←  Poradniki

Sony.yt - International Sony Forum

»

FAR - Jak wgrywać patche na stałe na platf...

Jurij's Photo Jurij 31 Aug 2011

Witam,

Zaprezentuję Wam prosty sposób wgrywania patchy na stałe do wszystkich telefonów opartych o platformę A2 za pomocą programu FAR z wtyczkami SEFP2 i CXC.


Uwaga!!! Patchowanie tym sposobem jest możliwe tylko dla telefonów, posiadających certyfikat BROWN. Jeśli macie telefon z certyfikatem RED - musicie zmienić certyfikat za pomocą np. SeTool3 boxa w forumowym serwisie online. Jeśli Wasz telefon posiada certyfikat BROWN, zaczynamy :)

1. Pobierz i uruchom:

- Sterowniki Gordon's Gate flash: Attached File  ggsetup-3.0.0.1.exe   3.58MB   2799 downloads (tylko jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś)

- FAR z wtyczką cxcPatcher: Attached File  FAR_with_SEFP2_cxcPatcher_CID36-81.rar   20.32MB   262 downloads

2. W oknie głównym programu FAR kliknij na literkę n w lewym górnym rogu (zaznaczoną na zdjęciu na czerwono):
 

Attached File  1.PNG   20.67K   0 downloads


3. Wybierz SEFP2.





Attached File  2.PNG   24.5K   0 downloads


4. Kliknij na connect.




Attached File  3.PNG   25.53K   0 downloads


5. Kiedy ujrzysz taką wiadomość, wyłącz telefon, trzymaj przycisk C (lub 2,5 - w zależności od modelu) i podłącz kabel USB.





Attached File  4.PNG   21.41K   0 downloads


6. Wejdź do folderu boot.





Attached File  5.PNG   18.24K   0 downloads


7. Wejdź do pliku phone_app.cxc jak do zwykłego folderu. Poczekaj około minuty, aż ujrzysz pusty folder.





Attached File  6.PNG   19.01K   0 downloads



8. W prawym oknie znajdź katalog z patchami do Twojego modelu, które chcesz wgrać. Upewnij się, że patche mają rozszerzenie vkp i są przeznaczone dla Twojej wersji firmware! Kiedy znajdziesz właściwe patche, po prostu przeciągnij lub skopiuj je do lewego okna.





Attached File  7.PNG   17.08K   0 downloads



9. Kiedy pasek "saving" zniknie, możesz dodać kolejny patch lub zakończyć wgrywanie, klikając na dwie kropki w lewym górnym rogu.





Attached File  8.PNG   17.58K   0 downloads


10. Poczekaj aż program skończy wgrywać patche. Potem klikaj na dwie kropki, aż wyjdziesz z systemu plików telefonu.





Attached File  9.PNG   18.84K   0 downloads


Jak usunąć wgrane patche?

Poprostu powtórz kroki od 2-7, a kiedy ujrzysz listę wgranych patchy, zaznacz niechciany patch i po prostu go usuń klikając na "Delete" lub F8. Kliknij na dwie kropki w lewym górnym rogu i poczekaj, aż patch zostanie usunięty. Wyjdź z systemu plików telefonu - patch został usunięty. Druga metoda - wgraj jeszcze raz main (mbn) do swojego telefonu - wtedy wszystkie patche zostaną usunięte.


Dziękuję za uwagę :) Wszelkie pytania możecie zadawać w tym temacie.


Poradnik napisany dla Sony.yt - zabrania się jego kopiowania na inne serwisy.

Quote

kandyba1111's Photo kandyba1111 29 Nov 2011

Robię tak samo jak opisujesz a;e wyskakuje ki taki błąd
bad patch error in line 24
co mam zrobić ????
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 Nov 2011

Sprawdzić wgrywany patch. Zobacz, czy patch nie ma błędów, czy poprawnie go skopiowałeś do pliku vkp i czy jest przeznaczony dla Twojego firmware.
Quote

kandyba1111's Photo kandyba1111 29 Nov 2011

inne mi sie wgrywaja ine maja podobny błąd ale inny numer line to moze byc zły patch ????
Quote

not found's Photo not found 29 Nov 2011

Tak, ten patch ma błąd :P Miałem tak nieraz, po prostu poszukaj innego :D
Quote

kandyba1111's Photo kandyba1111 29 Nov 2011

Lipa takiego drugiego nie ma to jest Patch ze Nazwa bluetooth = nazwa operatora
Quote

Dabljus's Photo Dabljus 25 Apr 2012

Bardzo fajnie i przejżyście napisany poradnik, jednak w moim przypadku FAR lubi sie czasem wysypać (mam Win7) i wyskakuje błąd że przestał działać, dla mnie bezpieczniejszą opcją jest wyciągnięcie phone_app.cxc na komputer i patchowanie go na komputerze. W razie błedu FARa fonikowi na 100% nic sie nie stanie. ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Apr 2012

Bardzo fajnie i przejżyście napisany poradnik, jednak w moim przypadku FAR lubi sie czasem wysypać (mam Win7) i wyskakuje błąd że przestał działać, dla mnie bezpieczniejszą opcją jest wyciągnięcie phone_app.cxc na komputer i patchowanie go na komputerze. W razie błedu FARa fonikowi na 100% nic sie nie stanie. ;)


Patchowanie jest w 100% bezpieczne i nie można w ten sposób uszkodzić telefonu. Nawet jak w trakcie wgrywania patcha wyłączą np. prąd i telefon nie będzie chciał się włączyć, to wystarczy przeflashować samego maina i telefon będzie jak nowy :)
Quote

Dabljus's Photo Dabljus 25 Apr 2012

Świetna sprawa z wgrywaniem patchy graficznych, telefon raz zamienione ikonki traktuje jako standardowe. Znudził mi sie volumebar i wgrałem mały patch na duży w którym był stary volumebar i nie wyskoczył żaden mismatch, super :D
Quote

harcerzyk's Photo harcerzyk 28 Jul 2012

a co zrobic jesli nie moge wejsc do tegopliku bo pojawia sie error?
Quote

Jurij's Photo Jurij 28 Jul 2012

Upewnij się że masz certyfikat brown i że używasz fara z wtyczką cxc patcher (dostępną w naszym downloadzie) :)
Quote