Jump to content


Photo

Recenzja Sony Ericsson Yari (U100i)


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   kapus11

kapus11

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 9h 13m

Posted 11 September 2011 - 10:00

Sony Ericsson Yari (U100i)

Telefon wylądował w przedziale firmowym Communication&Entertainment Unlimited. Skierowany jest głównie dla młodszej części społeczeństwa a dlaczego ? O tym w dalszej części recki :)








(zestaw)

* ładowarka









* kabel do transmisji danych
* podstawka pod telefon
* zestaw słuchawkowy
* karta MICRO SD 1GB
* ładowarka
* pudełko wraz z instrukcjami

Posted ImagePosted Image

Na pierwszy rzut oka Yari wydaje się być telefonem z wyższej półki.. Okrągłe kształty, metalowe wstawki i kolorystyka sprawiają, że komórka dość mocno rzuca się w oczy :D

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Myślę, że fotek na początek wystarczy :P

Po rozsunięciu nie spotykamy się z niczym nowym, klasyczny, intuicyjny układ menu powoduje, że przesiadka nawet z modelu k300i nie powoduje żadnego problemu.

Posted Image

Funkcjonalność przycisków może sprawiać niktórym problemy.. Użytkownicy narzekają na "płaski" układ klawiatury, ale akurat dla mnie jest to plus. Przy pisaniu sms'ów można swobodnie suwać palcami po klawiaturze z zamkniętymi oczami. Powierzchnia się nie ściera jak i nie "wystukuje". Jedyne co można zauważyć to reakcja na tłuszcz.. Po pewnym czasie zmienia się lekko odcień na bardziej świetny. Jest to widzialne tylko przy mocnym świetle i odpowiednim kącie, więc wcale to nie przeszkadza i nie szpeci ;)

Posted Image

Multimedia


Yari został wyposażony w głośniki Stereo i W4.0 przez co nie odbiega zbytnio od telefonów z serii :w: W telefonie zainstalowana jest karta Kingstone 32gb MicroSD HC i przy zapełnieniu blisko 20gb telefon odziwo chodzi płynnie :bigyellowgrin: Po wejściu w zakładkę "multimedia" mamy do wyboru następujące opcje:

Zdjęcia

Muzyka

Wideo

Gry

Kanały Internetowe

Ustawienia

Posted Image

GPS w Yari jest wspierany również o aGPS. W domu na piętrze wykrycie satelit trwa maksymalnie minutkę.. Na otwartej przestrzeni udało złapać mi się zasięg dosłownie momentalnie ale przeważnie trwa to około 15 sekund. Niestety Java nie pozwala Nam w pełni wykorzystać Gps'u.. Do użytku mamy fabrycznie zainstalowaną nawigację "Wisepilot" l która, gdyby była tańsza byłaby opłacalnym wyborem :P

Posted Image

Aparat Yari ma 5MPX AF i niestety.. ale tylko diodę doświetlającą.. Co by się tutaj rozpisywać.. Najlepiej samemu ocenić.

Wszystko ustawione na "Auto"

Posted Image

Przukładowe fotki :

Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content

Zalety:

Czytelny i duży wyświetlacz.

Wytrzymała bateria (dziennie minimum 100smsow) i trzyma 3dni.

Szybkość działania.

Bardzo szybki GPS

Głośniki Stereo

Wady:

Jak dla mnie brakuje tylko wejścia na JACK 3.5mm :D

Adogard: Twoja recenzja powinna zachęcić osoby myślące nad zakupem Yari. Przypinam żeby nie zginęła ;).


Edited by Adogard, 11 September 2011 - 12:10.

  • 0

#2 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 11 September 2011 - 13:49

myślę że trzeba Cię poinformować o dwóch rzeczach:

1. czcionka Comic Sans jest powszechnie uznawana za najbrzydszą i najbardziej nadużywaną czcionkę
2. jej uroczy wygląd utrudnia czytanie

"zmienia się odcień na bardziej świetny"? nie chodziło Ci czasem o to, że klawiatura zaczyna błyszczeć?

bym się jeszcze paru rzeczy uczepił, ale mi się nie chce a w dodatku to offtop.

Edited by najodleglejszy, 11 September 2011 - 13:51.

  • 0

#3 OFFLINE   kapus11

kapus11

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 9h 13m

Posted 11 September 2011 - 13:58

myślę że trzeba Cię poinformować o dwóch rzeczach:

1. czcionka Comic Sans jest powszechnie uznawana za najbrzydszą i najbardziej nadużywaną czcionkę
2. jej uroczy wygląd utrudnia czytanie

"zmienia się odcień na bardziej świetny"? nie chodziło Ci czasem o to, że klawiatura zaczyna błyszczeć?

bym się jeszcze paru rzeczy uczepił, ale mi się nie chce a w dodatku to offtop.



Mnie się wydaje, że na razie tutaj świeci pustkami i każdy offtop się przyda jeśli ma się to forum wybić do przodu ;)
  • 0

#4 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 12 January 2012 - 18:05

Fajny telefon i tuning.Mam prośbę czy podesłał byś mi unlimited.swf z 6 zdjęcia szukam pliku od 1,5 miesiąca i nic.
  • 0

#5 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 13 January 2012 - 18:29

Mam coś bardzo podobnego :D

Attached Files


WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic