Jump to content


Photo

SONY BRAVIA KD-84X9005 84-calowy telewizor Sony w rozdzielczości 4K


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 02 September 2012 - 11:44

Na targach IFA 2012 w Berlinie Sony zaprezentowało pierwszy 84-calowy telewizor w rozdzielczości 4K.
 

Telewizor dzięki rozdzielczości 4K UHDTV (Ultra-high-definition television) oferuję nam czterokrotnie więcej szczegółów obrazu niż w przypadku obecnego standardu Full HD.

System optymalizacji obrazu opracowany przez Sony "4K X-Reality PRO" w inteligentny sposób analizuje, oczyszcza i ulepsza każdy, nawet najmniejszy szczegół obrazu. Dzięki czemu możesz obejrzeć wszystko na co masz ochotę, od ulubionych programów telewizyjnych po filmy na Blu-ray? i wideo z Internetu, w wysokim kontraście i naturalnej rozdzielczości 4K.
Dzięki zastosowaniu powyższych technologi wystarczy zaledwie 1,5m odległości od ekranu aby komfortowo oglądać obraz przez długie godziny bez efektu zmęczenia.

Duża rozdzielczość umożliwiła także zastosowanie pasywnej technologii 3D.

Telewizor posiada system 10 głośników dużej mocy i subwoofer które dzięki zastosowaniu technologi "S-Force Front Surround 3D" symulują 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny.

Telewizor dostępny będzie pod koniec tego roku, w cenie 25 tysięcy Euro.


  • 3
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 02 September 2012 - 12:25

piekne tv ciekawe jak bedzie cena ...? pewnie kolo 8 tys albo wiecej
  • 0

#3 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 02 September 2012 - 12:58

Nareszcie UHDTV zaczyna się upowszechniać :D Bo zawsze się zastanawiałem jak oni chcą, żeby na ogromnych telewizorach było marne 1920x1080 ;)
A telewizor świetny, taki ekran to już na prawdę kino w domu...

Edited by not found, 02 September 2012 - 12:59.

WALKMAN?

Posted Image

#4 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 02 September 2012 - 13:06

Zapomniałem dodać cena tego telewizora to jedyne... 25 tysięcy Euro
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#5 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 02 September 2012 - 13:11

ooOOoo :blink: 100000 tys.pln :blink:
  • 0

#6 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 02 September 2012 - 15:54

tak, na pewno się będzie wspaniale sprzedawał z taką ceną. poza tym mogą sobie mówić że się da oglądać komfortowo z odległości 1.5 m, ja w takim przypadku przewiduję zeza rozbieżnego.
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 September 2012 - 18:27

tak, na pewno się będzie wspaniale sprzedawał z taką ceną. poza tym mogą sobie mówić że się da oglądać komfortowo z odległości 1.5 m, ja w takim przypadku przewiduję zeza rozbieżnego.


Ano będzie się wspaniale sprzedawał w krajach, gdzie ludzi stać na takie wynalazki np. doskonale się nadaje do salonu gościnnego, sypialni czy pomieszczenia z basenem gdzie można sobie oglądać coś i jednocześnie pływać :) Raptem trzy pomieszczenia a już są 4 sztuki potrzebne i producent ma zarobek 100 000 euro :) Dla niektórych nie są to duże pieniądze ;) A gdyby Sony miałoby rozpocząć sprzedaż tego urządzenia w Polsce, jego cena wzrosłaby o jakieś 10 000 euro bo producent musiałby doliczyć do ceny cło i 24-25 % VAT jaki mają zamiar niebawem wprowadzić :) Jest kilka / kilkanaście osób w kraju których stać na taką zabawkę a dla firmy są to setki tysięcy / miliony euro zysku :) Ale pewnie, co to dla Ciebie, lepiej ponarzekać ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 02 September 2012 - 21:45

pewnie że ponarzekać, każdy wyraża swoją opinię. na pewno się dla niego znajdzie jakieś zastosowanie tak jak mówisz (u szejków i nieszejków i takich tam, w wielgachnym salonie albo jak billboard na Wielickiej znowu zamarznie to mogą wystawić), dla mnie takie bydlę to trochę bezsens. no i jako zwolennik w miarę prostego życia nie mogę przestać myśleć o tym, że pływanie i oglądanie telewizji równocześnie wydaje mi się... smutne.

a, i chyba się pogubiłem w Twoim poście, bo nie rozumiem za bardzo dlaczego do trzech pomieszczeń potrzeba czterech telewizorów ;)

Edited by najodleglejszy, 02 September 2012 - 21:49.

  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 September 2012 - 22:49

no i jako zwolennik w miarę prostego życia nie mogę przestać myśleć o tym, że pływanie i oglądanie telewizji równocześnie wydaje mi się... smutne.


