←  X8

Sony.yt - International Sony Forum

»

Odceglanie Xperii X8 poprzez UART

honh's Photo honh 27 Jul 2023

Witam, kilka dni temu postanowiłem spełnić swoje marzenie z przeszłości i sprawić sobie Xperię X8, niestety za długo się nią nie nacieszyłem. Dostałem już ją z odblokowanym bootloaderem, więc stwierdziłem, że wgram Androida 4. Potem chciałem wrócić do Androida 2. Wgrałem więc gotowe 2.1.1.A.0.6 flashtoolem. Po tym zabiegu telefon juz się nie uruchomił i nie reaguje na nic.

Po chwili poszukiwań w internecie natrafiłem na metodę odceglenia poprzez UART i program Omnius. Podlutowałem przewody do punktów i nawet udało się skomunikować z telefonem. Niestety staje na "waiting for loader response", ale telefon podłącza się do komputera w trybie flashowania.

Niestety próby sflashowania czegokolwiek są daremne. Flashtool wywala błąd o niepoprwanym nagłówku loader.sin, omnius poprostu odmawia współpracy, a S1Tool wywala błąd:

RUNNING S1_LOADER VER "R4A060"
SOFTWARE AID: 0001
LOADER AID: 0001
ERROR [ MISC_CLASS: MISC_ERROR, type ]
HDR block not accepted
LOADER NOT STARTED

Myślę że może to być spowodowane tym, że przez UART jest wysyłany loader od zablokowanego bootloadera (literka R jest duża w wersji loadera). Oczywiscie nie wiem jak przebiega proces bootowania w tych telefonach więc mogę się mylić. Natomiast nie mogłem sprawdzić innych loaderów, ponieważ Omnius nie daje takiej możliwości. Znalazłem na jakimś rosyjskim forum krótki wątek o odceglaniu X8 przez UART oraz SETool. Niestety do SEToola dostępu nie mam i raczej łatwo go nie zdobęde.

Czy jest jakaś nadzieja na odratowanie tego telefonu niewielkim kosztem? Zawsze mogę kupić drugą płytę za niewielkie pieniądze, jednak najzwyczajniej w swiecie szkoda mi tej płyty, szczególnie że zepsułem ten telefon dość szybko.

 

Quote

honh's Photo honh 28 Jul 2023

Drobna aktualizacja:

Udało mi się sflashować telefon przy pomocy 4SE toola. Daje nawet oznakę życia w postaci czerwonej diody przy próbie włączenia oraz po odłączeniu ładowarki. Próba sflashowania pliku ftf jednak kończy się błędem nagłówka loader.sin.

Quote

honh's Photo honh 01 Aug 2023

Kupiłem drugą płytę, to było bez sensu.

Quote