←  C702

Sony.yt - International Sony Forum

»

Modyfikacje - dyskusje na temat tuningu

Adogard's Photo Adogard 01 Sep 2011

W temacie dyskutujemy do woli na temat związany z tuningiem oraz problemami związanymi z tym tuningiem.
Edited by Adogard, 01 September 2011 - 15:30.
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 19 Oct 2011

Mam pytanie, czy czcionka może mieć dowolną nazwę, czy trzeba nazwę nowej zmienić na te co są oryginalnie? :)

@edit: a i jeszcze z jakiego DOBREGO Walkmana będzie mi działała dość dobrze akustyka? :)
Edited by PhoneM, 21 October 2011 - 19:25.
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Oct 2011

Mam pytanie, czy czcionka może mieć dowolną nazwę, czy trzeba nazwę nowej zmienić na te co są oryginalnie? :)


Może mieć dowolną, jeśli wprowadzisz stosowne zmiany w pliku fonts.xml :)

Tutaj jest fajny skrypcik:

<xml>
  <engine cache_size="131072" default="yes">
	<font style="sans-serif" weight="normal">/usb/other/czcionki/Czcionka/a.ttf</font>
  </engine>

  <engine cache_size="262144" default="no">
	<font style="sans-serif" weight="bold">/usb/other/czcionki/Czcionka/aa.ttf</font>
	<font style="sans-serif" weight="italic" s01="20">/usb/other/czcionki/Czcionka/a.ttf</font>
	<font style="sans-serif" weight="bold-italic" s01="20">/usb/other/czcionki/Czcionka/aa.ttf</font>
   </engine>
</xml>

Zapisujesz go jako fonts.xml, wrzucasz do telefonu do folderu tpa/preset/system/fonts i dzięki temu możesz dodawać pliki a.ttf oraz aa.ttf w pamięci telefonu w folderze other/czcionki (jak zmienisz w skrypcie, to możesz sobie ustawić dowolne nazwy a potem podmieniać) :) Potem jak Ci się znudzą, usuwasz je, wklejasz inne czcionki z odpowiednimi nazwami, wyłączasz i włączasz telefon i gotowe :) Tutaj masz całą instrukcję, skrypt i jedną z fajniejszych czcionek - Metallica: Attached File  Font.rar   247.6K   14 downloads

@edit: a i jeszcze z jakiego DOBREGO Walkmana będzie mi działała dość dobrze akustyka? :)


Mi tam wystarczała oryginalna, na HPM-85 nieźle grała :) Ale próbuj podmieniać pliki od gry na słuchawkach od W980 np. albo W902 :)
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 22 Oct 2011

Oki, dzięki za odpowiedź, będę testował :) jakbym miał jeszcze coś, na pewno nie zawaham się napisać :)

A i mam jeszcze jedno pytanie, który plik odpowiada za logo operatora, datę, godzinę itp? bo przeszukałem "layouty" i nie ogarniam, a chciałbym trochę pozmieniać :E
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Oct 2011

Użyj programu Sony Ericsson Layout Editor :)
Quote

bartq92's Photo bartq92 22 Oct 2011

Panie, on pytał który plik odpowiada za to :P

Jest to plik layout_main.xml
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 22 Oct 2011

Dzięki Wam, ale SELE mi nie działa, wywala że aplikacja została niewłaściwie zainicjowana :(
Edited by PhoneM, 22 October 2011 - 18:07.
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Oct 2011

Dzięki Wam, ale SELE mi nie działa, wywala że aplikacja została niewłaściwie zainicjowana :(


Ściągnij inną wersję, wyłącz antywirusy przy pobieraniu, używaj normalnego systemu typu XP a nie jakichś 7 64-bit. U mnie z tą aplikacją nie ma problemów :)
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 22 Oct 2011

Antywira i tak mam nieaktualnego (nie opłaca mi się, niedługo zmieniam kompa), używam XP HE SP2 x32 więc spróbuję pobrać inną wersję.

@edit: oj, z SELE nici, ten program wymaga .NET Frameworka, którego nie posiadam, a i nie będę posiadać, bo mam za słaby net i nerwy, żeby szarpnąć się na pobieranie ~60MB. To w takim razie mam inne pytanie, jak zamiast nazwy operatora dodać własny tekst (np. Notepadem++) i która to linijka.
Edited by PhoneM, 22 October 2011 - 19:02.
Quote

Adogard's Photo Adogard 22 Oct 2011

dotnetfx waży 22mb. Jesli nie znajdziesz go w necie moge Ci na forum zapodac :)

Nazwe operatora zmienisz patche badz elfem, innego sposobu nie znam.
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 22 Oct 2011

Mi się wydaje, że dało by radę za edycją layoutu, ale mogę się mylić. Głównie mi o to chodziło z tą edycją layoutu. Patch odpada, a zarazem elfpack (bo to chyba się patchem wgrywa) bo mam cert. RED, a nie mam kasy na zmianę na BROWN. To da się jakoś inaczej?
Quote

Adogard's Photo Adogard 22 Oct 2011

Miałem C702 2 tala , nie przypomina mi sie zeby sie dalo innym sposobem to zrobic. Ewentualnie mozesz usunac nazwe operatora.
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 22 Oct 2011

Szkoda, ew. ile kosztuje zmiana certyfikatu na BROWN ? :)

@edit: już wiem, zapoznałem się z cennikiem serwisu online Jurija :) może się skuszę jak bd miał kasę ... :rolleyes:
Edited by PhoneM, 22 October 2011 - 19:52.
Quote

pawel123456789's Photo pawel123456789 20 Dec 2014

Ma ktoś z was plik phone_app.cxc do se c702 stuningowany ?

Quote

Jurij's Photo Jurij 20 Dec 2014

W jakim sensie stuningowany? Żeby wgrywać patche do phone_app.cxc musisz mieć certyfikat brown. Bez tego nie będą działać.

Quote

pawel123456789's Photo pawel123456789 21 Dec 2014

A jest taka możliwość żeby na stałe zapisać patche to tego pliku przy pomocy fara ?

 

 

 

 

faflak: poprawiłem błędy w pisowni 

Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Dec 2014

No tak, ale telefon się nie włączy, dopóki będzie miał certyfikat red.

Quote

pawel123456789's Photo pawel123456789 21 Dec 2014

Kiedyś mi to sie udało że wgrałem  ten plik patch o nazwie radio bez słuchawk i działało tylko nie pamietam jak to se robiło.

Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Dec 2014

Poradnik jak patchować platformę A2 farem jest w dziale z poradnikami. Widocznie telefon musiał mieć certyfikat brown, bo na certyfikacie red stałe patchowanie nie działa.

Quote

pawel123456789's Photo pawel123456789 21 Dec 2014

W tej chwili mam tego samego c702 z certifikatem red i ten pach radio bez słuchawek działa


Nie pamietam dokładnie ale wiem ze miałem fara z wtyczka cxc i jakos sie tam wklejało patch do tego pliku z telefonu tylko nie pamietam jak

Quote