Jump to content


Photo

Xperia mini pro SK17i and USB OTG (On The Go)


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 07 November 2012 - 06:16

Sony Ericsson Xperia mini pro SK17i has a very similar hardware configuration comparing to other top Sony Ericsson smartphones like Xperia arc, Xperia pro etc. which supports USB On The Go, but Sony does not say a word in official white paper about USB On The Go feature in Xperia mini pro SK17i smartphone. On Sony support forum we can read that it's not supported on Xperia mini pro SK17i. On the other hand, on xda developers forum we can find informations that SK17i natively supports USB OTG running stock Android firmware. Also, i've found movies, which confirmes theory about working USB On The Go in Xperia mini pro. What is the truth?

Sony Ericsson Xperia mini pro SK17i posiada bardzo zbliżoną konfigurację sprzętową w porównaniu do innych flagowych smartphoneów Sony Ericssona, takich jak Xperia arc, Xperia pro i innych, które standardowo obsługują USB On The Go. W oficjalnej dokumentacji Sony nie wspomina ani słowem na temat opcji USB On The Go w Xperii mini pro. Na forum Sony możemy przeczytać, że ta opcja nie jest wspierana przez ten model. Tymczasem na Xda developers możemy przeczytać, że ta opcja jest obsługiwana przez fabryczne oprogramowanie Sony Ericssona. Mało tego, na youtube możemy znaleźć filmy z Xperią mini pro w roli głównej, obsługującą urządzenia USB. Jaka jest prawda o USB OTG w Xperii mini pro?




Do you have any experience with USB On The Go feature in Xperia mini pro SK17i? If yes, please share with us informations what kind of usb devices we can use with that fabulous smartphone :)

Posiadacie jakieś doświadczenia w wykorzystywaniu funkcji USB On The Go w Xperii mini pro SK17i? Jeśli tak, podzielcie się informacjami jakie urządzenia usb można bez przeszkód podłączać do tego znakomitego smartphone'a :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 07 November 2012 - 15:36

Już miałem to sprawdzić, ale zapomniałem że moja Mini Pro leży w częściach... Trzeba szybko naprawić miniacza :)
  • 0

#3 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 15 November 2012 - 19:04

Na jakich jeszcze Xperiach to działa?
  • 0

* Carmaster18 *


#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 15 November 2012 - 19:09

Powinno na wszystkich z 2011 roku i nowszych. Z tym, że te małe: Live with Walkman, mini, mini pro, active, ray mają USB OTG niepotwierdzone przez producenta w oficjalnych papierach... Podzespoły są te same, więc pozostaje testować co działa i co nie :) Od tego jest ten temat.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 15 November 2012 - 20:11

USB OTG na Live działa bez problemu na CM10
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 15 November 2012 - 20:39

Ale piszcie konkretnie jakiej przejściówki używacie i jakie urządzenia Wam się udało podłączyć :)

Jurij: Post użytkownika carmaster18 został usunięty - 4l.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 17 November 2012 - 02:41

ja podłączyłem kabelkiem microUSB <> USB Input od tabletu GoClever T76
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 November 2012 - 20:48

Chyba chodzi Ci o ten trzeci filmik z dyskiem, a nie drugi. Napisane jest na początku że jest to All Mass Storage Manager.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 30 November 2012 - 22:55

Obawiam się, że na Xperii Neo V to nie działa. Podłączałem myszkę, pendrive i nic.
  • 0

* Carmaster18 *


#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 December 2012 - 08:50

Obawiam się, że na Xperii Neo V to nie działa. Podłączałem myszkę, pendrive i nic.


Zapewniam Cię, że udowodnione zostało iż wszystkie Xperie z 2011 roku obsługują USB OTG ;) Może nie wszystkie urządzenia, ale większość zdecydowana powinna działać. Spróbuj na oryginalnym kablu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 01 December 2012 - 13:57

kernel stockowy na 2011 nie obsługuje usb otg "raczej" tego. ja sprawdzałem na FXP kernelu z dodatkowymi modułami, musicie sprawdzić.

Jurij: Ten wątek nie jest od gdybania ani od snucia własnych filozoficznych rozmyślań, tylko jest skierowany do posiadaczy Xperii mini pro SK17i, aby mogli raportować o podłączonych i wykrytych poprawnie urządzeniach. Proszę trzymać się tematu.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 01 December 2012 - 16:53

Obawiam się, że na Xperii Neo V to nie działa. Podłączałem myszkę, pendrive i nic.


Musi działać, jeśli używasz przejściówki za 5 zł to musisz rozbroić (a raczej naciąć) wtyczkę micro usb żeby dostać się do przewodów. Wolny pin musisz zewrzeć z masą GND, powinien być to czarny przewód. Nawet na stockowym kernelu nie ma problemów z myszką czy klawiaurą i to na GB, a na ICS-e obsługa usb otg została pewnie jeszcze bardziej dopracowana. Tylko co ciekawe Sony a wcześniej jeszcze SE jakiś nie specjalnie się chwaliło tą funkcją
  • 0

#13 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 04 December 2012 - 20:08

Kabelek jest z tableta myTab, przy nim działa, więc przy telefonie też powinien
  • 0

* Carmaster18 *


#14 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 04 December 2012 - 23:52

Jak chcecie ja wam mogę nagrać film jak sprawuje się USB OTG na Live Walkman.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#15 OFFLINE   largusek

largusek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 1h 25m

Posted 23 February 2013 - 20:09

Na stockowym kernelu, kompilacji .058 po podłączeniu Kableka oraz pendriva nic sie nie pokazało. Musiałem zainstalować OTG USB Helper oraz Xperia-2011-ICS-USB-OTG-modules.zip ze strony xda. Po podłączeniu pendriva działa świetnie, działa też myszka na usb. Najbardziej zależy mi na drukarce hp oraz Konicka minolta ale niestety po podłączeniu nic się nie wyświetla.


Edit:
Juz poradzilem sobie z drukarkami,dziala znakomicie.

Edited by largusek, 01 March 2013 - 12:33.

  • 0


0 user(s) are reading this topic