←  K790 | K800

Sony.yt - International Sony Forum

»

Błąd ładowania.

PhoneM's Photo PhoneM 09 Oct 2011

Witam, mam starego, dość styranego oraz znalezionego K800i. Jak go znalazłem pojawiło się kilka problemów, problem z BT (tutaj wiem, że coś z modułem) oraz ten błąd ładowania, otóż sprawa wygląda tak, że kilka minut się ładuje a potem komunikat tak jak na załączonym zdjęciu, wgranie softa nie pomogło, oraz zmiana fastportu też nie, nie używam go na co dzień, ponieważ mam kilka innych, ale chciałem wiedzieć jak to w miarę możliwości naprawić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Attached Files

Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Oct 2011

Hmm... Pierwsze co bym zrobił, to zmienił ładowarkę i spróbował na innej. Jeśli piszczy lub śmierdzi, to na pewno jej wina. Druga sprawa to fastport - sprawdź czy nie jest brudny lub zniszczony. Trzecia sprawa, to bateria. Sprawdź, czy nie jest wypukła (była seria BST-33 które puchły). No i na koniec zmień firmware. Jeśli żadna z tych 4 rzeczy, to coś na płycie więc pewnie naprawa nieopłacalna i płyta główna do wymiany :)
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 09 Oct 2011

Ekhm ... jeżeli czytałeś pierwszy post, to wiesz, że fastoport wymieniałem, softa też wgrywałem oraz próbowałem na kilku ładowarkach, i nici, bateria jest ok, gdyby była nie wiadomo jak napuchnięta, by nie wlazła do fona :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Oct 2011

Sprawdź na innej baterii, jeśli problem będzie się powtarzał, to zostaje wymiana płyty głównej. Bo raczej żaden serwis nie weźmie za naprawę mniej, niż wynosi koszt sprawnej płyty głównej :)
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 09 Oct 2011

Bateria jest na bank sprawna, bo na SE C702 ta sama bateria ładuje się normalnie, też stawiałem na mainboard tylko chciałem się upewnić, dzięki za pomoc :)
Quote

piotr88010's Photo piotr88010 09 Oct 2011

miałem taką sytuację i była to wina ładowarki, dziwny przypadek. Sprawdzałeś ścieżki na płycie? Może któraś poszła.
Quote

bartq92's Photo bartq92 09 Oct 2011

płyta główna do wymiany


Najlepiej wszystko wymienić nie naprawiając :)

piotr dobrze napisał, sprawdź ścieżki na płycie. Najlepiej podłącz do ładowania telefon bez obudowy i sprawdź czy gdzieś nie nagrzewa się za mocno.
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 09 Oct 2011

oki, sprawdzę, tym czasem, proszę administracje o nie zamykanie tego tematu, jeszcze napiszę :)
Quote

piotr88010's Photo piotr88010 20 Oct 2011

i jak tam ten twój k800i? Dziala? Ścieżki sprawdzałes?
Quote

PhoneM's Photo PhoneM 20 Oct 2011

Nie miałem czasu ostatnio, w weekend go znowu rozbiorę i sprawdzę te ścieżki :) Choć i tak podejrzewam, że to mainboard padł i bardziej by mi się opłacało kupić nowego K800i ... ale jeszcze obadam.
Edited by PhoneM, 20 October 2011 - 15:10.
Quote

piotr88010's Photo piotr88010 24 Oct 2011

badałeś tego maluszka? :)

Jurij: Wiesz, nie musisz się co chwilę o to pytać. Jak autor będzie chciał, to sam napisze. Proszę zapoznać się z regulaminem forum, następne tego typu posty nagrodzone zostaną ostrzeżeniem.
Quote