Dlaczego smutne? Godzina - dwie pływania dziennie i zawsze można włączyć sobie jakieś teledyski z muzyką, transmisję z Igrzysk Olimpijskich czy chociażby serial :)

a, i chyba się pogubiłem w Twoim poście, bo nie rozumiem za bardzo dlaczego do trzech pomieszczeń potrzeba czterech telewizorów ;)


Jeden do sypialni, drugi do salonu i dwa do pomieszczenia z basenem dla wygody, tak aby nie tracić obrazu gdy basen się skończy i trzeba zawrócić :slonko:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 03 September 2012 - 09:53

Dlaczego smutne? Godzina - dwie pływania dziennie i zawsze można włączyć sobie jakieś teledyski z muzyką, transmisję z Igrzysk Olimpijskich czy chociażby serial :)

bo wtedy się ani nie napływa, ani nie naogląda ;)
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 03 September 2012 - 12:25

E tam, przy takim rozmiarze ekranu telewizora jedno drugiemu nie przeszkadza :) Dodatkowo trzeci na suficie i jeszcze można sobie pływać na plecach i oglądać :)
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 03 September 2012 - 22:14

E tam, przy takim rozmiarze ekranu telewizora jedno drugiemu nie przeszkadza :) Dodatkowo trzeci na suficie i jeszcze można sobie pływać na plecach i oglądać :)

chodzi mi o to, że to żaden komfort, jeśli weźmiesz pod uwagę że 1) co jakiś czas zanurzasz głowę - zmiana słyszanego dźwięku, nie widzisz obrazu (a jeśli coś widzisz, to zniekształcone); 2) pluskanie, chlapanie i prychanie dodatkowo zagłusza telewizor; 3) uderzasz się w twarz bo nie zauważasz końca basenu :-D
według mnie muszą być granicę multi-taskingu, a producenci chcą nam go wszędzie wcisnąć (przykład z wideorecenzji Tabletu S - otwieranie sobie okienka żeby sprawdzić pocztę podczas oglądania filmu). zapaliła mi się ostatnio ostrzegawcza lampka, gdy przyłapałem się na tym, że piszę SMS-y oglądając film - nie telewizorowy, nudzący mnie, tylko wybrany przeze mnie tytuł, który włączyłem sobie sam na własne życzenie i który mi się podobał.
kilka czynności wykonywanych naraz powoduje, że nie skupia się na żadnej z nich, przez co przeżywa się je powierzchownie, nie w pełni - podobnie jak jedzenie podczas przeglądania internetu - nie czuje się całego smaku. dlatego argument o telewizji przy basenie mnie nie przekonuje ;-)
no i już wcześniej przyznałem Ci rację - ktoś na pewno kupi. tylko że z mojego punktu widzenia milej byłoby zobaczyć coś, co jest innowacyjne, może i na początku z wyższą ceną, ale przyda się każdemu, a nie garstce ludzi - np. nowa technologia pozwalająca na jeszcze skuteczniejsze oszczędzanie energii. produkowanie wielkich przekątnych trąci mi minimalnie wojną na megapiksele w telefonach - "patrzcie na cyfrę, duża cyfra być dobra cyfra". za to większa rozdzielczość to miły wynalazek, tak.
PS pozwolę sobie przytoczyć komentarz z gazeta.pl, który mnie bardzo rozbawił (od razu mówię że tak, wiem, to dopiero początek, wszystko się zmieni, nie trzeba mi tłumaczyć):

super, w końcu mogę obejrzeć moją kolekcję filmów nagranych w 4K.

oh wait.


sent from my Mangophone

Edited by najodleglejszy, 03 September 2012 - 22:28.

  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 03 September 2012 - 23:27

No tutaj najodleglejszy nie mogę się zgodzić z Twoimi argumentami, bo:

1. Jak płyniesz żabką lub pieskiem to nie zanurzasz głowy,
2. Jak masz 50 000 euro na dwa telewizory to masz też kilka tysięcy euro na dobre nagłośnienie,
3. Z taką kasą nie pływasz w basenie sam, bo z pewnością będą Ci towarzyszyć panie z dużymi amortyzatorami z przodu więc wypadek Ci nie grozi :)

Ja tam lubię jak mi coś leci w tle, czy to wiadomości, czy to teledyski czy ulubiony film / serial który znam na pamięć a mimo to oglądam :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 04 September 2012 - 17:36

Pomysł Jurija jest na pewno dobry, na basenach nieraz jest włączona muzyka a nawet właśnie telewizor z ustawionym kanałem muzycznym :) Sam lubię jak coś dodatkowo umila czas.

1. Jak płyniesz żabką lub pieskiem to nie zanurzasz głowy,


Akurat żabka ma dwa warianty - kryta i niekryta, w pierwszym - bardziej popularnym - zanurza się głowę ;)
WALKMAN?

Posted Image

#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 September 2012 - 20:04

1,5 metra, to wygodnie? Mam 40" i siedzę jakieś 3, max 3,5 metra. To jest wygodne :)
Telebim z większą liczbą pikseli.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 1
Posted Image

#16 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 27 February 2013 - 22:07

Minęło już trochę czasu a na allegro dostępna jest tylko jedna sztuka - w "niezłej" cenie ;)

Please Login or Register to see this Hidden Content



Ktoś chętny? :D
WALKMAN?

Posted Image

#17 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 27 February 2013 - 22:11

Za 2000można kupić bardzo dobre 40", a tu aż tyle? O wiele za dużo.
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic