←  What to buy? | Co kupić?

Sony.yt - International Sony Forum

»

se xperia neo v czy se xperia ray

19patryk95's Photo 19patryk95 21 Feb 2012

Witam, właśnie kończy mi się umowa i nie wiem co wybrać czy se xperia neo v czy se xperie ray. Proszę o pomoc. Piszcie też argumenty. Z góry dziękuję.
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Feb 2012

To zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli wziąć i sprzedać - ray - więcej dostaniesz. Jeśli wziąć i używać - też brałbym ray. Lepszy aparat 8,1 MPx, matryca Exmor R, według mnie ray jest jednym z ładniejszych smartphone'ów na rynku typu candybar. Jeśli potrzebujesz telefon do internetu / filmów - neoV ma większy o 0,4" wyświetlacz. Ale jeśli możesz je wziąć w podobnej cenie - lepiej wziąć ray, sprzedać i kupić coś tańszego (zawsze zostanie jakaś kasa w kieszeni) :)
Quote

19patryk95's Photo 19patryk95 21 Feb 2012

Jak wezmę telefon to bardziej do użytku.
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Feb 2012

Jak wezmę telefon to bardziej do użytku.


A coś więcej możesz napisać? Bo do dzwonienia / smsów nadają się oba :)
Quote

19patryk95's Photo 19patryk95 21 Feb 2012

Chodzi mi oto któremu będzie dłużej bateria trzymała.
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Feb 2012

Takie informacje możesz znaleźć np. w naszej bazie telefonów: Xperia ray oraz Xperia neo V . Ale to wszystko zależy od wielu czynników: siły sygnału GSM / 3G w Twojej okolicy, ilości uruchomionych aplikacji, jasności podświetlenia, zużycia procesora, włączonych bluetooth / wifi itd. Xperia ray ma mniejszy ekran, więc bateria powinna się wyczerpywać wolniej ;)
Quote

phillix's Photo phillix 21 Feb 2012

Na stocku dłużej w rayu, bo ma mniejszy ekran. Nie narzekam na baterie w neo v. Na odpowiednim kernelu trzyma nawet do 3 dni, a używam jej cały czas. W domu WiFi non stop, trochę neta, gier, muzyki i cały czas włączone dane w tle. Też miałem ten wybór tylko dodatkowo mogłem brać mini pro. Nie żałuję wyboru. Jeżeli piszesz dużo to neo będzie o wiele lepsza. Do zdjęć ray, ale to nie przekreśla jakości zdjęć neo v. Po przesiadce z w995 widać ogromną różnice w jakości.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote

19patryk95's Photo 19patryk95 21 Feb 2012

A który jest solidniej wykonany. Chodzi mi który jest masywniejszy.
Quote

phillix's Photo phillix 21 Feb 2012

Nie wiem jak ray, ale wygląda na porządny. Dużo osób narzeka, że neo ma słabą obudowę, a tak nie jest ;)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote

19patryk95's Photo 19patryk95 22 Feb 2012

A czy ty phillix jesteś zadowolony z neo v. Nic ci się nie zacina bądż psuje.
Quote

phillix's Photo phillix 22 Feb 2012

Jestem bardzo zadowolony :-) nic się nie zacina i nie psuje. No może czasami piraty same się wyłączają, ale bardzo rzadko i na każdym telefonie się to zdarza. Napisałem recenzje neo v, więc poszukaj w dziale z tym telefonem:)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote

19patryk95's Photo 19patryk95 22 Feb 2012

Na którym ogląda się lepiej filmy i który ma lepszą akustykę?
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Feb 2012

Na pewno na neo / neo V - większy o 0,4" wyświetlacz. Ray jest to stylowy telefon do zdjęć. Neo V jest bardziej "młodzieżowy" :)
Quote

phillix's Photo phillix 22 Feb 2012

Głośniki mają chyba te same. Są takie jak w w995 tylko trochę mniej bassow

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote