Jump to content


Photo

Sony Xperia E - pierwszy smartphone Sony z Jelly Bean na pokładzie oficjalnie zaprezentowany


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 December 2012 - 14:53

Sony najwyraźniej spłatało wszystkim swoim miłośnikom figla, bo jeszcze w tym roku postanowiło zaprezentować zapowiadanego na 2013 rok smartphone'a C1505, o którym pisaliśmy tutaj. Jest to pierwsze urządzenie od Sony wprowadzone do sprzedaży od razu z zainstalowanym systemem Google Android 4.1 Jelly Bean.


Nowy smartphone Sony C1504/C1505 będzie sprzedawany pod nazwą Sony Xperia E. Przyjrzyjmy się zatem jego specyfikacji.

Dane techniczne:
  • 1GHz procesor Qualcomm S1 MSM7227A,
  • wyświetlacz 3,5 cala HVGA, 320 x 480 pikseli, 16 777 216 kolorów TFT,
  • GPU Adreno 200,
  • 512 MB pamięci RAM,
  • 3,2 MPx aparat fotograficzny z autofocusem,
  • nagrywanie wideo VGA,
  • 4 GB wbudowanej pamięci (2,2 GB dostępne dla użytkownika),
  • slot kart microSD do 32 GB,
  • Certyfikat DLNA
  • HD Voice
  • Noice supression
  • Technologia xLOUD Experience ? filtr audio
  • Ręczny korektor graficzny
  • Aplikacja ?WALKMAN?
  • Music Unlimited [2]
  • Dedykowane klawisze do gier
  • bateria 1530 mAh
  • wymiary 113,5 x 61,8 x 11,0 mm
  • waga 115,7 gram,
  • dostępne kolory: czarny, biały, różowy
Jak widzimy ze specyfikacji jest to ulepszona nieco wersja Xperii tipo wyposażona w większy ekran i procesor znany z Xperii J. Dodatkowo Xperia E będzie obsługiwała wysoką jakość rozmów telefonicznych w nowej technologii HD Voice. Telefon będzie dostępny w sprzedaży w 1 kwartale 2013 roku.

Wideo promujące smartphone Sony Xperia E:
 




Jak Wam się podoba najnowsze dziecko Sony? Zapraszam do dyskusji :)

Pełną specyfikację telefonu znajdziecie tutaj: http://sony.yt/topic...?-????????????/
Źródło: Sony
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   Artrix

Artrix

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 2d 4h 52m

Posted 05 December 2012 - 17:12

Specjalnie wstrzymałem się z kupnem Xperi Tipo specjalnie dla tego telefonu oby tylko cena nie była jakoś mocno wygórowana i dostanie go w Heyah :D
  • 0

#3 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 05 December 2012 - 17:32

wygląda nie najgorzej, sprzętowo tak jak seria xperii z 2011 czyli tak sobie, może być hit środkowej półki
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 December 2012 - 17:47

He he chyba żartujesz ;) Sony Xperia E chciałaby mieć takie podzespoły, jak Xperie z 2011 roku, ale niestety - nastało Sony. Przecież ten wynalazek ma Snapdragona S1 MSM7227A i GPU Adreno 200. Xperie z 2011 roku mają Snapdragona S2 MSM8255 i Adreno 205. Poza tym większość Xperii z 2011 roku ma lepszą rozdziałkę ekranu, lepsze aparaty, niektóre nawet kamerki z przodu, klawiatury qwerty i cała masa różnic. To jest taka podrasowana X8 w trzecim wcieleniu ;) Ale trzeba przyznać, nawet nie brzydka jak na klon iPhone'a ;) I nie ze środkowej półki, tylko z niskiej.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 05 December 2012 - 18:47

Nie ma LED ;) to już skresla telefon.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 05 December 2012 - 21:04

1GHz procesor Qualcomm S1 MSM7227A,


:facepalm:

HD Voice


:facepalm:

  • wyświetlacz 3,5 cala HVGA, 320 x 480 pikseli, 16 777 216 kolorów TFT,
  • GPU Adreno 200,


:facepalm:

Naprawdę? Sony naprawdę? 2013 i podzespoły stare? To już moja Xperia Live jest lepsza od tego . A te 0,3" wielkiej różnicy nie zrobi. Masakra jakaś. Zwątpiłem w Sony.
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#7 OFFLINE   vad3r

vad3r

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 161 posts
    • Time Online: 9d 13h 27m

