←  Xperia arc

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Problem ARC

Zablokowany

reche12 - zdjęcie reche12 10 mar 2012

Witam mam problem

robilem 1 sposobem

Please Login or Register to see this Hidden Content



i po odłaczeniu juz telefonu od komputera klikam przycisk głoscnosci i nie ma zadnej reakcji
uruchamiajac go przycieskiem power wyswietla mi sie logo xperia project i potem logo SE na którym telefon stoi i nie idzie dalej nie wiem co mam teraz robic prosze o pomoc

o probowałem zrobic 3 sposobem wlaczal sie recorewy dawalem tego CM i wyskakiwalo installation aborted i nie wiem co teraz zrobic telefon sie nie uruchamia do konca stoi na logu SE
a program typu PC companion prosi o zmiane ustawien a nie mamm mozliwosci

zablkowałem bootloadera i sie juz wogole nie uruchamia

teraz juz nic nie wiem co robic
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 10 mar 2012

Wgrałeś kernela przez fastboota?
Zrobiłeś full wipe?
jak włączasz telefon to musisz kilka razy klikać głośność, do skutku.
Odpowiedz

reche12 - zdjęcie reche12 10 mar 2012

nie znam sie na tym jesli byla by mozliwosc prosze o jakies poradniki
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 10 mar 2012

Jak uda Ci się wejść w recovery ( CWM ) to ( poruszasz się głośnością, wybierasz Home, a cofasz strzałką ) kliknij wszędzie gdzie jest napisane WIPE, czyli wipe cache partition, wipe data/factory reset i w advanced - wipe dalvik cache. Ale nie rób wipe battery state - niepotrzebne.
Jeżeli nie wiesz jak wejść w recovery ( CWM ), to tak:
- wyłączasz telefon
- włączasz i trzymasz cały czas POWER + głośność ( góra lub dół ) i klikasz cały czas głośność dopóki nie pojawi się recovery. Jeżeli się wcale nie pojawi tzn, że nie wgrałeś kernela, czyli jądra systemu. W podanym linku od Ciebie, w załącznikach, plik BOOT to kernel. wypakuj go, plik w środku - boot.img - zflashuj przez fastboota przez komendę
fastboot flash boot boot.img
.
Wszystko powinno być ok :)
Odpowiedz

reche12 - zdjęcie reche12 10 mar 2012

zrobilem tak i uruchamiajac telefon klikalem ale recowery sie nie uruchamial wiec właczam go przez
Kod:
fastboot.exe boot recoveryARC.img

teraz stoi na logu SE przy włączaniu u dalej nie idzie ;/
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 10 mar 2012

przez ten kod, który podałeś był jakiś postęp wgrywania? kernel do tego softu ma już w sobie recovery, więc wystarczy go wgrać. musi być specjalny kernel, na innym nie zadziała, więc flashuj przez fastboota "boot.img" :)
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 10 mar 2012

dante, ale On wgrał Cyanogena, więc wgranie tego kernela od Ciebie nic nie da, musi mieć kernel pod CM
Odpowiedz

reche12 - zdjęcie reche12 10 mar 2012

dałem wgrywanie ale blad wyskoczyl a potem juz telefon nie reagowal
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 10 mar 2012

którego kernela wgrałeś? tego dołączonego do roma na ipmart?
Odpowiedz

reche12 - zdjęcie reche12 10 mar 2012

dobra juz jest git :D wgralem tego kelnera co podal dante i poszlo :D dzieki wielkie
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 10 mar 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Odpowiedz
Zablokowany