←  Hazel

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z podświetleniem klawiatury górnej...

jawa196's Photo jawa196 02 Jan 2013

Witam wszystkich.
Ostatnio w moim Hazelu dręczy mnie problem taki jak w opisie.
Dokładniej rzecz ujmując działa to mniej więcej w ten sposób że przy rozsunieciu telefonu nie dziala podświetlenie klawiatury górnej i dolnej, i czasami gasł wyświetlacz ale po jakimś czasie znowu łapał.
Rozebrałem telefon, przeczyściłem styki na łączeniach taśm i przez pewien okres było ok:)
Teraz z powrotem przestała świecić klawiatura ale LCD działa prawdidłowo, jednak czasem po rozsunięciu, klawiatura na chwilę się zaświeci i zaraz gaśnie, i podczas jej "wygaszania" rozjaśnia się ekran.
Czego to jest wina?
Taśmy? Czujnika światła?
Prosze o jakieś porady :)
Quote

sonyman's Photo sonyman 02 Jan 2013

Zacznij od softu- standardowo. Spradz czy masz magnesik dobrze przymocowany, moze zle odczytuje rozsuniecia i zsuniecia telefonu. Jezeli nie to tasma, moze juz umiera i robi zwarcia, bywa ze telefon swiruje wtedy :)
Quote

jawa196's Photo jawa196 02 Jan 2013

Soft aktalizowany czyli to nie to :)
Mam rozumieć taśma LCD tak? Ona jest odpowiedzialna za podświetlenie klawiatury i dzialanie wyświetlacza tak?
Dodam jeszcze że jak rozsunie się go "do połowy" to raz nieraz podświetli się i świeci dopóki nie rozsune go do końca :)
Quote

sonyman's Photo sonyman 02 Jan 2013

Zmieniałes obudowe? Sprawdz czy magnesik jest nieruchomo przyklejony w obudowie, jezeli z nim jest ok to wymien tasme flex, jezeli nawet czujnik swiatła nie działa dobrze to pewnie własnie z podowu uszkodoznej taśmy. Rozumiem, że nie był zawilgocony, zalany, nie upadł.


Edit: Jak cos to magnesik jest w przednim panelu obok kamerki.
Edited by sonyman, 02 January 2013 - 13:08.
Quote

jawa196's Photo jawa196 02 Jan 2013

A więc....Za mojej kadencji upadł kiedyś raz z kieszeni na dywan, zalany nie był, obudowy nie zmieniałem ale kiedyś musiałem go rozkręcić w mak bo slider odkręcił się na śrubkach, jakim cudem to nie nie wiem. :) I w sumie od tamtego momentu coś mu po jakimś czasie zaczeło świrować. :)
Tasma flex? Mógłbyś mi podać jakiś link na allegro? Bo nawet nie orientuje się która to takowa :)
Quote

sonyman's Photo sonyman 02 Jan 2013

No to tak, sprawdz najpierw ten magnesil w obudowie, a sam Ci nie blokuje klawiatury jak jest na tapecie?
Quote

jawa196's Photo jawa196 02 Jan 2013

Włączyłem go przed chwila bo to jest zapasowy telefon no i.....
Włączyłem go na zsuniętym i jak chciałem go rozsunąć wyświetlacz zgasł i nie chciał już się włączyć, uruchomiłem jeszcze raz telefon i znowu zaczał działać :)
Dodam że gdy zgaśnie wyświetlacz klawisze dalej funkcjonują.
Klawiatury nie zablokował nigdy jak jest rozsunięty :)
Edited by jawa196, 02 January 2013 - 18:09.
Quote

sonyman's Photo sonyman 02 Jan 2013

To tasma flex/lcd, zreszta z tego co pamietam to tylko jedna w nim jest.
Quote

jawa196's Photo jawa196 02 Jan 2013

Wielkie dzięki :)
Zamówie oryginalną taśme i buzzer bo tez jest do wymiany i zdam relacje co sie bedzie działo :)
Quote