Jump to content


Photo

2x k550i - brak zasięgu i cid 51


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   michaelwaut

michaelwaut

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 5h 52m

Posted 18 December 2012 - 11:06

Kupiłem na części żeby reanimować mój telefon co jakiś czas telefon.
Raz mi trzeba było obudowę, innym razem ekran i klawiaturę.
Zostały mi z tego eksperymentu jeszcze bardziej uszkodzone telefony:

I egzemplarz nie nadaje się do niczego, bo nie ładuje, ma cid 53 i coś nie tak z gdfs albo erom.

II ma cid 52 i po włączeniu nie pokazuje brak zasięgu. Sprawdzałem na kilku antenach więc pewnie gdfs

III wydaje się najbardziej perspektywiczny. Po włączeniu pokazuje biały ekran albo zawiesza się po wybraniu trybu.

I tu zaczynają się schody:
podłączyłem do setola i wyskoczył cid 51
próba podniesienia cid na 52 przez xs++ 3.2 nic nie daje. W okienku z logiem pojawia się komunikat open fs cośtam i nie rusza się ani trochę
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 18 December 2012 - 12:23

@ 1 - to najłatwiej naprawić. W naszym serwisie online zrobimy Ci to za 15 PLN.

@ 2 - Nie. To na 99% końcówka mocy. Naprawa jest droga i raczej nieopłacalna.

@ 3 - trzeba by go zidentyfikować boxem. Najlepiej podczas naprawiania tego pierwszego ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 18 December 2012 - 18:51

@ 1 - to najłatwiej naprawić. W naszym serwisie online zrobimy Ci to za 15 PLN

Chyba by ładował gdyby gdfs padł tylko, czyli układ zasilania pewnie poszedł, nieopłacalna naprawa.

2 czasami przy złym demontarzu ktoś urwie nawet mały podzespoł i dlatego moze nie być zasiegu, porównaj na 2 płytach czy czegoś nie brakuje (w bliskim połozeniu złacza anteny), jezeli tak spróboj robić obejscie, albo poprostu zalutowac to miejsce żeby prad miał przejscie.

3 to musisz sam najpierw spradzic, podłacz i zamiast c wciskaj 2 i 5 na raz. Potem sprobuj wgrac softa, jak nie da rady to tak jak wyzej jest napisane -box.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 18 December 2012 - 19:17

A mozesz mi laskawie powiedziec od kiedy telefony z uszkodzonym gdfs laduja baterie i kto Ci takich glupot nagadal!? Uszkodzony telefon z migajaca dioda nie naladuje baterii NIGDY.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 19 December 2012 - 09:01

Napisałem CHYBA!
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image


0 user(s) are reading this topic