Posted 05 December 2012 - 22:15

A żeby było jeszcze śmieszniej, Xperia E będzie pracować pod systemem Android 4.1 - kompletne nie porozumienie, to xperie z 2011 kończą na ICS a to coś ma od razu JB


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Edited by vad3r, 05 December 2012 - 22:17.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 December 2012 - 23:02

Oj bo Xperie z 2011 roku nie mogą dostać JB z prostej przyczyny - nikt by wtedy iPhone'ów Sony z 2013 roku nie kupował ;) Z resztą bootloader się odblokować w większości przypadków da? Da. Developerzy są? Są. No to jak się komuś skończy gwarancja to sobie może wgrywać co mu się żywnie podoba. Grunt tylko, żeby nie czytać newsów w sieci i kupować to, czego się potrzebuje i to co się komu podoba. A Xperia E (zwłaszcza dual gold) może się podobać ;) Ostatnio przeczytałem na Chipie newsa wyrażającego niedowierzanie, że Xperia S posiadająca tylko dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem tylko 1,5 GHz dostanie aktualizację do JB :D Gdyby zagłębić się w to co ludzie wypisują, to wyjdzie na jaw że wszystko co nie jest najnowszym iPhone lub nie ma 4 rdzeni jak SGS III to szrot... A tak na zdrowy chłopski rozum, czy Xperia E nie spełni swojego zadania? Zadzwoni, wyśle wiadomość, odtworzy muzykę, film, wczyta stronę internetową i nawet w większość gier z marketu będzie się dało pograć. Jeśli procesor MSM7227A ma gwarantować wydajność i niską cenę - to czemu nie? Xperia J z każdym dniem staje się coraz bardziej popularna, myślę że Xperię E też czeka świetlana przyszłość :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 05 December 2012 - 23:15

ja tam E wróżę niezłą przyszłość, jeśli będzie oferowana za jakieś 400 max 450 złotych.

Ostatnio przeczytałem na Chipie newsa wyrażającego niedowierzanie, że Xperia S posiadająca tylko dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem tylko 1,5 GHz dostanie aktualizację do JB


dlatego nie czytuję newsów dotyczących telefonów komórkowych z portali dla informatyków. dla nich zawsze najważniejsza jest ilość jąder i jak najnowszy soft. nie wiem na którym portalu czytałem że SGS 3 jest gorszy od iphona bo ma obła obudowę i androida (bo Ios 6 jest cudowny i może android mu co najwyzej skoczyć)
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 06 December 2012 - 09:38

Ale aż dziwne że do 3,2 Mpix aparatu dodali AF, jeszcze jakby była dioda doświetlająca to byłoby świetnie. A co do pozostałych parametrów to przecież to ma być zdecydowanie low-endowy model więc nie ma co się czepiać jednak modele 2011 pod względem technicznym są i tak lepsze i właśnie dlatego ten model jest zdecydowanie nie dla mnie. A co do Iphona to ostatnio czytałem recenzja w której był wychwalany i wywyższany wśród innym smartfonów między innym za najlepszy aparat :blink: i założę że K800i ze swoim 3,2 Mpix aparatem zrobiłby dużo lepsze zdjęcia niż ten "świetny aparat" w Iphone :D . Natomiast jeśli chodzi o JB dla modeli 2011 to wyraziłem swoją opinię w tym temacie:
http://sony.yt/topic...sji-jelly-bean/
  • 0

#11 OFFLINE   Dabronik

Dabronik

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 233 posts
    • Time Online: 2d 20h 4m

Posted 06 December 2012 - 12:07

A czy przypadkiem Xperia mini i mini pro nie mają takiego samego procesora tego samego układu graficznegi i takiej samej ilości pamięci Ram? Czy wiadomo jest jaka bęzie bateria w nim. Bo jak będzie poniżej 1500mHa to razcej kiepsko będzie.
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 December 2012 - 12:33

Nie. Wszystkie Xperie z 2011 roku mają Snapdragona S2 MSM8255 taktowanego zegarem 1GHz i GPU Adreno 205 ;) Sony Xperia E będzie ma baterię 1530 mAh.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 85 posts
    • Time Online: 2d 4h 5m

Posted 06 December 2012 - 23:54

A te 0,3" wielkiej różnicy nie zrobi.

