←  W995

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Problem] Krótko trzymająca bateria

kojack - zdjęcie kojack 06 sty 2012

Witam!

ostatnio po zainstalowaniu od nowa czystego softu, dziwnie mi bateria krótka trzyma. Przed przeflashowaniem miałem R1HA035, który teraz też zainstalowałem.

Nie mam żadnych pierdół wgranych typu lightseffect itd.
Same wgrane patche funkcjonalne (np. walkman na fullscreen usuwanie komunikatów) i sterowniki.

Zna ktos przyczynę? Martwi mnie też, że mam tylko 50mb wolnego a na R1HA036 ponad 75.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 06 sty 2012

Ja na czystym 035 też mam 50mb i jakoś mi to nie przeszkadza bo i tak wszystko na m2 :) . A odnosnie trzymania baterii to ja słucham ok 2h muzyki dziennie, korzystam kolo godziny z neta, ok 4h włączone playgg i do tego sporo sms i krótkie rozmowy i bateria trzyma mi 3 a nawet 4 dni. Bateria nie byla zalana? Ja np podłączam telefon zawsze na noc, dzięki czemu ląduje się kolo 9h. A jak się ładuje od 0 do 100 procent np w 3h to wtedy bateria widocznie krócej trzyma, chociaz też jest 100 procent. Moja rada: staraj się teraz ladować baterie dłużej. Mi to pomaga. Oczywiscie doladowywanie baterii np od 60 procent nie wpływa na żywotność baterii.
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 06 sty 2012

mi bateria trzymała czasami jeden dzień. 3 elfy włączona, podświetlenia 100% z wyłączonym czujnikiem, muzyki słuchałem codziennie 2 godziny i wifi używałem 3-3,5 godziny dziennie + opera mini. miałem 108 mb na 035, bo skasowałem pliki chronione, ramki zdjęć, dodatki to music,photo,video dj i inne :)

tych baterii nie można wyłądować do zera, a Ty pewnie tak zrobiłeś tak jak ja kilka razy :(
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 06 sty 2012

Witam!

ostatnio po zainstalowaniu od nowa czystego softu, dziwnie mi bateria krótka trzyma. Przed przeflashowaniem miałem R1HA035, który teraz też zainstalowałem.

Nie mam żadnych pierdół wgranych typu lightseffect itd.
Same wgrane patche funkcjonalne (np. walkman na fullscreen usuwanie komunikatów) i sterowniki.

Zna ktos przyczynę? Martwi mnie też, że mam tylko 50mb wolnego a na R1HA036 ponad 75.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!


Co znaczy dziwnie krótko? Patchujesz jjpatcherem czy na stałe? Wgraj patch na podświetlenie od 10-100% i ustaw na 30-40, wyłącz bt, wifi, naładuj baterię do pełna, sprawdź czy masz dobry zasięg i testuj ile Ci będzie trzymać :)
Odpowiedz

kojack - zdjęcie kojack 06 sty 2012

Dziwnie, krótko: godz. 20:30 100%, 21:03 - 94%. Patchuje na stale. Nie potrzebny mi ten patch bo zawsze mam 50% i poprzednio tak samo mialem. Testowalem ale tak samo jest. Poza tym dziwi mnie tez skaczacy zasieg. Np. w miejsu gdzie inni maja 5 kresek w SE to ja mam 3-4.
Nie wiem nawet od czego tak sie to dzieje ;/
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 06 sty 2012

może masz w .ic ikonki źle "zainstalowane" :P
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 06 sty 2012

Przeflashuj go jeszcze raz profilaktycznie, może to coś pomoże ;) A jak nie, to spróbuj zrobić unlock + sec zone rebuild d-unlockerem bez zmiany certyfikatu.
Odpowiedz

Gliwusss - zdjęcie Gliwusss 20 lis 2012

nie bede tworzyl nowego tematu
mi tez bateria trzyma dziwnie krotko - od 6.30 rano do ok 23... Muzyki slucham ok. 2h, ok 4h opera mini w tym ok. 2h wifi. Jasnosc ekranu 30% a jedyny uruchomiony caly czas elf to xweather... Da sie cos poradzic na to?
Odpowiedz

bartolinio3 - zdjęcie bartolinio3 20 lis 2012

Z tego co zauważyłem o xweather pobiera dane z internetu. Jest podłączony do internetu cały czas? Jeśli tak to bateria nie będzie trzymała więcej niż kilka godzin. Wypróbuj AccuWeather, aktualizujesz pogodę plikiem tekstowym co 3 dni ;)
Odpowiedz

Gliwusss - zdjęcie Gliwusss 20 lis 2012

w xweather ustawia sie timer i laczy z netem co jakis czas (w moim przypadku co 5h) ;) poza tym xweather uzywam od 2 tygodni a wczesniej bateria tez mi tak krotko trzymala
Odpowiedz

Gliwusss - zdjęcie Gliwusss 24 lis 2012

to da sie cos zrobic z ta bateria?
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 24 lis 2012

A co tu jest do robienia? Jak Cię to drażni to wgraj sobie na próbę kilka różnych wersji firmware po kolei i testuj.
Odpowiedz

Gliwusss - zdjęcie Gliwusss 25 lis 2012

a czy format baterii mogl to spowodowac? Chodzi o trzykrotne naladowanie i rozladowanie baterii po kupieniu
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 25 lis 2012

Tych baterii nie powinno się rozładowywać do zera, gdyż skraca to ich żywotność. Najlepiej jest je często doładowywać. W twoim przypadku byłoby dobrze jakbyś sprawdził zachowanie telefonu na drugiej baterii, jeśli masz taką możliwość :) Wtedy byśmy wiedzieli czy problem jest po stronie baterii czy telefonu...
Odpowiedz

Gliwusss - zdjęcie Gliwusss 25 lis 2012

mam 2 baterie. 1 orginalna, ktora ma juz 2 lata i 1 kupiona jakas chinska o wiekszej pojemnosci. Ta chinska dluzej trzyma
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 25 lis 2012

Czyli po prostu zmniejszyła ci się pojemność baterii i krócej trzyma. Pewnie zauważyłeś też, że szybciej się ładuje ;) Zainwestuj więc w baterię albo używaj tej chińskiej jeśli mówisz, że lepiej działa.
Odpowiedz