←  Elm

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Animacja Oraz Cliparty - Gdzi...

Locked

artur's Photo artur 05 Apr 2012

Witam,

W wiadomości MMS można dodać Animację oraz Cliparty.

Gdzie są zapisany pliki z Animacji i Clipartów w telefonie?.

Przyznam że szukałem ich w pamięci telefonu poprzez Far'a ale ich nie znalazłem a gdzieś muszą one być skoro są widoczne.
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 05 Apr 2012

Ścieżka to tpa/preset/system/multimedia/pe :)
Quote

artur's Photo artur 05 Apr 2012

Wielkie dzięki, zaraz sobie podłącze telefon do Far'a i zobaczę.
Quote

artur's Photo artur 05 Apr 2012

Cliparty w ścieżce tpa/preset/system/multimedia/pe/clipart są w ogóle nie widoczne w Far'ze.

Widoczne są tylko frames i funlayer.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Apr 2012

Cliparty były używane do przerabiania obrazków w Photo DJ. Z tego co mi wiadomo to telefony oparte o DB3350 nie posiadają ani Photo DJ ani Video DJ, a zatem brak clipartów w plikach systemowych jest zrozumiały :)
Quote

artur's Photo artur 05 Apr 2012

Wrzuciłem paczkę clipartów, ale nigdzie ich nie widzę w telefonie.

A już w ogóle nie wiem gdzie szukać ramek (frames) żeby można było dodać do zdjęcia.

Skoro w telefonach opartych o DB3350 nie posiadają ani Photo DJ ani Video DJ to gdzie mimo tego muszą być zapisane te animacje i cliparty co są widoczne w telefonie.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Apr 2012

Chodzi Ci o te animacje w wiadomościach? Są w folderze: TPA\PRESET\SYSTEM\messaging\SMS\OBJECTS\animation :)
Quote

neron's Photo neron 06 Apr 2012

Wrzuciłem paczkę clipartów, ale nigdzie ich nie widzę w telefonie.

Zobaczysz je dopiero w telefonie jak jak w aparacie ustawisz na "ramki" w trybie zdjęć.
Quote

Jurij's Photo Jurij 06 Apr 2012

Zobaczysz je dopiero w telefonie jak jak w aparacie ustawisz na "ramki" w trybie zdjęć.


To nie są cliparty tylko funlayers ;)
Quote

neron's Photo neron 06 Apr 2012

To nie są cliparty tylko funlayers

Ale widzisz jako ramki.
Quote

Jurij's Photo Jurij 06 Apr 2012

Ale widzisz jako ramki.


No tak, każda grafika wrzucona do tego folderu będzie traktowana jako ramka. Co nie zmienia faktu, że nie będą to cliparty. Różnica jest znacząca, bo ramka to obrazek nakładany na robione zdjęcie, a clipart to był obrazek nakładany w Photo DJ na zrobione już zdjęcie. Mogłeś go przesuwać, zmniejszać, zwiększać, obracać itd. Tutaj nie masz takiej możliwości - zdjęcie raz zrobione z efektem na zawsze już takie pozostanie ;)
Quote

neron's Photo neron 06 Apr 2012

Masz rację. Tak w rzeczywistości jest :)
Quote

artur's Photo artur 08 Apr 2012

Faktycznie w lokalizacji

TPA\PRESET\SYSTEM\messaging\SMS\OBJECTS\animation



są pliki graficzne ale nie są to te pliki clipartów ani animacji co są dostępne w wiadomości MMS.
Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Apr 2012

Chodzi Ci o te predefiniowane szablony mms'ów: \TPA\SYSTEM\messaging\templates ? I pewnie o te cliparty: \TPA\SYSTEM\messaging\MMS\CLIPART ? Emotikony: \TPA\SYSTEM\messaging\MMS\emoticons ?
Quote

artur's Photo artur 08 Apr 2012

Jurij właśnie o to mi chodziło, o te lokalizacje


\TPA\SYSTEM\messaging\templates
\TPA\SYSTEM\messaging\MMS\CLIPART
\TPA\SYSTEM\messaging\MMS\emoticons



gdzie są umieszczone cliparty i animacje z MMS'ów. Dzięki za nie i za pomoc.
Edited by artur, 08 April 2012 - 22:50.
Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Apr 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked