←  Xperia neo V

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Problem z ładowaniem w Neo V

Locked

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 14 May 2012

Jak w temacie. Otóż to, wczoraj grając w FIFE 12 telefon rozładował się do końca niestety a ja tego nie przyuważyłem. No i ok. Ładowałem przez całą noc od godziny 22 do godziny 8. Stanęło na 75% i niby ikonka jest, że się ładuję, ale żeby poziom baterii wzrósł no to nie bo po co.. Ma ktoś jakieś pomysły jak to naprawić??
Quote

Erin's Photo Erin 14 May 2012

ja miałem podobnie na ARC tyle że poziom zatrzymał się na 89%....
rozładowałem baterie do końca aż tel się nie chciał uruchomić i naładowałem ponownie, ładuje się teraz bez problemu, i co ważniejsze wydaje mi się że trochę lepiej trzyma bateria.
Quote

rune's Photo rune 14 May 2012

Tutaj sytuacja jest jak w IPHONIE. Smartfony prawdopodobnie korzystają z odpowiedniego algorytmu a jakiś % zazwyczaj może różnić się od rzeczywistego stanu. To co u was wystąpiło to po prostu dobrze dojechana bateria do 0% gdzie nie wolno tak robić :P
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 14 May 2012

A mi nie pomogło!! teraz mam 1 procent baterii i bez ładowarki telefon sie wyłącza

dobra ja potrzebuje pomocy co teraz zrobic... :(
Quote

Jurij's Photo Jurij 14 May 2012

A mi nie pomogło!! teraz mam 1 procent baterii i bez ładowarki telefon sie wyłącza

dobra ja potrzebuje pomocy co teraz zrobic... :(


A nie robiłeś czasem dowgrade'u firmware do starszej wersji np. 0.42 a potem znowu aktualizacji? Bo w telefonach typu neo, neo V, arc często pada kontroler ładowania baterii i wtedy można to ominąć tym sposobem: http://sony.yt/topic...owania-baterii/ . Jeśli masz telefon na gwarancji, oddaj od razu do serwisu. Jeśli nie masz już gwarancji, no to chyba ten patch jest Twoją ostatnią deską ratunku...
Quote

phillix's Photo phillix 14 May 2012

Ale to występuje ponoć po zniżaniu wersji androida, a nie kompilacji.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 14 May 2012

Zniżałem go tylko ale już dawno..
Quote

phillix's Photo phillix 14 May 2012

A ladowales przez komputer? Jeżeli nie to sprawdź. Może USB jest uszkodzony, więc ładowarkę inną musiałbyś znaleźć.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 14 May 2012

Próbowałem. NIC KOMPLETNIE NIC. Jest teraz pod ładowarką było 5 procent jest 4..

telefon mi sie k**** zaczął ścinać;/ ja piernicze szlag mnie trafi

Był motyw że było 12 procent.. i np. były 3 % a potem 5%. jest napisane ładowanie (AC) ale bateria się nie ładuje..
Edited by krzysiek21nh, 14 May 2012 - 19:44.
Quote

phillix's Photo phillix 14 May 2012

Może reflash?

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 14 May 2012

Ile trzeba czekać na naprawę telefonu? w serwisie Sony?

Wątpie żeby to coś dało.. mam 5 procent znowu.. nie wie co jest
znów 4..
Edited by krzysiek21nh, 14 May 2012 - 19:48.
Quote

Jurij's Photo Jurij 14 May 2012

Zanieś telefon do Twojego salonu operatora, serwisu SE lub skontaktuj się z w-support - przyślą kuriera i zbadają telefon :) Myślę że do dwóch tygodni będziesz miał go z powrotem :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 14 May 2012

Nawet wgrać system od nowa nie mogę..

Dobra ale jak zrobić tak żeby się nie kapneli ze jest rootowany i ma wgrane CWM?

Co oznacza dioda migajaca na zielono? Telefon jest wylaczony i nie chce sie wlaczyc
Edited by krzysiek21nh, 14 May 2012 - 19:58.
Quote

Jurij's Photo Jurij 14 May 2012

Unroot i wgranie oryginalnego firmware to jedyny sposób. Jak masz odblokowany bootloader, to zablokuj. Z resztą, jak Emma stwierdzi że było coś grzebane to po prostu anulują Ci gwarancję i wystawią kosztorys naprawy :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 14 May 2012

Udało się wgrać nowy system..

Mam jeszcze pytanie. Jak dobrze zdefiniować moją usterkę oddając na gwarancję?
Quote

Jurij's Photo Jurij 14 May 2012

Problem z naładowaniem i trzymaniem baterii? :blink: Opisz po prostu serwisantowi co się dzieje z telefonem, tylko pomiń wszystkie nielegalne rzeczy które z nim robiłeś (jak rootowanie, gmeranie przy bootloaderze, cyanogen mody i inne) :) Najlepiej coś w stylu: "grałem w fifę, padła bateria i teraz nie chce się naładować" :)
Quote

phillix's Photo phillix 15 May 2012

A jeżeli serwisant sprawdzi, że FIFA jest nielegalna? Nie twierdzę, że kolega piraci, ale tak tylko pytam.
Tyle teraz tych wirusów, że pewnie jest taki, który robi coś z baterią

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 15 May 2012

A jeżeli serwisant sprawdzi, że FIFA jest nielegalna? Nie twierdzę, że kolega piraci, ale tak tylko pytam.
Tyle teraz tych wirusów, że pewnie jest taki, który robi coś z baterią


Czy Ty czasami czytasz, to co piszesz? Bo dobrze by było, gdybyś zastanowił się jaki sens mają Twoje wypowiedzi... Serwisant podłączy telefon pod sprzęt i jeśli Emma stwierdzi że była ingerencja w telefon nieautoryzowanymi programami, to po prostu anuluje gwarancję i wystawi kosztorys naprawy. Jeśli Emma niczego nie wykaże, to naprawi telefon i odda klientowi. Tyle w temacie. Nikt nie będzie sprawdzał zawartości telefonu ani pochodzenia aplikacji <_<
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 15 May 2012

Pytałem, bo już nie raz oddawałem telefony na gwarancję opisywałem dokładnie, a serwisant i tak napisał co innego.. Telefon sam się naprawił. Wziąłem go podłączyłem na noc patrze rano a tu 100% xd. I teraz normalnie ładuję. :victory:
Jurij przecież to oczywiste, że nic mam o tym nie mówić.. :P chyba tylko mało inteligentna osoba by się do tego przyznała :rolleyes:
Nawet gdyby ta Fifa była nielegalna to co z tego? Skoro mam ją już od dwóch tyg i śmiga pięknie i nic się nie stało. Po prostu tej baterii nie rozładowuję się do końca i taka prawda. :D temat można zamknąć.

Ps. Dzięki za wszelaką pomoc wszystkim ;)
Edited by krzysiek21nh, 15 May 2012 - 19:27.
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 15 May 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked