←  Live with Walkman

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Problem z Wi-Fi

Locked

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Witam.Mam dość dziwny problem z moim telefonem, gdyż mogę podłączyć się do każdej sieci wi-fi oprócz mojej własnej w domu. Łączenie... i nagle rozłączona. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i co mam zrobić, aby ten problem rozwiązać ?
Quote

phillix's Photo phillix 09 Jan 2013

Przy niektórych sieciach też mam ten problem. W szkole czasem mam łączność ograniczoną pomimo pełnego zasięgu.
To chyba wina routera.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Jest to router TP-Link model TL-WR741ND. Może to coś pomoże.
Quote

SaimON's Photo SaimON 09 Jan 2013

Tak jak wyżej. Niektóry Routery nie dopuszczają następnego urządzenia do łączności z internetem gdy sieć jest przepełniona - tylko po to aby po prostu jej nie zamulać ;) Nie raz gdy jestem w szkole to rano mnie nie dopuszczają Routery a po lekcjach spokojnie. A jeśli chodzi o twój Router to spróbuj go zresetować i do nowa ustawić ;)
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Restartowałem, ustawiałem i nadal nic. Słyszalem o czymś taki, ze niektóre routery niewspółpracują z androidem, to prawda ?
Quote

SaimON's Photo SaimON 09 Jan 2013

Eee... A wcześniej Ci łączyło? Robiłeś jakąś aktualizację Andzia?
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Router mam od niedawna, problem mam od samego początku, androida nie aktualizowałem, słyszałem, że nie warto. Problem polega na tym, że każda inna sieć działa bez problemów, oprócz mojej .
Quote

SaimON's Photo SaimON 09 Jan 2013

No to jedyną możliwością jest to, iż Router jest źle skonfigurowany. Poczekaj chwilkę... Zobaczę... A na innych urządzeniach próbowałeś?
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Router był konfigurowany przez doświadczonego informatyka, więc wątpie, żeby był źle skonfigurowany. Na noki e52 internet ładnie śmiga, na laptopie z którego piszę też, jak widać.
Quote

SaimON's Photo SaimON 09 Jan 2013

Tak sobie patrzę i twój Router jest zgodny z Androidem. Wynika z tego, że wina leży po stronie telefonu. Jaki masz model?
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Sony ericsson Live and Walkman
Quote

SaimON's Photo SaimON 09 Jan 2013

Przywracałeś ustawienia fabryczne? Rozumiem, że w menu WiFi pokazuje "zapamiętana" ale przy łączeniu nagle rozłącza?
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Dokładnie tak. Ustawień fabrycznych nie przywracałem.
Quote

SaimON's Photo SaimON 09 Jan 2013

Miałem to samo dziś ze swoją X1... Hmm... Przywróć fabryczne i spróbuj ;)
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Nie pomogło. I stracilem aplikacje które wgrałem, świetnie ;/ Tym razem się nie opłaciło...
Quote

SaimON's Photo SaimON 09 Jan 2013

Aj bo miałeś tylko ustawienia przywrócić :/

Jeśli router ma włączone filtrowanie adresów MAC dla WiF to się nie połączy do czasu wyłączenia opcji albo dopisania MAC WiF telefonu do listy. Zobacz w ustawieniach MAC routera, czy nie masz włączonego filtrowania. Musisz dopuscić swój telefon, dodać do zaufanych adresów MAC.
Quote

artcal's Photo artcal 09 Jan 2013

Wiem że ustawienia, ale przy przywracaniu ustawień fabrycznych kasowało też aplikacje etc. Filtrowania MAC nie ustawiałem z uwagi na to, że czesto ktoś przychodzi do mnie i wrazie gdyby chciałby skorzystać z neta to nie musiałbym wpisywać jego adresu MAC.
Quote

SaimON's Photo SaimON 10 Jan 2013

No to ja już się poddaje :/
Quote

artcal's Photo artcal 10 Jan 2013

Przepatrzyłem całe ustawienia i nie widze kompletnie nic co mogło by być źle ustawione. jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł prosze o umieszczenie go w temacie.
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 11 Jan 2013

stockowy rom czy może jakiś custom? no i jeśli nie możesz się połaczyć z nie swoją siecią wina moze leżeć w jakości sygnału
Quote
Locked