Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Zmiana wyglądu androida 2.3.4 na 4.0.4


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 10 May 2014 - 22:09

Witam. Czy jest możliwość, żeby na androidzie 2.3.4 mógł znaleźć się wygląd 4.0.4 przy pomocy modyfikacji plików a nie korzystania z launchera?

 

Pozdrawiam


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 10 May 2014 - 22:37

Jak się bardzo chce, to można poszukać motywów, portować ikonki... tylko po co? Prościej wgrać ICS'a, skoro chcesz mieć wygląd ICS'a ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 10 May 2014 - 22:49

Tylko ICS sam w sobie jest ostro zbugowany w porównaniu do GB a nie powiem interfejs z 4.0.4 jest o wiele ładniejszy.


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 10 May 2014 - 22:59

Zbugowany? W porównaniu z Androidem Kit Kat 4.4.2 to jest cud, miód, malina ;) Jak Ci będzie lagował to usuniesz zbędne śmieci i zainstalujesz seedera co najwyżej... A tak nie powinieneś mieć większych problemów...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 11 May 2014 - 13:58

No to może tak....   W moim telefonie mam następujące wartości:

 

Wersja systemu android: 2.3.4

Wersja pasma podstawowego: 8x55A-AZM-AAABQAZM-203028D-64

Wersja jądra: 2.6.32.9-perf SEMCUser@SEMCHost #1

Numer kompilacji: 4.0.2.A.0.62

 

Zrobiony ROOT, ale nie mam możliwości odblokowania bootloadera, ponieważ mam zabezpieczenia 12w25 oraz blokadę od Orange. Czy jest sens zmieniania samego romu bez tykania kernela itd? Jeśli tak, to jaki rom byłby najbardziej kompatybilny, wyglądał jak ICS lub JB i miał największą wydajność?


  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 11 May 2014 - 14:25

Dlaczego bez tykania kernela? Po prostu ściągnij z downloadu najnowszego czystego ICS (kompilacja z końcówką 057), wgraj za pomocą Flashtoola lub S1toola, zrootuj e-rootem, usuń śmieci i korzystaj z możliwości ICS'a ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 11 May 2014 - 14:28

To zaraz bo właśnie się pogubiłem..... Jeśli nie mam odblokowanego bootloadera to mogę zmieniać kernel? Na innych stronach pisało, że bez odblokowanego BL nie wgram żadnego kernela oprócz tego co mam obecnie.


  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 11 May 2014 - 14:34

Bez odblokowanego bootloadera nie możesz wgrywać modyfikowanych kerneli, jedynie te od Sony / Sony Ericssona. W downloadzie masz czystego ICS od Sony, więc jak najbardziej możesz go wgrać i wszystko będzie w porządku. Możesz też wgrywać modyfikowane oprogramowanie, bazujące na oryginalnym kernelu od Sony / Sony Ericsson. Z reguły autorzy takiego oprogramowania zaznaczają, że jest przeznaczone także dla telefonów z zablokowanym bootloaderem. Nie możesz jedynie wgrywać modyfikowanych kerneli i firmware typu cyanogenmod itp.


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 11 May 2014 - 14:51

Czyli gdybym chciał wgrać to [ciach] to muszę najpierw wgrać androida 4.0.4 stockowego prawda?

 

Jurij: Link do niedozwolonej witryny został usunięty.


  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 11 May 2014 - 16:03

Jeśli działa na zablokowanym bootloaderze, to możesz wgrać. Aczkolwiek ja bym na Twoim miejscu grał czystego ICS od Sony i nie cudował... Pamiętaj, że jak uwalisz boota i telefon przestanie się komunikować, to tylko wymiana płyty głównej wchodzi w grę :(


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 11 May 2014 - 16:05

I chyba właśnie ten boot mnie najbardziej odstrasza od bawienia się romem. Nic dziękuję bardzo za informację temat do zamknięcia :D


  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 11 May 2014 - 17:32

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic