniałem ja to się robiło a robiłem to dawno temu :D

- Ściągamy Omniusa

Please Login or Register to see this Hidden Content

, rejestrujemy się, instalujemy, ustawiamy polski język, uzupełniamy nasze dane w opcjach programu itd.
- Włączamy program i w lewym górnym rogu wybieramy model telefonu Hazel.
- Zaawansowane -> Wgrywanie danych CDA
- Wpisujemy następujące dane:
Artykuł CDA: 1237-3055
Wersja CDA: R3A
Są to dane CDA CENTRAL_EUROPE_1 (czyli będziemy mieć język polski). Jak widzicie, różnią się one od tych z Omniusa z menu Flash, ponieważ te z Omniusa są błędne!
Resztę pól pozostawiamy pustą!
- Klikamy OK i czekamy na zakończenie operacji
- Odłączamy telefon
- Teraz klikamy na Identyfikacje, podłączamy telefon i sprawdzamy czy Artykuł i Wersja CDA zmieniły się pomyślnie
- Odłączamy telefon, nie włączamy go!
- Pobieramy i instalujemy SEUSa

Please Login or Register to see this Hidden Content


- Przeprowadzamy proces aktualizacji naszego telefonu. Wgraliśmy wcześniej do niego dane CDA mówiące SEUSowi o tym, że ma wgrać soft niebrandowany z kustomizacją CENTRAL_EUROPE_1. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, SEUS da nam możliwość zainstalowania aktualizacji/ponownego wgrania oprogramowania.
- A więc wgrywamy nowe oprogramowanie.
- Gotowe! Właśnie wgrałeś na swojego Hazela CID81 RED najnowsze dostępne po polsku oprogramowanie i pozbyłeś się brandingu


uzywam tego poradnika ale wybrałem Wotana i mam problem bo podłaczyłem telefon wykył mi go wybrałem softa i przechodze do loginu podaje login i pokazuje mi Credits: 0 i gdy wciskam NEXT nic sie nie dzieje.
Edited by not found, 29 May 2012 - 18:35.
literówki ;)
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 29 May 2012

Otóż wotan nie jest już darmowy :) Przeflashuj go omniusem, jak napisał Jurij.
Quote

neron's Photo neron 29 May 2012

Telefon przechodzi pomyślnie wszystkie testy w menu serwisowym?

nie oddawalem go do serwisu, ale sam sprawdzam wszystkie funkcje i aplikacje i wszystko dziala.

Chyba źle zrozumiałeś. Jest taka kombinacja: >*<<*<* i masz menu serwisowe i tam są wszystkie testy na wyświetlacz też.
Quote

Sakret's Photo Sakret 29 May 2012

Udało się lecz nie rozwiązało to problemu, nie wiem czemu tylko jak wchodze do albumu to pokazuje się ten żółty ekran. Może wiecie co to może być?

bartolinio3: Literówki, ort.

Sorki za literówki ale spieszyłem się, rozumiem ale narazie nie mogę przeprowadzić tego testu ponieważ muszę kupić płytkę klawiatury bo jest wygięta i jeden klawisz jest wciśnięty.
Edited by Sakret, 29 May 2012 - 20:36.
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 May 2012

Zrób zrzut ekranu programem My Phone Explorer i zdjęcie tego żółtego ekranu aparatem i załącz oba dla porównania :)
Quote

Sakret's Photo Sakret 29 May 2012

zrzut ekranu czego dokładnie?

Posted Image
Edited by Sakret, 29 May 2012 - 20:57.
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 May 2012

:facepalm:

Narzekasz na żółty ekran w albumie. Więc wejdź w album, jak się będzie wyświetlał żółty ekran, to zrobisz mu zdjęcie cyfrówką oraz podłączysz go do komputera w trybie telefon, połączysz z My Phone Explorerem, zrobisz zrzut ekranu na którym będzie żółty ekran w albumie i załączysz oba obrazki w następnym poście :)
Quote

Sakret's Photo Sakret 29 May 2012

zdjęcie tego żótego dałem wyżej zaraz pokombinuje z tym programem, ten żółty ekran jest przez jakis czas a pozniej sie naprawia i widać album i zdjęcia ale gdy włącze video to cały czas jest żółty.
Edited by Sakret, 29 May 2012 - 21:10.
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 May 2012

No proszę Cię... Wyłącz flesha, włącz makro, ustaw porządnie aparat i zrób zdjęcie przedstawiające problem, a nie żółtą plamę...
Quote

faflak's Photo faflak 21 Jun 2012

sorki za odkop :)
jest to w 100% wina nieoryginalnego lcd poniewaz dzis otrzymalem lcd z aledrogo za 35pln - wiem, wiem tanie mieso to psy jedza :( i tez mam zolty ekran w albumie w myphonexplorer jest wszystko ok fleszowanie nie pomoglo zaraz odsylam lcd
Quote