Jump to content


Photo

[Problem] Kr贸tko trzymaj膮ca bateria


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 January 2012 - 12:55

Witam!

ostatnio po zainstalowaniu od nowa czystego softu, dziwnie mi bateria kr贸tka trzyma. Przed przeflashowaniem mia艂em R1HA035, kt贸ry teraz te偶 zainstalowa艂em.

Nie mam 偶adnych pierd贸艂 wgranych typu lightseffect itd.
Same wgrane patche funkcjonalne (np. walkman na fullscreen usuwanie komunikat贸w) i sterowniki.

Zna ktos przyczyn臋? Martwi mnie te偶, 偶e mam tylko 50mb wolnego a na R1HA036 ponad 75.

Prosz臋 o pomoc.

Pozdrawiam!
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowo艣ci i powr贸t do staro艣ci :)

#2 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 January 2012 - 13:07

Ja na czystym 035 te偶 mam 50mb i jako艣 mi to nie przeszkadza bo i tak wszystko na m2 :) . A odnosnie trzymania baterii to ja s艂ucham ok 2h muzyki dziennie, korzystam kolo godziny z neta, ok 4h w艂膮czone playgg i do tego sporo sms i kr贸tkie rozmowy i bateria trzyma mi 3 a nawet 4 dni. Bateria nie byla zalana? Ja np pod艂膮czam telefon zawsze na noc, dzi臋ki czemu l膮duje si臋 kolo 9h. A jak si臋 艂aduje od 0 do 100 procent np w 3h to wtedy bateria widocznie kr贸cej trzyma, chociaz te偶 jest 100 procent. Moja rada: staraj si臋 teraz ladowa膰 baterie d艂u偶ej. Mi to pomaga. Oczywiscie doladowywanie baterii np od 60 procent nie wp艂ywa na 偶ywotno艣膰 baterii.
  • 0

DENON DJ


#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 January 2012 - 13:21

mi bateria trzyma艂a czasami jeden dzie艅. 3 elfy w艂膮czona, pod艣wietlenia 100% z wy艂膮czonym czujnikiem, muzyki s艂ucha艂em codziennie 2 godziny i wifi u偶ywa艂em 3-3,5 godziny dziennie + opera mini. mia艂em 108 mb na 035, bo skasowa艂em pliki chronione, ramki zdj臋膰, dodatki to music,photo,video dj i inne :)

tych baterii nie mo偶na wy艂膮dowa膰 do zera, a Ty pewnie tak zrobi艂e艣 tak jak ja kilka razy :(
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 January 2012 - 13:24

Witam!

ostatnio po zainstalowaniu od nowa czystego softu, dziwnie mi bateria kr贸tka trzyma. Przed przeflashowaniem mia艂em R1HA035, kt贸ry teraz te偶 zainstalowa艂em.

Nie mam 偶adnych pierd贸艂 wgranych typu lightseffect itd.
Same wgrane patche funkcjonalne (np. walkman na fullscreen usuwanie komunikat贸w) i sterowniki.

Zna ktos przyczyn臋? Martwi mnie te偶, 偶e mam tylko 50mb wolnego a na R1HA036 ponad 75.

Prosz臋 o pomoc.

Pozdrawiam!


Co znaczy dziwnie kr贸tko? Patchujesz jjpatcherem czy na sta艂e? Wgraj patch na pod艣wietlenie od 10-100% i ustaw na 30-40, wy艂膮cz bt, wifi, na艂aduj bateri臋 do pe艂na, sprawd藕 czy masz dobry zasi臋g i testuj ile Ci b臋dzie trzyma膰 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Wi臋cej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 January 2012 - 14:30

Dziwnie, kr贸tko: godz. 20:30 100%, 21:03 - 94%. Patchuje na stale. Nie potrzebny mi ten patch bo zawsze mam 50% i poprzednio tak samo mialem. Testowalem ale tak samo jest. Poza tym dziwi mnie tez skaczacy zasieg. Np. w miejsu gdzie inni maja 5 kresek w SE to ja mam 3-4.
Nie wiem nawet od czego tak sie to dzieje ;/
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowo艣ci i powr贸t do staro艣ci :)

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 January 2012 - 15:25

mo偶e masz w .ic ikonki 藕le "zainstalowane" :P
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 January 2012 - 15:39

Przeflashuj go jeszcze raz profilaktycznie, mo偶e to co艣 pomo偶e ;) A jak nie, to spr贸buj zrobi膰 unlock + sec zone rebuild d-unlockerem bez zmiany certyfikatu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Wi臋cej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 20 November 2012 - 19:01

nie bede tworzyl nowego tematu
mi tez bateria trzyma dziwnie krotko - od 6.30 rano do ok 23... Muzyki slucham ok. 2h, ok 4h opera mini w tym ok. 2h wifi. Jasnosc ekranu 30% a jedyny uruchomiony caly czas elf to xweather... Da sie cos poradzic na to?
  • 0

#9 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 20 November 2012 - 19:07

Z tego co zauwa偶y艂em o xweather pobiera dane z internetu. Jest pod艂膮czony do internetu ca艂y czas? Je艣li tak to bateria nie b臋dzie trzyma艂a wi臋cej ni偶 kilka godzin. Wypr贸buj AccuWeather, aktualizujesz pogod臋 plikiem tekstowym co 3 dni ;)
Posted Image

#10 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 20 November 2012 - 19:30

w xweather ustawia sie timer i laczy z netem co jakis czas (w moim przypadku co 5h) ;) poza tym xweather uzywam od 2 tygodni a wczesniej bateria tez mi tak krotko trzymala
  • 0

#11 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 24 November 2012 - 21:13

to da sie cos zrobic z ta bateria?
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 November 2012 - 21:32

A co tu jest do robienia? Jak Ci臋 to dra偶ni to wgraj sobie na pr贸b臋 kilka r贸偶nych wersji firmware po kolei i testuj.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Wi臋cej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 25 November 2012 - 09:49

a czy format baterii mogl to spowodowac? Chodzi o trzykrotne naladowanie i rozladowanie baterii po kupieniu
  • 0

#14 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 25 November 2012 - 10:16

Tych baterii nie powinno si臋 roz艂adowywa膰 do zera, gdy偶 skraca to ich 偶ywotno艣膰. Najlepiej jest je cz臋sto do艂adowywa膰. W twoim przypadku by艂oby dobrze jakby艣 sprawdzi艂 zachowanie telefonu na drugiej baterii, je艣li masz tak膮 mo偶liwo艣膰 :) Wtedy by艣my wiedzieli czy problem jest po stronie baterii czy telefonu...
WALKMAN?

Posted Image

#15 OFFLINE   Gliwusss

Gliwusss

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 42 posts
    • Time Online: 20h 47m

Posted 25 November 2012 - 12:27

mam 2 baterie. 1 orginalna, ktora ma juz 2 lata i 1 kupiona jakas chinska o wiekszej pojemnosci. Ta chinska dluzej trzyma
  • 0

#16 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 25 November 2012 - 12:36

Czyli po prostu zmniejszy艂a ci si臋 pojemno艣膰 baterii i kr贸cej trzyma. Pewnie zauwa偶y艂e艣 te偶, 偶e szybciej si臋 艂aduje ;) Zainwestuj wi臋c w bateri臋 albo u偶ywaj tej chi艅skiej je艣li m贸wisz, 偶e lepiej dzia艂a.
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic