←  Xperia E | E dual

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Sony xperia E (c1505)

Zablokowany

tomas - zdjęcie tomas 14 lis 2015

Witam 
dostałem do sprawdzenia telefon sony xperia e 1505 po lekkim zalaniu .Telefon jest ogólnie sprawny poza podświetlaniem, więc zwracam się z prośbą o kawałek schematu obejmującego podświetlanie lub jakieś punkty pomiarowe,napięcia itp. 
Dodam ze nie posiadam drugiego takiego telefonu na podmianę wiec nie mam jak posprawdzać co poszło . Dzieki 

Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 14 lis 2015

Ze schematem będzie ciężko, sony nie naprawia sony wymienia :) wg mnie do wymiany lcd albo jak masz zdolności to samo podświetlenie ;)

Odpowiedz

tomas - zdjęcie tomas 14 lis 2015

wiem że ciężko ,nawet bardzo ale myślałem ze ktoś może wiedzieć którymi pinami na taśmie jest prowadzone podświetlanie. 

W telefonie nie było prawie żadnych śladów zalania.

Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 15 lis 2015

Do taśmy głównej od lcd zazwyczaj dolutowana jest cieniutka tasiemka idąca do ledów od lcd, ma dwie ścieżki wiec nie problem sprawdzić czy samo podświetlenie w lcd jest sprawne :) jeśli jest ok to lepiej poszukać dawcy płyty głównej 

Odpowiedz

tomas - zdjęcie tomas 15 lis 2015

Rozebrałem lcd  znalazłem podświetlanie i tak jak piszesz poszła woda na łączenie dwóch taśm i tam upaliło ,polutowane sprawdzone śmiga wszystko   :) dzieki bardzo za pomoc 

Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 16 lis 2015

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.

Odpowiedz
Zablokowany