Tak Ci się wydaje? Ja zastanawiając się na początku roku między Neo V i Arc S też myślałem "a co tam.. 0,5" żadna różnica" i do dziś pluję sobie w brodę od kiedy zobaczyłem jaką różnicę robi te pół cala ;) Więc 0,3 też na pewno będzie zauważalne.

Edited by .RadziU., 06 December 2012 - 23:55.

  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 07 December 2012 - 00:03

Zlitujcie się, nie mogą przecież do low endu wsadzić nie wiadomo jak mocnych podzespołów i nie wiadomo jak wielkiego ekranu...

Tak Ci się wydaje? Ja zastanawiając się na początku roku między Neo V i Arc S też myślałem "a co tam.. 0,5" żadna różnica" i do dziś pluję sobie w brodę od kiedy zobaczyłem jaką różnicę robi te pół cala ;)


Nie narzekaj, do obsługi w zupełności wystarcza, a jak Ci mało to zawsze możesz sobie podpiąć większy ekran przez HDMI do filmów czy gier ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 07 December 2012 - 00:15

No zaraz :

MSM7227A:
  • 45nm
  • ARMv7
  • Up To 1.0 GHz
  • ARM Cortex-A5
  • L2: 256 KB
  • Adreno 200
  • 200 MHz LP-DDR1
  • Wydany Q4 2011

MSM8255:
  • 45 nm
  • ARMv7
  • Up To 1.4 GHz Scorpion
  • L2: 512 KB
  • Adreno 205(enhanced)
  • Dual-channel 500 MHz LPDDR2
  • Wydany Q2 2010

Sony nie taki głupi ;) Wydał wprawdzie układ o niższym numerze, a nowszy jeżeli chodzi o wydanie. Niestety wydajnością może nieco osłabnąć, jednak ARMv7 jak i wykonanie 45nm jest powiedzmy jako takim standardem. Troche może boleć jednak niższa pojemność L2 i obsługa pamięci single channel do 200Mhz.

Dla porównanie układ w X8 i X10MP:

MSM7227:
  • 65 nm
  • ARMv6
  • Up To 800 MHz ARM11
  • Adreno 200
  • Wydany w 2008

Tak że na pewno lepiej to będzie chodzić, ciekawi mnie tylko jak to jest z faktyczną wydajnością pomiędzy platformami :)
Co do ekranu, mi jak najbardziej starcza 3,2" więc te 3,5" za dużo by nie zrobiło, zwłaszcza że rozdzielczość by się nie zmieniła.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#16 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 07 December 2012 - 09:49

Tak Ci się wydaje? Ja zastanawiając się na początku roku między Neo V i Arc S też myślałem "a co tam.. 0,5" żadna różnica" i do dziś pluję sobie w brodę od kiedy zobaczyłem jaką różnicę robi te pół cala ;) Więc 0,3 też na pewno będzie zauważalne.


Racja niby tylko 0,5" jednak w porównaniu np. do Arc widać dużą różnicę, a nawet do 4" SXP. Jednak mi 3.7" spokojnie wystarcza

PS: Zauważyliście że na tych zdjęciach przeciwstawiających Xperię E nie ma już znaczka :se:

Edited by jack79, 08 December 2012 - 09:58.

  • 0

#17 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 08 December 2012 - 10:10

Już dawno nie dają loga ;)
Sony, to Sony. Już nie Sony Ericsson.
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#18 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 08 December 2012 - 14:10

Już dawno nie dają loga ;)
Sony, to Sony. Już nie Sony Ericsson.
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)


Jak dawno ? jak np. pierwsza seria NXT jeszcze go ma oraz np. Xperia T o której wspomniał już Dante. A poza tym na niektórych zestawach słuchawkowych od Sonego można ujrzeć jeszcze napis "Sony Ericsson" oraz np. pod klapką w Xperi S
  • 0

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 11 December 2012 - 01:57

Sony Mobile Germany uchylił rąbka tajemnicy odnośnie ceny obu modeli... Tanio nie będzie. Sony Xperia E ma kosztować 160 euro, Sony Xperia E dual 170 euro. Sądzicie, że ktoś się skusi za tyle pieniędzy, skoro w tej cenie można dostać nową Xperię U czy solę? Bo ja szczerze w to wątpię... Może jakiś zapaleniec, ale 100-120 euro to chyba maksymalna cena, jaką można dać za te telefony...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic