←  C510

Sony.yt - International Sony Forum

»

C510 - padnięty ekran ?

Locked

First's Photo First 08 Jan 2012

Witam,
Kilka dni temu, w jednej chwili coś się stało C510 -tce i wyświetla to co widać na załączonym zdjęciu,

Posted Image

i pytanie brzmi: Czy mam już kupować nowy wyświetlacz czy może to być coś innego ?
Dodam, że godzinę przed tym co widać na zdjęciu wyświetlał on wszystko 2x ( dzielił ekran na 2 ).
Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Jan 2012

Jeśli telefon nie upadł, nie był zalany i rozkręcany, to wątpię aby wyświetlacz sam z siebie się zepsuł. Boję się, że to jakiś filtr na płycie...
Quote

bartq92's Photo bartq92 08 Jan 2012

Ja teraz mam do zrobienia C510 w której obraz podzielił się na dwie części. Z ciekawości zamówiłem LCD żeby podmienić ponieważ telefon zaliczył lekkie zalanie kiedyś. Jednak w C510 popularną usterką właśnie są filtry LCD.
W C510 są 3 tuż nad złączem wyświetlacza.
Quote

First's Photo First 08 Jan 2012

to mnie pocieszyłeś ...
jak znajde czas to go rozbiore i rozejrze się czy ten ekran nie wygląda podejrzanie,
bo jeśli jest cały to ratowała by mnie tylko nowa płyta główna ( bo w komisach do których mam dostęp to nikt się za lutowanie "precyzyjne" nie bierze ...
Edited by First, 08 January 2012 - 20:25.
Quote

bartq92's Photo bartq92 09 Jan 2012

to mnie pocieszyłeś ...
jak znajde czas to go rozbiore i rozejrze się czy ten ekran nie wygląda podejrzanie


Chciałem pocieszyć :)
Nie musisz raczej patrzyć na ten ekran dokładnie - na 99% padły filtry. W moim jest to samo. Trzeba je wymienić lub scrosować. Problem taki że są trzy :)
Ja sam spróbuję coś zrobić w domu jednak nigdy tego nie robiłem i nie wiem jaki będzie efekt :)
Quote

bartq92's Photo bartq92 10 Jan 2012

W moim C510 pomogło samo przegrzanie wszystkich filtrów LCD.
Jeśli masz do dyspozycji lutownicę kolbową z cienkim grotem i trochę topnika to mogę ci napisać jak przegrzać te filtry. Jeśli nie podeślij do mnie to spróbujemy podratować te płytke ;)
Quote

First's Photo First 13 Jan 2012

Gdy bym się dobrał do płyty głównej to by było dobrze :P
Niestety nie mogę odkręcić tych 2 śrubek na dole
i z tego powodu chyba sprzedam go w takim stanie, niech się ktoś inny męczy.

A najlepsze jest to, że czasem mu się uda włączyć i pochodzić normalnie przez jakiś czas, więc może by to wygrzanie pomogło, ale najpierw trzeba by było go rozkręcić...
Quote

bartq92's Photo bartq92 13 Jan 2012

A najlepsze jest to, że czasem mu się uda włączyć i pochodzić normalnie przez jakiś czas


To wystarczy tylko wygrzać.

Spróbuj nożem, albo jak masz to torx 7.
Quote

Jurij's Photo Jurij 13 Jan 2012

Nóż do uszkodzonych śrubek się nie nadaje. Większy torx może pomóc, ale niekoniecznie. Zabawy z klejem i katowanie obudowy wysoką temperaturą i topieniem nie mają sensu. Ja jak muszę wykręcić zakatowane śruby gładkie w środku, to używam takiego specjalnego pilnika w kształcie trójkąta :) Na skatowanych śrubach torx6 działa zawsze - atestowane i opatentowane przez Jurija :)
Quote

First's Photo First 13 Jan 2012

Jak torxem jak tam jest krzyżak ? :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 13 Jan 2012

No to jak jest krzyżak totalnie uszkodzony, to tylko pilnikiem zaczepisz śrubę od środka i wykręcisz :)
Quote

bartq92's Photo bartq92 13 Jan 2012

Fakt, pomieszało mi się. Za dużo telefonów ostatnio rozkręcałem :) To jedynie dobrym nożem lub patent z kropelką :P
Quote

First's Photo First 13 Jan 2012

One nie są strasznie zjechane, ale i tak nie chcą się odkręcić...
a nóż tam raczej nie podejdzie, bo te na dole śrubki są w "studni" :P
ale jutro jeszcze coś pokombinuje i dam znać czy je pokonałem ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 13 Jan 2012

Sposób z kropelką jest do bani. Tylko można sobie niepotrzebnie telefon zapaskudzić i wkrętak się będzie kleił. Jak śruba jest mocno osadzona to tylko albo złapanie za łepek albo chwycenie od śruby wewnątrz czymś z zębami (najlepiej pilnikiem) dają gwarancje na wykręcenie śruby.
Quote

phillix's Photo phillix 13 Jan 2012

Spróbuj z całej siły docisnąć śrubokręt do telefonu i kręcić. Mi w k530 pomogło :)

Nawinięto z Xperii Neo V :)
Quote

First's Photo First 09 Jun 2012

witam ponownie ;)
A więc udało mi się ostatnio rozkręcić tą C510,
chyba nawet zlokalizowałem te 3 filtry LCD
Posted Image
w domu mam jedną lutownicę kolbową z stosunkowo cienkim grotem, więc czekam na podpowiedzi jak to "wygrzać" te filtry LCD,
gdyż nigdy nie miałem do czynienia z taką operacją :P
Quote

faflak's Photo faflak 09 Jun 2012

ja nigdy nie robilem tego kolba ale skoro Bartq92 mogl to ty tez ;)jest stosunkowo ciasno a zlacze lcd trzeba oslonic zeby go nie przytopic dajesz topnik i grzejesz tylko uwazaj zeby ci sie do grotu nie przykleił ...do grzania jeszcze bym sie kolba moze i zabrał a do wymiany juz nie -tylko powietrze ostatnio robilem to w hazelu, dluzej trwa rozkrecenie fona niz samo lutowanie Powodzenia trzymam kciuki :)
Quote

bartq92's Photo bartq92 09 Jun 2012

Daj topnik na płytę, na rozgrzaną kolbę trochę cyny i przyłóż do każdego z filtrów... Nie wiem czy pomoże, mój C510 pokazywał podwójny ekran - przegrzanie pomogło. Tutaj mógł filtr paść na dobre a wtedy tylko wymiana lub crossowanie.
Quote

First's Photo First 13 Jun 2012

A więc teraz już mogę powiedzieć, że wygrzewanie niczego nie dało ...
chyba zacznę się rozglądać za płytą główną do C510i na allegro :(
Temat zamykam.
Quote
Locked