Jump to content


Photo

A-GPS po flashowaniu


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   sirdan

sirdan

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 18h 45m

Posted 27 November 2012 - 08:58

Jeszcze zapomniałem dodać jedną rzecz odnośnie GPS w elm

Elm posiada tzw A-GPS czyli assisted gps. To oznacza że do ustalenia położenia pobierane są dane z sieci komórkowej (z dokładnością od 4km do 2 km) a potem taki GPS ma ułatwione zadanie. Przeważnie łapanie Fixa trwa kilka/naście sekund. Aby to miało miejsce trzeba po Flashowaniu stworzyć nowy profil internetowy i wybrać go w opcjach do transmisji danych. W opcjach GPS upewnić się trzeba, że korzystamy z macierzystej sieci. Koszt AGPS sprawdziłem to ok 2 grosze za złapanie fixa w sieci heyah. Ja po aktualizacji programem PCCompanion/Service updater nawet nie mogłem uruchomić GPS wraz z internetem. Ale innym może się udać, więc nie zapominać zmienić ustawienia internetowe w komórce. Jeśli wyłączymy wspomaganie siecią komórkową lub nie mamy profilu internetowego, to nawiązanie połączenia z GPS jest bardzo długie lub niemożliwe, chyba że mamy w cache ostatnie nasze miejsce i uruchamiamy GPS właśnie w tym samym miejscu co poprzednio.
Tak więc reasumując, do poprawnego działania AGPS w Elmie, wchodzimy w Ustawienia internetowe i tworzymy nowe konto danych. Można wykorzystać

Please Login or Register to see this Hidden Content

stronkę na której są przykładowe dane do wpisania z różnych sieci. W opcji transmisji danych>>usługa preferowana PS i CS. Upewniamy się że opcja GPS>>ustawienia>>podpowiedzi jest: W Sieci Macierzystej. Pozdrawiam.

not found: Post przeniosłem do nowego tematu oraz poprawiłem literówki. Temat podpinam.

Edited by not found, 26 December 2012 - 12:59.

  • 3


0 user(s) are reading this topic