Jump to content


Photo

Xperia M4 Aqua E2303 - Czerwona dioda, nie włącza się i nie ładuje

E2303 M4 Aqua czerwona dioda red light

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   n0rmal

n0rmal

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 4h 45m

Posted 10 April 2019 - 22:03


Uruchomiłem telefon ponownie i już się nie włączył. Pod ładowarką podłączoną do gniazdka czy też do komputera (PC nie widzi urządzenia) miga jedynie czerwona dioda przez cały czas. 
Nie mogę dojść konkretnie co spowodowało, że telefon padł ponieważ może to być bateria albo np. nieudany flash. Pomiędzy ostatnim udanym, a nieudanym restartem zrobiłem dwie rzeczy które mogły coś popsuć:
1. Ustawiłem kilka tweaków w L Speed
2. Wykonałem pierwsze polecenie (dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0 bs=131072 count=16) w shellu przez adb ->[GUIDE] SD card partitioning for rooted phones no i poszedł restart, bo chciałem zastosować te teweaki z L Speed. No i tutaj padł...
 
Żadne ze znanych kombinacji klawiszy nie działa. Przycisk OFF obok slotu SD również nie pomaga. Bateria przez rebootem miała ok 30%. Wyciągałem baterie na 10 min i też nic. 
Nie mogę znaleźć żadnego schematu z test pointem. 
 

 


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 12 April 2019 - 05:53

Nie możesz dojść, co spowodowało, że telefon padł, a potem napisałeś co spowodowało. Ech. Przejdź się do dobrego serwisu i poproś, żeby spróbowali go przeflashować Setoolem (z opcją altbypass np.). Jeśli to nie pomoże, to poszukaj sprawnej odblokowanej M4 z rozbitym ekranem i przełóż płytę główną lub zamów nową płytę główną. Jak namieszałeś w systemie partycji, to nic nie pomoże. A następnym razem myśl co robisz i przed jakąkolwiek operacją na telefonie naładuj baterię na 100% ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   n0rmal

n0rmal

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 4h 45m

Posted 12 April 2019 - 08:36

Nie możesz dojść, co spowodowało, że telefon padł, a potem napisałeś co spowodowało. Ech. Przejdź się do dobrego serwisu i poproś, żeby spróbowali go przeflashować Setoolem (z opcją altbypass np.). Jeśli to nie pomoże, to poszukaj sprawnej odblokowanej M4 z rozbitym ekranem i przełóż płytę główną lub zamów nową płytę główną. Jak namieszałeś w systemie partycji, to nic nie pomoże. A następnym razem myśl co robisz i przed jakąkolwiek operacją na telefonie naładuj baterię na 100% ;)

 

Dioda już nie miga więc bateria całkiem padła, ale pod PC teraz go wykrywa i widnieje jako qhsusb_bulk lub somc flash device. Czy to coś zmienia? Co do wizyty w serwisie to nie wiem czy się opłaca, bo telefon jest już uszkodzony (pęknięta szybka) i dokładanie więcej niż 50 zł mija się z celem ;) Powiedz szczerze czy w ogóle warto grzebać?


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 14 April 2019 - 02:21

 

Dioda już nie miga więc bateria całkiem padła

 

Nie wiem, skończyła mi się kawa fusiasta, więc nie powróżę.

 

 

 

pod PC teraz go wykrywa i widnieje jako qhsusb_bulk lub somc flash device

 

No to dobrze, że go wykrywa.

 

 

Czy to coś zmienia?

 

Jak już mówiłem, skończyła mi się kawa... Trza podpiąć pod boxa i sprawdzić, czy się uda wgrać soft na nowo. Jak uszkodziłeś system partycji albo trim area to wyjdzie w praniu i czeka Cię zakup nowej płyty głównej. A jak nie, to telefon powinien wrócić do żywych...

 

 

Co do wizyty w serwisie to nie wiem czy się opłaca, bo telefon jest już uszkodzony (pęknięta szybka) i dokładanie więcej niż 50 zł mija się z celem ;) Powiedz szczerze czy w ogóle warto grzebać?

 

Sam się zastanów, czy chcesz mieć sprawny telefon czy nie. Nowy lcd z dotykiem i ramką do M4 Aqua w Marexie na alledrogo kosztuje niecałe 40 zł, czyli jakieś 2-3 kebaby lub jak kto woli trzy paczki fajek. Bardziej się martw o płytę główną, coś ją raczył uwalić ;) Jak przez niedzielę nie znajdziesz żadnego serwisu (a pewnie nie znajdziesz, bo wolny rynek i wszystko zamknięte) to możemy go sprawdzić w poniedziałek lub wtorek online, skypa znasz w razie czego :)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...



0 user(s) are reading this topic