←  Sony Tablet

Sony.yt - International Sony Forum

»

Sony Xperia Tablet Z

soniaczW800i's Photo soniaczW800i 03 Mar 2013

Premiera nowego Tabletu Sony miała miejsce na CES 2013 w Japonii, ostatnio na MWC 2013 odbyła się premiera na kolejnych światowych rynkach.
 

Nowy Tablet mocno nawiązuję do smartfona Sony również oznaczonego jako Xperia Z. Ten najsmuklejszy na świecie 10 calowy tablet (zaledwie 6,9mm grubości) jest również bardzo lekki co wpływa na wygodne trzymanie w dłoniach. Po mniejszej "Zetce" odziedziczył również kurzo oraz wodoszczelność, co więcej jego obsługa mokrymi palcami jest bardziej wygodna niż w przypadku smartfona.

Wyświetlacz HD Reality Display o rozdzielczości 1920 x 1200 wpierany jest technologią Mobile BRAVIA Engine 2.

Na pokładzie urządzenia gości Android 4.1 Jelly Bean, Tablet napędza szybki czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ8064 1,5 GHz, 2GB pamięci RAM.

Urządzenie oprócz wbudowanej pamięci 32 GB posiada LTE, nie zabrakło w nim również czipu NFC. Zdjęcia pozwala nam zrobić dobry aparat o matrycy 8 Mpix z technologią Exmor R for mobile.

Na uwagę zasługują także głośniki i technologia dźwięku S-Force Surround 3D. Ich umiejscowienie na obudowie urządzenia nie jest jednak najlepsze... łatwo je zasłonić ustawiając urządzenie w stacji dokującej lub po prostu trzymając.

W tablecie nie zabrakło trybu baterii STAMINA wydłużającego pracę urządzenia.

Za ultra smukły ważący jedynie 495 g Tablet niestety będziemy musieli zapłacić w granicach 2800zł





Jak Wam się podoba Tablet Z od Sony, zachęcam do dyskusji.

źródło:Spidersweb.pl
Quote

not found's Photo not found 03 Mar 2013

Zaciekawiła mnie jego grubość, to 6,9 mm to naprawdę mało. Pamiętam jak kiedyś wchodził na rynek W890 i jego smukłość robiła wrażenie ale teraz jest jeszcze cieniej ;) Oby obyło się bez wad fabrycznych, jak to miało miejsce z wodoszczelnością w poprzednim tablecie.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 03 Mar 2013

Cena też wysoka jak do Xperia Z, za ta cenę a nawet taniej można kupić o wiele lepszego ASUS'a Eee Pad Transformer Prime TF201 czy od konkurencji Samsunga ;)
Quote

giantx's Photo giantx 23 Oct 2013

Czy jest możliwość wyciągnięcia apk. "telefon" z Sony Z i zamontowania w tablecie tym?
Edited by giantx, 24 October 2013 - 12:40.
Quote

Invar's Photo Invar 23 Oct 2013

Czy jest możliwość wyciągnięcia apk telefon z Sony z do zamontowania w tablecie tym?


Polska trudna język... Nic cie nie rozumiem...

Jak mogłeś dostać tytuł autora za najlepszy post czerwca 2013 O.o ?
Quote

giantx's Photo giantx 24 Oct 2013

Pisałem posta na nowym tab. i szybko. Poprawiłem, ale myślę że nadal nie rozumiesz bo celem "twoim" jest nabicie sobie postów wpisami nic nie wnoszącymi do tematu.

Jak coś chcecie wiedzieć na temat tego taba to pytać, odp w nowym filmiku o nim. Dementuje że Zetka nie ma staminy, oraz że głośników wylot łatwo zasłonić. Co do dźwięku to bardzo ładnie "gra" ten tablet na tak smukłą obudowę.
Quote