Jump to content


Photo

Kolejne kroki- wgrywanie romu


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Change

Change

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 23m

Posted 16 September 2012 - 10:43

Witam, kupiłem xperie arc s, a że android ma tyle możliwości to czemu ich nie wykorzystać.. tyle że nigdy się w to nie bawilem Posted Image
Jakie są kolejne kroki w zmianie kernela i wgraniu nowego romu? Co trzeba zrobić? Nie chciałbym stracić kontaktów, smsów, aplikacji - jeśli to możliwe. Widziałem polecany jakiś kernel xarc i rom arconium, cokolwiek to znaczy.. Najlepiej prosiłbym o linki do kolejnych poradników z których lajk bedzie potrafił cokolwiek zrozumieć.. Posted Image
W tym momencie jestem po downgradzie bo po aktualizacji do ICS były problemy m.in. z klatkowaniem przy nagrywaniu filmów

2. Co z gwarancją po takich zmianach?
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 September 2012 - 11:14

Masz odblokowany bootloader? Każda nieautoryzowana zmiana w oprogramowaniu telefonu / odblokowanie bootloadera = utrata gwarancji.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Change

Change

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 23m

Posted 16 September 2012 - 12:18

Nie, nie mam nic zrobione jak na razie, właśie dlatego proszę o instrukcje co należy po kolei robić i gdzie mogę stracić dane (i jak je zachować).
Czy da się potem to zablokować, przywrócić - żeby ponownie mieć gwarancje?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 September 2012 - 12:57

Z jakiej sieci jest ten telefon i jaka jest jego data produkcji ( na naklejce pod baterią np. 12W19) ?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Change

Change

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 23m

Posted 16 September 2012 - 13:05

11W51. Z plusa bodajże- kupiłem na allegro, ale na pudełku jest naklejka Importer:Polkomtel (bez locka)

Edited by Change, 16 September 2012 - 13:06.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 September 2012 - 13:21

No to odblokuj sobie bootloader za pomocą np. S1 Toola lub poradnika na forum i zacznij zabawę :) Proponuję mimo wszystko wykonać backup danych z telefonu przed wgrywaniem modyfikacji - żeby potem płaczu nie było ;)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Change

Change

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 23m

Posted 16 September 2012 - 13:25

Dwa pytania klucze:
Czy gdy coś zepsuje, da radę wszystko odwrócić i odzyskać gwarancję?
Czym/jak zrobić backup?
;)
Aha.. przy każdej zmianie romu, kernela trace wszystkie dane tak? Telefon zostaje czyściutki?

Edited by Change, 16 September 2012 - 13:30.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 September 2012 - 13:36

To zależy. Normalnie flashowanie pełne (APP SW + FSP) kasuje wszystko. We flashtoolu jest opcja, która umożliwia nie usuwanie danych użytkownika. Ale... Jak zrobisz coś nie tak i będzie trzeba przeflashować, to stracisz wszystko. Więc lepiej się zabezpieczyć. Ja nie używam darmowych badziewi więc Ci za bardzo z nimi nie pomogę. Wiem, że jak robię unlock boxem to mogę potem wgrać backup i bootloader jest ponownie zablokowany. Mogę przywrócić brandowane firmware i przy odrobinie szczęścia nie anulują gwarancji. Z tym że jak np. źle podepniesz testpoint i usmażysz kość flash, to już nic nie pomoże tylko kosztowna wymiana w serwisie. Wszelkie inne usterki SW możesz naprawić w naszym serwisie online - koszt (naprawy / unlocku / odblokowania bootloadera) to 40 PLN :) Trzeba mieć internet 2 MB, windowsa Viste lub nowszy + kabelek usb.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic