←  Xperia arc

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Problem ARC

Locked

reche12's Photo reche12 10 Mar 2012

Witam mam problem

robilem 1 sposobem

Please Login or Register to see this Hidden Content



i po odłaczeniu juz telefonu od komputera klikam przycisk głoscnosci i nie ma zadnej reakcji
uruchamiajac go przycieskiem power wyswietla mi sie logo xperia project i potem logo SE na którym telefon stoi i nie idzie dalej nie wiem co mam teraz robic prosze o pomoc

o probowałem zrobic 3 sposobem wlaczal sie recorewy dawalem tego CM i wyskakiwalo installation aborted i nie wiem co teraz zrobic telefon sie nie uruchamia do konca stoi na logu SE
a program typu PC companion prosi o zmiane ustawien a nie mamm mozliwosci

zablkowałem bootloadera i sie juz wogole nie uruchamia

teraz juz nic nie wiem co robic
Quote

phillix's Photo phillix 10 Mar 2012

Wgrałeś kernela przez fastboota?
Zrobiłeś full wipe?
jak włączasz telefon to musisz kilka razy klikać głośność, do skutku.
Quote

reche12's Photo reche12 10 Mar 2012

nie znam sie na tym jesli byla by mozliwosc prosze o jakies poradniki
Quote

phillix's Photo phillix 10 Mar 2012

Jak uda Ci się wejść w recovery ( CWM ) to ( poruszasz się głośnością, wybierasz Home, a cofasz strzałką ) kliknij wszędzie gdzie jest napisane WIPE, czyli wipe cache partition, wipe data/factory reset i w advanced - wipe dalvik cache. Ale nie rób wipe battery state - niepotrzebne.
Jeżeli nie wiesz jak wejść w recovery ( CWM ), to tak:
- wyłączasz telefon
- włączasz i trzymasz cały czas POWER + głośność ( góra lub dół ) i klikasz cały czas głośność dopóki nie pojawi się recovery. Jeżeli się wcale nie pojawi tzn, że nie wgrałeś kernela, czyli jądra systemu. W podanym linku od Ciebie, w załącznikach, plik BOOT to kernel. wypakuj go, plik w środku - boot.img - zflashuj przez fastboota przez komendę
fastboot flash boot boot.img
.
Wszystko powinno być ok :)
Quote

reche12's Photo reche12 10 Mar 2012

zrobilem tak i uruchamiajac telefon klikalem ale recowery sie nie uruchamial wiec właczam go przez
Kod:
fastboot.exe boot recoveryARC.img

teraz stoi na logu SE przy włączaniu u dalej nie idzie ;/
Quote

phillix's Photo phillix 10 Mar 2012

przez ten kod, który podałeś był jakiś postęp wgrywania? kernel do tego softu ma już w sobie recovery, więc wystarczy go wgrać. musi być specjalny kernel, na innym nie zadziała, więc flashuj przez fastboota "boot.img" :)
Quote

phillix's Photo phillix 10 Mar 2012

dante, ale On wgrał Cyanogena, więc wgranie tego kernela od Ciebie nic nie da, musi mieć kernel pod CM
Quote

reche12's Photo reche12 10 Mar 2012

dałem wgrywanie ale blad wyskoczyl a potem juz telefon nie reagowal
Quote

phillix's Photo phillix 10 Mar 2012

którego kernela wgrałeś? tego dołączonego do roma na ipmart?
Quote

reche12's Photo reche12 10 Mar 2012

dobra juz jest git :D wgralem tego kelnera co podal dante i poszlo :D dzieki wielkie
Quote

Jurij's Photo Jurij 10 Mar 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked