←  What to buy? | Co kupić?

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] SE NEO (MT15i) vs SE ARC S (L...

Locked

=Dominus='s Photo =Dominus= 09 Feb 2012

Witam.
Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem czerwonej SE NEO (MT15i), chcę ją zmienić na ARC S, nawet już wystawiłem Neo na allegro.
Napiszcie prosze co sądzicie na temat tych dwóch modeli i może mi się sprawa rozjaśni czy warto zmieniać
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Feb 2012

To zależy ile dostaniesz za Neo... Jeśli tyle co chcesz (950-1000zł), to do arc S będziesz musiał dopłacić 250-300 lub więcej. W zamian dostaniesz o 400 MHz szybszy procesor i 0,5" większy ekran. Moim zdaniem nie opłaca się, ale to Twój wybór :)
Quote

=Dominus='s Photo =Dominus= 09 Feb 2012

Za 1100zł z wysyłką można kupić nową ARC S (z przedłużenia umowy np z T-Mobile)
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Feb 2012

No to jeśli masz taką możliwość - to zmienia postać rzeczy. Jeśli potrzebujesz duży ekran do netu i filmów - 100 zł możesz dołożyć ;) Wszak staniesz się wtedy właścicielem ostatniego Sony Ericssona :)
Quote

=Dominus='s Photo =Dominus= 09 Feb 2012

Na allegro jest pełno takich ofert za kup teraz, ostatnio nawet za 1000zł nikt nie wziął nówki ARC S z Orange, a jak dla mnie to nawet sprzedawca był z Krakowa więc odbiór osobisty ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Feb 2012

No to poluj :) Niebawem Xperia S pojawi się w sprzedaży, więc arc S z pewnością zacznie jeszcze szybciej tanieć... Z technicznego punktu widzenia różnią się procesorem i wyświetlaczem. No i arc S jest cieńsza. Stracisz jedynie kamerę z przodu do rozmów wideo, bo arc S jej nie posiada.
Quote

=Dominus='s Photo =Dominus= 09 Feb 2012

miałem już tyle telefonów z wideorozmowami a ani razu z tej opcji nie korzystałem więc brak kamerki w Arc S mnie nie martwi ;)
Quote

phillix's Photo phillix 09 Feb 2012

Przecież to praktycznie to samo. Arc ma większy ekran i innym wg mnie gorszy, design. Procesor w neo można podkręcić do 2GHz, a Arc S i Neo mają chyba te same procesory. Dla mnie Arc jest za duży.
Jak chcesz większy ekran i faktycznie podkręcony procesor, bierz Arca, a jeżeli to nie ma znaczenia to zostań przy Neo.:)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote

phillix's Photo phillix 09 Feb 2012

Popieram Mikołaja.
Ja bym narazie zostawił Neo i później dołożył do jakiejś nowej Xperii.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote

=Dominus='s Photo =Dominus= 09 Feb 2012

Zgadza się NEO a ARC S mają te same procki lecz o różnych taktowaniach.
Nie narzekam na Neo ale chcialbym troszke większy wyświetlacz.
@ phillix mówisz że dla Cb Arc jest duży?? a ja przez chwile zastanawiałem się nad HTC Sensation XL (4,7'') ;p
Quote

marmal215's Photo marmal215 11 Feb 2012

Brałbym Arc'a bez wahania. Neo wg mnie słabsza.
A korzystałem z HTC Desire HD (ekran 4.3") i taki ekran by mi już pasował, ale i tak się nie przesiądę :D
Bierz Arc :)
Quote

phillix's Photo phillix 11 Feb 2012

Przecież co jest to samo..arc ma więksZy ekran i fabrycznie podkrecony procesor, więc nie można powiedzieć, że Neo słabsza...

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote

marmal215's Photo marmal215 12 Feb 2012

+ na większy ekran (co dla mnie jest najważniejsze)
+ na procek (szybszy, ten sam model)
+/- za wygląd. Co się komu podoba.
Quote

phillix's Photo phillix 12 Feb 2012

Ale w Arc/S i Neo/V można podkręcić procesor do max 2GHz, więc to bez znaczenia :)
Mi bardziej odpowiada ekran w Neo oraz design.
Niech autor tematu zdecyduje :)
PS. Arc/S ma jeszcze jack'a położonego w złym ( dla mnie ) miejscu. Neo ma tak jak W995 - na górze, na środku.
Quote

=Dominus='s Photo =Dominus= 22 Feb 2012

Po krótkiej nieobecności powróciłem do tematu aby napisać swoje spostrzeżenia po przejściu z NEO na ARC S.

Jeżeli miałbym możliwość odzyskać swoją czerwoną NEO to nie zrobiłbym tego.
Jak dla mnie ARC S jest świetnym telefonem.

W porównaniu NEO co do ARCa gruba i ciężka, ARC S chudziutki i lekki ;)

W wyświetlaczach jest różnica, jak dla mnie kolosalna.
Płynność w ARCu lepsza, choć nie mówie że NEO zamulał bo to też świetny telefon.

Jak na razie tyle spostrzeżen po kilku godzinach z ARC S.

Obydwa telefony godne polecenia.
Edited by =Dominus=, 22 February 2012 - 20:23.
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Feb 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked