←  Xperia neo V

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] ponowne zablokowanie bootload...

Locked

dragon160's Photo dragon160 10 Apr 2012

Czy jest jakas mozliwosc zeby zablokowac ponownie bootloader. W mojej neo v byl odblokowywany metoda test point - jesli to ma jakies znaczenie. Chodzi mi jedynie o mozliwosc aktualizacji oprogramowania od Sony.
Aktualnie przy aktualizacji z 0.42 do 0.62 z pozycji telefonu czy Sony PC Companion brickuje mi telefon ;/. Co robic?
Quote

Jurij's Photo Jurij 10 Apr 2012

Czekać :) Jeśli odblokowałeś telefon Omniusem - nie możesz najprawdopodobniej zablokować bootloadera. Jeśli odblokowałeś telefon Setoolem, byłaby taka możliwość gdybyś miał oryginalny backup, ale oprócz zablokowanego bootloadera wróciłby oryginalny stan simlocka. Dlaczego czekać? Ano dlatego że za miesiąc - dwa pojawi się nowe oprogramowanie z Androidem 4.0.3 Ice Cream Sandwich na pokładzie i wtedy aktualizacja będzie miała sens. Jeśli nie przez flashtoola, to boxem na pewno będzie się go dało zaktualizować :)
Quote

phillix's Photo phillix 10 Apr 2012

Przecież jeżeli odblokuje się testpointem to można aktualizować.
Quote

dragon160's Photo dragon160 10 Apr 2012

W tym problem, że po odblokowaniu test-pointem nie mogłem robić aktualizacji od Sony bo brickowało telefon (dlaczego tak było? nie wiem).
Przed chwilą udało mi się zablokować ponownie bootloader programem s1tool i aktualnie z pozycji telefonu wgrałem soft 0.62 - tym razem bez bricka :)
Dzięki za pomoc mimo wszystko :)
Quote
Locked